Biochemické těhu = nízký progesteron?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
15.5.22 15:26

Biochemické těhu = nízký progesteron?

Hezkou neděli :kytka:
Mám za sebou dvě biochemka. Dr. mi nabrala hormonální profil (vše ok). Říkala, že to často bývá abnormalita v chromozomech (prostě příroda). Nebo prý nedostatek progesteronu (který je klíčový při uhnizďování). Už nějakou dobu beru utrogestan 1-0-1, jelikož jsem špinila od ovulace až do ms + bolestivá MS. Když jsem začala brát utrogestan, vše vymizelo (špinění, bolest při ms). Jen se mimi ne a ne udržet.
Máte za sebou biochemko v domněním, že ho způsobilo málo progesteronu? Jaké jste měli dávkování utrogestanu, aby se mimi drželo?
Moc děkuji, přeji fajn neděli :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
455
15.5.22 20:26

Nemám za sebou biochemko, ale po IVF jsem měla nasazeny utrogestan 2-2-2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 21:40

Myslím, že pokud Ti hormonální profil vyšel v pořádku, je ten utrogestan spíš takové placebo. Prodělala jsem jedno biochemické, pak ZT, pak vyšetření v CAR a odhalilo se jen nízké AMH. Do třetice jsem otěhotněla po revizi a to mi lékař nasadil obdobu utrogestanu (Duphaston) a miminko jsem donosila. Ale nemyslím, že to bylo tím.

Těžko říct, zda je to jen náhodný jev nešťastné dvakrát za sebou, myslím u Tebe, nebo je jiná příčina, pokud nebyla provedena další vyšetření.

Držím pěsti, ať další těhotenství vyjde!

• Citovat
  • Nahlásit
523
15.5.22 21:44

Také jsem prodělala biochemické těhotenství a může to být krátkou luteální fází. Tu jsem si upravila pomocí pití kontryhelu. Pila jsem ho denně od 1 DC do ovulace a povedlo se. Věřím, že to pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
15.5.22 22:07

Na moje biochemka neměl progesteron vliv. Když to nemělo dopadnout, tak jsem začala krvácet ještě před termínem MS a bylo úplně jedno, jaké bylo dávkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat