Bio barvy na blond vlasy - bio henna?

1485
6.7.20 14:13

Bio barvy na blond vlasy - bio henna?

Ahoj, chtěla bych znát vaše názory na domácí barvení, šetrné k vlasům i prostředí..
Dlouho, hodně let si vlasy barvím.. posledních xlet jen u kadeřnice. Spodní lasy mám svije, vrchní jsou blond melírované a přeliv. Nechci v barvení pokračovat, mám vlasy strašně suché i přes veškerou drahou péči (šampony, oleje, masky zakoupené v kadeřnictví). Láká mě henna, ale nevím, nikdy jsem si vlasy nebarvila takto.
Našla jsem toto - jedno je „jen“ výživa, druhé barva. Máte někdo zkušenost? Přikládám i foto aktuální barvy vlasů.
Plus doporučíte přírodní šampony? Funguje tuhý šampon v mýdle?

Toto ta bezbarvá péče: https://www.ceska-biokosmetika.cz/…asy-cassia-1

Toto barva: https://www.ceska-biokosmetika.cz/…ash-blonde-1#…

Šampon: https://www.ceska-biokosmetika.cz/…p/fresh-hair

Děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

179
6.7.20 14:34

Hennou jsem barvila kdysi na vejšce, bylo to fajn. Já jsem tmavá bruneta, tak mi to dalo jen takové hezké oranžové odlesky, přesně jak jsem chtěla. Vlasy mi to víc nezničilo, alespoň ne moc, já je mám totiž suché a lámavé už snad od puberty, s hennou se nekonala žádná změna, ani k lepšímu, ani k horšímu. Vlasy mi po ní narostly takový jako předtím. Osobně bych si klasickou barvu na svoje vlasy nedal, natolik si jih vážím. Už ani tu hennu nepoužívám.

Vlasy teď myju marockým jílem, umyje dobře, ale mega vysušuje, chce to do něj dát dost oleje a před mytím vyčesat, aby se do vlasů dostal ten „vlastní“, pak je to trochu lepší. Klasické šampony vysušují určitě méně, ale zase já ho používám, protože se mi pak hezky vlní vlasy a jsou takový hezčí, těžko popsat :). Po klasických šamponech se mi vlasy více rovnají. Jo a po henně se mi taky narovnaly, proto jsem s ní skoncovala. Stejně nejvíc člověku sedne přirozený odstín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
6.7.20 14:45

Ja nedala ty fotky :) první fotka spodní (moje vlasy) a druhá melír plus přeliv (vlasy jsou barveny cca před 2měsíci). Nedovedu odhadnout, jak by ta barva co jsem dávala výše odkaz chytla.. @Kolicek95 Na marocký jíl kouknu, děkuji za tip.
Já už je právě taky barvit nechci, celkově jsem přešla/přecházím na přírodní kosmetiku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23694
6.7.20 15:23

Moje zkušenost je, že Henna hází více či méně intenzivnější odlesky na červena. Svo je vlasy mám středně hnědé a funguje to, po obarvení jsou „ohnivější“.. Kdyby si na ně dala Hennu blond, efekt nebude nejspíš žádný. Henne v sobě nemá kysličník, aby intenzivně zesvětlila.
Jinak já hlavu myju přírodnímu šampony z drogerek. Pokud máš vlasy vysušené, kadeřníci doporučují vetřít do nich trochu kokosového oleje, třeba nanesením na kartáč. Funguje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
6.7.20 15:40

@pe-terka Děkuji. Ten kokosový olej jsem zkoušela… rozdíl jsem neviděla.. tak já to asi nebudu barvit ničím a nechám to odrůst, ale to potrvá 100 let :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
6.7.20 15:58

@Kolarkaa no na to je zas ta henna dobrá, když vychytáš odstín, tak ty odrostly nebudou tolik vidět. Ta blond bude podle mě v pohodě, nebude tolik vidět. Akorát to podle mě vůbec henna není. Klasickou čistou hennu bych ti na tu blond nedoporučovala, abys nedopadla jak plameňák :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
6.7.20 17:41

@Kolicek95 to co jsem vybrala já je prý (dle popisu) směs sušených bylin. Vůbec nemám představu, jak to může chytnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3318
6.7.20 18:40

Ahoj, s touto značkou zkušenost nemám. Používám henne color nebo khadi, s obojím mám výbornou zkušenos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
6.7.20 19:34
@Gerberka píše:
Ahoj, s touto značkou zkušenost nemám. Používám henne color nebo khadi, s obojím mám výbornou zkušenos

Aha podívám se :palec: mám zkušenosti s blond barvou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama