Biogaia a Laktobacílky Swiss

2282
18.6.15 11:11

Biogaia a Laktobacílky Swiss

Ahoj maminky, už 2 týdny má malá bolesti bříška. Je kojená. Dávám jí Baby calm.
Teď jsem koupila probiotické kapky Biogaia a Laktobacílky Baby Swiss.
Tak snad něco zabere.
Chci se zeptat, zda můžu dávat oboje v jeden den. Ráno třeba Biogaia a večer Laktobacílky. Nebo jeden den to a druhý den tamto. A nebo dávat jen jedno a pokud nepomůže, tak třeba zkusit dávat to druhý.
U syna nám pomohl Baby calm. Nic jiného nebylo třeba, ale malá má bolesti dopoledne a hlavně večer. Tři hodiny brečí, je v křeči a nakonec usne vyčerpáním.
Polohování, zahřívání, masáž, to vše nijak nepomáhá. Třeba se na 5 minut uklidní, ale pak jí to zase veme a půl hodiny není k utišení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14771
18.6.15 11:16

Ahojky to mě mrzí, každé miminko to má jinak, syn se kroutil jak žížalka, dcerka docela v pohodě. jeden tip, pokud bydlíš poblíž Polských hranic, vyjde tam biogaia v lékárně mnohem levněji než u nás. jinak i dodržovat interval mezi jídly, at to staré mlíčko zvládne vstřebat než se do žaludku přimíchá čerstvé, tohle hlavně dělá paseku a křeče u miminek. držím palce at je to brzy za váma a malá je spokojené mimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8135
18.6.15 11:25

Zkusila bych týden jedno, a pokud nezabere, tak druhé (čistě z důvodu, abys věděla, co zabírá a nemusela pořád používat oboje, jinak by jí oboje nijak vadit nemělo). Co já vím, tak Biogaia v Polsku prodávají v menším balení, takže cenová úspora nijak závratná není (ale třeba se za dva roky něco změnilo). My používáme Biopron kapky pro děti, ty nové (mají takového slona na žluté krabičce) už se nemusejí skladovat v lednici, tak mám jistotu, že se laktobacily nezničily špatným skladováním (kupuju přes Klub Valosun o 30% levněji). Babycalm taky moc chválím (naopak třeba Espumisan a podobné léky stav spíš zhoršily), když bylo nejhůř, použila jsem i rektální rourku, po té přišla vždy okamžitá úleva (a když se nepoužívá několikrát denně, tak fakt neublíží, já používala v období max. dvou měsíců tak 1- 2× týdně, pak se vše srovnalo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3784
18.6.15 11:42

@Dolby
Biogaia nám zabrala po týdnu takže možná zkusit delší dobu než týden. Laktobacílky u nás bez úspěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1792
18.6.15 11:51

Nemíchala bych to dohromady. Biogaia zaberou do 14 dní. U nás ty laktobacilky Swiss způsobovaly také bolesti bříška. Biogaia zabraly, vyjímečně jsem dala sem tam večer kapky BabyCalm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
18.6.15 12:16

Taky bych nemíchala. Zkus jedny a když nezaberou, tak druhý. Každopádně bych počkala delší dobu, týden na vyzkoušení je málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 12:19

Biogaia

Ahoj, s naší malou se to táhlo už od porodnice, vůbec nechtěla spát. Koupili jsme Biogaia a po měsíci a půl byly znát výsledky a byl pokoj. Tři měsíce jsme tyto kapky malé dávali a potom přešli na Swiss. Nekombinovali jsme to. Kapky které dáváte jsou dostačující na to aby malá byla brzy v pohodě. Pro nás to byla záchrana :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23283
18.6.15 12:33

@Dolby my jsme trpeli na boleni briska pul roku! taky bych zkusila jedno a po minimalne 14 dnech druhe. U nas Bio Gaia vubec nezabraly, Swiss zabraly az nam doktorka ve 3m rekla at zvysim davku. Tak jsme si konecne jednou denne uprdli :dance: :mrgreen: Pak jsem je davala az do roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4296
18.6.15 12:40

Ahoj, nekombinovala bych, nám BioGaia nezabraly vůbec, zabraly nám právě jen ty laktobacílky od Swissu…syn na to taky strašně trpěl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22311
18.6.15 13:37

Já si myslím, že je zbytečné dávat oboje. Zkus jedno nebo druhé. Ale oboje zabírá až za několik dní.
Mě se nejvíc osvědčilo nošení v šátku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
18.6.15 13:47

@Dolby Pokud dáváte Vigantol, zkuste ho vysadit. Někdy je to z něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
18.6.15 14:55

Zabere

INFACOL

Laktobacily jsou fajn, ale kolika je zpusobena malyma vzduchovyma bublinkama ve strevech a na ty casto laktobacily nestaci, bublinky proste pri rozkladu vzniknou a je treba je dostat ven - a to dela infacol

Jinak Biopron je lacinejsi a je v nem nekolikanasobne vice bacilu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
18.6.15 18:31

Tak já nejdřív nasadím Biogaia a uvidí se. V porodnici jí sestra dávala Espumisan a ten teda nic. Doma jsem jí potom koupila Infacol a pořad to bylo stejné. Teď nám doktorka doporučila Baby calm, ten zabral i u syna, tak uvidíme. Už ho má týden a zatím žádná změna k lepšímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8135
18.6.15 20:14

@Xien Infacol je to samé jako Espumisan, SabSimplex, Lefax. Všechny jsou založeny na účinné látce simeticon nebo dimeticon, a v principu drobné bublinky ve střevě spojí do takové, která lépe projde střevem. Někomu výrazně pomůže, ale někomu naopak a nepřijde úleva, ale velmi bolestivé prdy, takže dítě sice prdí o sto šest, ale řve u toho stejně jako u té koliky, ne-li víc. Spoustě mimin výrazně pomůže, ale znám pár mimin (včetně syna), u kterých přišlo výrazné zhoršení (kamarádka dávala dcerce Espumisan preventivně, a mně se nezdálo, že by u prdění měla holčička tak brečet, tak jsem jí řekla, ať to zkusí na pár dní vysadit, a ejhle bylo po problému).
Fakt je to jako s reakcí na plínky, každé dítě je originál a najít to nejlepší nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 12:51

Radka101

Z Vigantolu? Z vitaminu??Prdíky??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu