Bipolární porucha v rodině

Anonymní
8.7.21 20:49

Bipolární porucha v rodině

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někde existuje něco jako skupina pro rodinné příslušníky osob s psychickým onemocněním? Ráda bych si občas pokecala s někým kdo zažil něco podobného..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4105
8.7.21 20:52
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někde existuje něco jako skupina pro rodinné příslušníky osob s psychickým onemocněním? Ráda bych si občas pokecala s někým kdo zažil něco podobného..

Určitě existuje, bývají různé skupiny př. při CDZ (Centrech duševního zdraví), vím, že skupinu pro rodinné příslušníky má i v Praze Ondřejov, tam je to hlavně pro schizofrenie. Možná má něco i Národní ústav duševního zdraví, tam BAP zkoumají mimo jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4105
8.7.21 21:20
@Anonymní píše:

Nebo mrkni tady: https://narovinu.net/…prislusnici/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
8.7.21 21:28

Co tě trápí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
63
8.7.21 23:55
@Anonymní píše:

Ano, existuje. Otec má bipolární poruchu a je alkoholik. Párkrát se situace více vyhrotila a pak jsem to konzultovala s psycholožkou z adiktologického centra u nás ve městě. Většina větších měst má nějakou neziskovou organizaci, kde se snaží pomoct jak té dané osobě, tak rodině. A nebo online ať už po emailu, či telefonu. Možností je dost. Lidé, kteří se pohybují v tomto okruhu moc dobře vědí jaký to má dopad na rodinu.

https://www.cmhcd.cz/…gma/poradna/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 08:07

@Lollitka děkuju moc, určitě na to kouknu.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 08:09

@Mrg dekuju moc za informace! O takové možnosti jsem vůbec nevěděla, takže určitě prověřím v našem městě..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 08:12

@Tvojeteta aktuálně otec s bipolární poruchou, pro šílenou mánii nedobrovolně hospitalizován..takže jsem jen chtěla pokecat s někým kdo třeba něco podobného taky zažil..

• Citovat
  • Nahlásit
1969
9.7.21 08:20

Anonymní- já mám sestru s BP

Hele je to těžký, nevím kolik hospitalizací už máte za sebou… Člověk po prvním strachu ctí zlost, vˇdyť by stačilo tak málo a….. jenže to tak není, pro nemocné je to strašně nárocné a trvá to dlouho… pochopení společnosti nulové nebo negativní.

Kdyby táta přišel o nohu, tak ho lidi budou litovat a snažit se mu pomáhat, když má BP ( jestli jí má, je blázen a má být zavřenej :roll: ) tak má dělat všechno, aby nikomu nepřekážel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 08:39
@Tvojeteta píše:
Anonymní- já mám sestru s BP

Hele je to těžký, nevím kolik hospitalizací už máte za sebou… Člověk po prvním strachu ctí zlost, vˇdyť by stačilo tak málo a….. jenže to tak není, pro nemocné je to strašně nárocné a trvá to dlouho… pochopení společnosti nulové nebo negativní.

Kdyby táta přišel o nohu, tak ho lidi budou litovat a snažit se mu pomáhat, když má BP ( jestli jí má, je blázen a má být zavřenej :roll: ) tak má dělat všechno, aby nikomu nepřekážel…

Jedná se o první hospitalizaci, taky to je jeho první mánie, takže opravdu je to teď pro mě velmi těžké, nicméně nezbývá než doufat že se tam z nejhoršího dostane a přijme svou nemoc..

Jinak bohužel musím souhlasit, ne každý je schopen a ochoten pochopit že je někdo duševně nemocný..je to smutné

• Citovat
  • Nahlásit
1969
9.7.21 08:49

Hospitalizace je těžká- už jsi tam byla se kouknout? Je to náročný strašně….

Přijmutí nemoci je vlastně vyléčení- trvá to roky… a strašně důležitý je upřímný vztah k svému psychiatrovi a naprostá důvěra

Jaká byla mánie- musíte po tom ještě něco zahlazovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 09:10
@Tvojeteta píše:
Hospitalizace je těžká- už jsi tam byla se kouknout? Je to náročný strašně….

Přijmutí nemoci je vlastně vyléčení- trvá to roky… a strašně důležitý je upřímný vztah k svému psychiatrovi a naprostá důvěra

Jaká byla mánie- musíte po tom ještě něco zahlazovat?

Máš pravdu, přijmutí je základ, ale zároveň tím nejtěžším..

Byla, po pár dnech, bylo to katastrofální, ještě teď jsem z toho v šoku..ale pořád si říkám, že v jeho situaci už nebyla jiná možnost..

Zahlazovat se bude ještě hodně dlouho, zrovna platím pokuty za auto, ale vše postupně, financí stránka je jedna věc ale nejdůležitější je aby se dostal z nejhoršího

• Citovat
  • Nahlásit
Mrg
63
9.7.21 13:52
@Anonymní píše:
Máš pravdu, přijmutí je základ, ale zároveň tím nejtěžším..

Byla, po pár dnech, bylo to katastrofální, ještě teď jsem z toho v šoku..ale pořád si říkám, že v jeho situaci už nebyla jiná možnost..

Zahlazovat se bude ještě hodně dlouho, zrovna platím pokuty za auto, ale vše postupně, financí stránka je jedna věc ale nejdůležitější je aby se dostal z nejhoršího

Na tohle opatrně. Než jsme zjistili co se děje, už zatáhl celou rodinu do milionovych dluhů a hodně let už máme soudní tahanice. Pokud můžete přes právníka si zajistěte, aby jste kvůli němu nepřišli třeba o nemovitost a nebo nebyli uvedení jako spoludluznici, např. mamka/manželka. Člověk s BP je svepravny, takže dluhy jsou vymáhány bez ohledu na duševní nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 14:02
@Mrg píše:
Na tohle opatrně. Než jsme zjistili co se děje, už zatáhl celou rodinu do milionovych dluhů a hodně let už máme soudní tahanice. Pokud můžete přes právníka si zajistěte, aby jste kvůli němu nepřišli třeba o nemovitost a nebo nebyli uvedení jako spoludluznici, např. mamka/manželka. Člověk s BP je svepravny, takže dluhy jsou vymáhány bez ohledu na duševní nemoc.

To je mi líto, jaká je u Vás situace.. nezkouseli jste to řešit přes “neplatnost právního jednání”, kdy by byla zprava od psychiatra ze nebyl způsobily právně jednat? Případně do budoucna přes “omezení svéprávnosti pro případy mánie”? Jsou to jen moje takové úvahy, jsem rovněž vystudovaný právník ale nedělám občanské právo..

U nás je situace ze taťka na tom byl finance dobre, nicméně tím větší častky teď samozřejmě utrácel, s dluhy samozrejme počítáme a vím ze to nebude jednoduché

• Citovat
  • Nahlásit
Mrg
63
9.7.21 14:48
@Anonymní píše:
To je mi líto, jaká je u Vás situace.. nezkouseli jste to řešit přes “neplatnost právního jednání”, kdy by byla zprava od psychiatra ze nebyl způsobily právně jednat? Případně do budoucna přes “omezení svéprávnosti pro případy mánie”? Jsou to jen moje takové úvahy, jsem rovněž vystudovaný právník ale nedělám občanské právo..U nás je situace ze taťka na tom byl finance dobre, nicméně tím větší častky teď samozřejmě utrácel, s dluhy samozrejme počítáme a vím ze to nebude jednoduché

Bohužel on je zrovna ten případ, který se léčit nechce a s námi nespolupracuje. Těžko by šlo dokázat, že dluhy vznikli až po propuknuti nemoci a že to nebyl právě její spouštěč. Hospitalizován byl pouze jednou a po týdnu odešel, několikrát měl vyjednany Havl Brod a nikdy nenastoupil. Tam je ještě problém, že je alkoholik. Nejdřív musí přestat pít a až pak se dá bojovat s duševními problémy. Navic soudně řešíme situaci, která nastala v r. 2011.
Svéprávnost jsme řešili právě přes jedno centrum pro rodiny a není to jednoduché. U nás v jeho případě naprosto nereálné. Je velký manipulátor a vypravěč. Pro lidi, kteří ho neznají je oběť, na kterou osud přichystal veškeré zlo, vše prekrouti ve svůj prospěch. A my jsme rodina, která kvůli majetku ho chce zavřít do cvokarny. Až na to, že už žádný majetek nemá…
Preju vám ať je váš taťka bojovník a nedostanete se tam kam my

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat