Biochemické, nebo mimoděložní těhotenství??

Anonymní
15.4.21 18:43

Biochemické, nebo mimoděložní těhotenství??

Ahojky holky,

minulé úterý se mi na TT testu objevil jasný duch (joo jsem hloupá, testovala jsem 3dny před očekávanou MS), hned ve středu ráno jsem to ale dostala a na testu se objevil o něco slabší duch, takže jsem testy vyhodila. Počítala jsem, že se jedná o biochemko.

Ms byla úplně stejná, jako každý cyklus a trvala do úterý. Včera i dnes ráno jsem si udělala pro jistotu další test a na něm je pořád téměř stejný duch jako předtím. :zed:

Může se jednat stále o zbytkové HCG i po takové době?? :nevim: Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale v prosinci jsem prodělala mimoděložní těhotenství, tak mám obavy, aby se to zase neopakovalo.

K doktorovi se samozřejmě chystám, ale až příští týden, teď by stejně nic nepoznal. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
585
15.4.21 19:26

Hod sem fotku, spis to bude biochemicke, ale vzhledem k anamneze je treba nabrat 2× krev. Ja jsem u mimodelozniho spinila a krvacela snad 3 tydny nez to v 8.tt prasklo. U mimodelozniho to stoupa pomalu a ruzne stagnuje. Urcite se na to nevykasli a jdi na tu krev, klidne jako samoplatce uz zitra. Jinak me se praskle mimodelozni projevilo tupou bolesti pod pravou lopatkou - uz to krvacelo do bricha a podrazdily se tam nejake nervy. Bricho me nebolelo, to jen jake to muze mit projevy..Drzim palce at to je jen biochemko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 19:45
@Anonymní píše:
Ahojky holky,

minulé úterý se mi na TT testu objevil jasný duch (joo jsem hloupá, testovala jsem 3dny před očekávanou MS), hned ve středu ráno jsem to ale dostala a na testu se objevil o něco slabší duch, takže jsem testy vyhodila. Počítala jsem, že se jedná o biochemko.

Ms byla úplně stejná, jako každý cyklus a trvala do úterý. Včera i dnes ráno jsem si udělala pro jistotu další test a na něm je pořád téměř stejný duch jako předtím. :zed:

Může se jednat stále o zbytkové HCG i po takové době?? :nevim: Omlouvám se, za možná hloupý dotaz, ale v prosinci jsem prodělala mimoděložní těhotenství, tak mám obavy, aby se to zase neopakovalo.

K doktorovi se samozřejmě chystám, ale až příští týden, teď by stejně nic nepoznal. :palec:

Ahoj, taky jsem mela mimodelozni tehotenstvi 01/2021. Posilam moji progresy. Mam 28 denni cykly. Tam, kde je AF mela byt ocekavana MS, ktera neprisla. Tam kde je blood jsem zacala krvacet a vydala se na pohotovost. Tam mi udelali UTZ a uz si me tam nechali, protoze v deloze nic nebylo a ani predtim. Oni poznaji potrat podle delohy na UTZ. Meli podezreni na mimodelozni, coz se par dni pote potvrdilo v levem vejcovodu. Na prijmu jsem mela HCG 732. A pak to klesalo kazde dva dny 650, 550, 460, 372, 220. Zarodek se potratil z leveho vejcovodu sam do dutiny brisni (tak se zarodek vstrebal behem par tydnu). Dost jsem krvacela jako silna MS. Ja si porad predstavovala, ze se potratil pres delohu, ale to se nemuze stat, protoze vejcovod je uzky u usti do delohy. Pak me pustili a za tri tydny na kontrole jsem mela uz hcg 0. Den pote zacala MS. Jinak mimodelozni praska pri HCG nad 1000, 7-8 tyden tehotenstvi. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 19:48

Moc děkuju za slova útěchy. Mě mimoděložní naštěstí neprasklo i přesto jsem přišla o pravý vejcovod. Tenkrát mě nic nebolelo, jen testy nesilily a měla jsem nízkou hodnotu HCG v krvy. Teď mě mírně pobolívá v podbřišku, ale právě na té straně, kde už ten vejcovod není. Tak nevím, co to je. Třeba se jen moc sleduju. :nevim: :zed:

Na fotkách to moc není vidět, ale duch tam byl už v limitu, jinak bych to vůbec neřešila. Horní je včerejší.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 19:50

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 19:48

Jeste pro informaci. V dnesni dobe je mimodelozni tehotenstvi jedno z 50ti. Proto je dobre si zajistit prvni kontrolu 5-6 tyden tehotenstvi a neresit, jestli uz bude srdicko nebo ne. Hlavne ze je zarodek v deloze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 19:50
@Anonymní píše:
Moc děkuju za slova útěchy. Mě mimoděložní naštěstí neprasklo i přesto jsem přišla o pravý vejcovod. Tenkrát mě nic nebolelo, jen testy nesilily a měla jsem nízkou hodnotu HCG v krvy. Teď mě mírně pobolívá v podbřišku, ale právě na té straně, kde už ten vejcovod není. Tak nevím, co to je. Třeba se jen moc sleduju. :nevim: :zed:

To mi je moc lito. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4
16.4.21 23:34

Proč mimoděložní ?

Ahoj, mám dost divný problém. 6.4. jsem dostala ms jako pokaždé a Končila 10.4. znovu jsem dostala ms 14.4. ale protože mám s přítelem nechráněný tak šla jsem vyloučit první možnost a to těhotenství 15.5. ráno test clear Blue s ukazatelem týdnů. Vyšel pozitivní a těhotenství 2-3 týdny. Zajela jsem k doktorce koukala na mě jak na debila jak jsem si mohla myslet že jsem těhotná. Řekla že v děloze nic nevidí. Odebrala mi krev na hcg druhý den jsem měla přijít znovu. 15.5. jsem si udělala rano dva obyčejné testy znovu oba pozitivní. Doktorka říkala že hodnotu jsem 14.4. měla 597.5 hcg. V děloze opět nic neviděla a ani mi nic nijak nevysvětlila řekla že těhotná jsem ale mimoděložně. Znovu mi udělala test na hcg a mám přijít za týden znovu. Nejde mi ale do hlavy jak může vědět v 2 až 3 týdnů těhotenství že tam nic není a že je to někde jinde, když všude píší že 2-3, týdny je ještě moc brzy na to aby šlo něco vidět. A pokud jsem mimoděložne a krvácím proč nejdu hned na odebrání? Jinak žádné bolestí nemám jen krvácení slabý. Děkuji za radu, nedá mi to spát ani chvilku klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
17.4.21 11:08

@Kik147 Naprosto ti rozumím. Taky jsem z toho byla hotová. V děloze je něco vidět až když je hodnota HCG nad 1000 jednotek, tak malinkou naději ještě máš. Ovšem to krvácení se mi moc nezdá. :nevim: počkej na další kontrolu a uvidíš. Kdyby si začala víc krvácet, okamžitě jeď do nemocnice!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat