[b]Jedna pupečníková arterie - prosím, poraďte!!![/b]

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
TH
18
25.7.06 14:26

[b]Jedna pupečníková arterie - prosím, poraďte!!![/b]

Ahoj, prosím, poraďte mi, jestli jste se s tím někdo setkal.
jsem ve 22. tt. V pátek jsem byla na „velkém“ ultrazvuku, kde se zjistilo, že mimi má jen 1 pupečníkovou arterii. (Správně jsou 2).
Na základě jiných výsledků (triple test v 18 tt a nuchální translucence ve 12 ttt) mi však amniocentéza nebyla doporučena. Jsem i ráda, ale stejně mám strach. Teď jsem se dočetla, že při jedné arterii může dojít ke zpomalení růstu nebo předčasném porodu, ale u MUDr mě přesvědčovali, že se to stává stále častěji a není to důvod k obavám…
A samozřejmě nejvíc se bojím chromozomálních vad.
Nemáte někdo více info nebo zkušeností?
Díky! TH

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7463
25.7.06 14:34

zkus napsat na www.porodnice.cz , jsou tam poradny, dost dobry je dr.Koucky, urcite ti poradi vice, zkus mu napsat

magrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
25.7.06 14:45

Bohužel poradna dr. Kouckého je myslím ode dneška zavřená - má dovču. Mohla bys zkusit dr. Nouzovou tamtéž, nebo pak na www.gennet.cz v sekci diskuze taky radí pacientkám. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
25.7.06 14:49

TH,mám stejnou zkušenost…Tripple testy OK,UTZ ve 20tt taky v pořádku,ale zdál se mi odfláknutý,tak jsem si zaplatila genetický UTZ v pražském Gennetu.Už jsem tam byla se starší holčičkou…takže ke stejnému doktorovi…a čekal mě šok.Nejen že jen jedna arterie,ale i echogenní fokus ve srdíčku,což jsou oba malé markery (ukazatelé) Downa.Navíc je mi letos 35,takže celkem drsný…na AMC jsem kývla hned,udělali mi test,kdy se DS pozná do 24 hodiny (ostatní dělají standartně do tří týdnů).

Bylo to pro mou jistotu,měla jsem sice málo času se vyrovnat s možnou situací,ale prostě jsem to chtěla vědět…

Všechno dopadlo dobře,ale díky AMC jsem se klepala jen 24 hodin,bez ní bych se třásla pár měsíců…

Ale poslední slovo měla stejně Jůla,ted dvoucévnej pupečník měla navíc extrémně dlouhý a na něm pravý uzel,což je pěkná raritka :wink:

Když budeš potřebovat podporu,klidně mi napiš SZ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
25.7.06 15:53

TH - mám kamarádku která měla úplně stejný problém jako Ty, podstoupila i AM a miminko bylo úplně zdravé, do konce těhu chodila častěji na kontroly a narodila se jí krásná a zdravá holčička týden po termínu.Ale říkala že týden čekání na výsledky AM byl nejhorším v jejím životě.To se jí nedivím. Přeji moc zdravé miminko!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TH
18
25.7.06 15:55

dík

Holky, díky moc!
Já na tom velkém UZ byla v Pronatalu, tak to by mělo být docela spolehlivý. Srdíčko zkoumali dost pečlivě, takže mám jen jeden minor marker.
Navíc triple test ukázal možnou nedostatečnou funkci placenty, ale to prý podle mojí situace (mimi je o týden větší) znamená, že placenta jede např. jen na 30%. Prý má ohromnou kapacitu, a kdyby jela opravdu nedostatečně, tak by už mimi nebylo (a ono je a dává mi to dost evidentně najevo :-))

Amniocentézu mi nabídli, ale mám strach. Navíc genetička řekla, že v mém případě je riziko amniocentézy pravděpodobnější, než chromozomální vada…

Ach jo, jdu se podívat na ten gennet.cz.
Dr. Nouzová na virtuální porodnici má „plno“, tj. nepříjmá další dotazy.

To moje trápení je pro mimi asi nejhorší…
Jo, Amazonko - mne je 30, tak by to riziko Downa nemělo být takové. Pak jsou ještě jiné syndromy, ale ve většině (no právě, nikdy ne ve všech) případů by k nim měl být ještě jiný znak, např. právě to poškození srdce… Jinak obdivuji Tvoji intuici…
Zatím ahoj, ozvu se, když získám další info!

TH

PS: Kdybyste se ještě někdo něco dozvěděl, dejte mi vědět. Furt váhám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat