Biopsie tenkého střeva Motol - dětské - jak probíhá?

287
9.6.10 23:21

biopsie tenkého střeva Motol - dětské - jak probíhá?

ahoj holky,
byly jste nekdo na takovém zákroku s děckem v Motole? Terezce je 5 a půl a nastupujeme tam na tento zákrok 23. června Přivítám jakékoli info o průběhu… moc děkuju
pa nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2845
10.6.10 08:44

Ahoj, moje sousedka jde s holčičkou na tento zákrok buď jsou tam už tento nebo příští týden , můžu se poptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
10.6.10 08:56

Nenicko, nevím, proč tam jdete, syn měl v Brně dělanou bioku kvůli podezření na celiakii (potvrzeno). Šla jsem si ním až k sálu, byl oblbnutý, ale trochu při vědomí, na sále byl asi deset patvnáct minut a byl venku a zase byl spíš přiblblý než úplně spící. Podepsali jsme revers a ještě ten večer ho vzali domů, ale všechno proběhlo naprosto v pohodě.
Mně jako dospělé dělali biopku při plném vědomí dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
10.6.10 12:17

jojo, jdeme kvůli podezření na celiakii…
ok, díky zatím za info, mám problém s tím, že je to na 3 dny, ještě máme dvouletého prcka, ten nebyl ještě bez maminky přes noc… :wink: , navíc já po narkoze strašně :poblion: , tak jsem zvědavá, jak to zvládne holčička.. uff

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
10.6.10 14:30

Syn strašně zvracel po první narkoze - 48 hodin, už byl úplně vysílený, tak mu to líp namíchali a po biopsii zvracel jen jednou, byla jsem tam s ním (na celodenní, ne přes noc). Tam u nás se buď chodí s maminkou, která je tam ořes den, v noci samo, nebo bez maminky a jen na ten den a večer si ho berou domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
10.6.10 14:31

Nenicko, pod Alerrgiemi je diskuze Bezlepková dieta, je tam víc lidí s touto zkušeností.
Má Terezka vysoké protilátky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
11.6.10 06:07

ok, díky, kouknu tam..

no, podle testů je limit 10 a Terezka má 32, takže žádnej horor ale prý to není normální. Asi by se na to ani nepřišlo, jenže od konce března má šílenej průjem - třeba 5× za den. Tak jsme to řešili u naší dr, různé testy, výtěy - nic. Pak na alergologii, tam vyšel lepek v testech, vejce a BKM, na gastroenterologii v MOtole a tam nám doporučili biopsii pro vyloučení celiakie. Ještě nás v čevenci čekají testy alergie na zvířátka. Doufám, že budou ok, Terez jezdí na koni-to je to její život, jak říká :-)) miluje psy, kočky… je prostě na ten dobytek jak dělaná :-)) a tohle by ještě k lepku byla sakra čára přes rozpočet… uvidíme..

děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
11.6.10 10:47

Nenicko, ta hodnota není moc šílená, ale je fakt, že u zdravého člověk ty protilátky prostě nejsou. Nás ještě před biopsií poslali na speciální sono, které poničení střeva do určité míry potvrdilo, ale nevypadalo to nijak tragicky, tak jsme stále nevěděli.

Pokud nemá nějaké závažné problémy typu normální život omezující astma, rýmu, oční potíže nebo ekzém, tak bych ty zvířata moc neřešila. Sama jsem těžká alergička, vím, že mi v dětství sebrali i věco, co jsem mít mohla, já už u svého alergika tak striktní nejsem :-D

Pokud by se to potvrdilo, měli byste se nechat otestovat i vy a případní Terezčini sourozenci!
Přeju, aby to byl jen výpadek a dopadlo to dobře a jestli nedopadne… přijďte si popovídat a poradit k nám na D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama