Blechy - kočka, pes, člověk

Anonymní
8.2.21 15:20

Blechy- kocka, pes, clovek

Dobry den,
Posledni dobou se nase kocka hrozne skrabe, za usima hlavne. Mozna kdyz jsem ji predtim umyvala tak jsem ji spatne splachla sampon. Netusim..ale kdyz jsem se divala tak jsem nic nenasla, ale ma hodne huste chlupy. Vcera jsem nasla na psovi jednu blechu/stenici. Vic uz pak ne. A dnes jsem tak sedela na sedacce a podivam se na ruku a mela jsem tam nejakou cernou potvoru. Kdyz jsem to chtela zabit tak to zmizelo. Je mozne ze jsou to blechy nebo stenice? Doma mam takovej mensi jemnej hrebinek tak jsem ji tim trochu procesala a nic nenasla :nevim: Koupila jsem sampon, ze osprchuju psa da se tim osprchovat i kocka? Jak se jich zbavit? Mohu je mit i ja? Kocka semnou obcas spava v posteli mam postel prevlect? diky vsem za odpovedi budu jen rada

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19560
8.2.21 15:38

Proč koupeš kočku? kočky se vůbec nemají koupat, jedině kdyby spadla do hnoje snad - a ano může to být blecha, když zvířata chodí ven, kočce kup pipetku za krk proti blechám u veterináře, blechy na kočce se nacházejí nad ocasem na zádech, tam ji prohlédni
se psy zkušenost nemám,
blechy kočičí na nás nikdy nepřeskočily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26854
8.2.21 15:54

Mám zkušenost, že u naší kočky jsme blechy našli že ušima.
Blechy se ti mohou usídlit všude a na rozdíl od vesek je nevyceces. Navíc přežijí i bez hostitele. Blechy jsou malé, černé a skáčou, takze se rychle rozšíří. A na nás běžně lezou i ty od koček.
Takže vše vyprat a doufej, že to bude stačit. Jinak koupit prostředek a vše opakovaně vystříkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2796
8.2.21 15:55

Proč koupeš kočku? Za normálních okolností se kočka nekoupe. Pouze při nějakém velkém zašpinění a nebo právě při napadení parazity.
Nepoužíváš pro ně nějaké antiparazitikum? Obojek, pipetu, tabletu?
Teď bys měla udělat generální úklid a vše vyprat na vyšší teplotu, včetně pelechů, dek, povlečení… Co nejde vyprat, to ošetřit sprejem proti blechám (např. BioKill). Zároveň vykoupat zvířata v antiparazitním šamponu, raději bych vzala každému svůj šampon a nebo bych se dobře podívala, jestli je vhodný pro psy i kočky. Po vykoupání a uschnutí aplikuj pipetu, nasaď obojek nebo podej tabletu proti vnějším parazitům.
A počítej s tím, že to možná budeš muset celé zopakovat za pár dnů znova. Blechy jsou mrchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8132
8.2.21 16:00
@Anonymní píše:
Dobry den,
Posledni dobou se nase kocka hrozne skrabe, za usima hlavne. Mozna kdyz jsem ji predtim umyvala tak jsem ji spatne splachla sampon. Netusim..ale kdyz jsem se divala tak jsem nic nenasla, ale ma hodne huste chlupy. Vcera jsem nasla na psovi jednu blechu/stenici. Vic uz pak ne. A dnes jsem tak sedela na sedacce a podivam se na ruku a mela jsem tam nejakou cernou potvoru. Kdyz jsem to chtela zabit tak to zmizelo. Je mozne ze jsou to blechy nebo stenice? Doma mam takovej mensi jemnej hrebinek tak jsem ji tim trochu procesala a nic nenasla :nevim: Koupila jsem sampon, ze osprchuju psa da se tim osprchovat i kocka? Jak se jich zbavit? Mohu je mit i ja? Kocka semnou obcas spava v posteli mam postel prevlect? diky vsem za odpovedi budu jen rada

Blechy jsou v posledních letech docela problém a protože máme kočky, které chodí volně ven, a k tomu dva psy, máme o zábavu postaráno.
Psům se nám osvědčila jedině tableta na blechy (Bravecto), nic jiného v posledních několika letech nezabralo - účinnost cca 3 měsíce, ale my máme absolutní a božský klid od blech pokaždé necelý rok. Kočkám kupujeme pipety za krk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 16:17

Ano, blechy psí/kočičí můžou skočit i na člověka. U nás byl postipany jen manžel, já ani děti vůbec. Za mých mladých let, když byla kočka jó hodně zablesena, tak jsme ji normálně koupali v psím šamponu. Pak dostala pipetu za krk. Z praxe, pokud máte doma blechy, tak je pevně zlikvidovat na zvířatech, všechno vystrikat třeba Biolitem, ale aby byl i na blechy, všechno vyluxovat. Po pár dnech opakovat.

• Citovat
  • Nahlásit
446
8.2.21 16:27

Gratuluji, jsi majitelkou bleší farmy. Blechy na zvířatech nežijí (jako třeba vši ve vlasech), pouze se na zvíře či člověka chodí napít. takže když jsi našla jednu blechu, všude v bytě máš stovky, tisíce až miliony dalších. Je třeba ošetřit zvířata (a pozor, některé protibleší přípravky pro psa jsou toxické pro kočky!). Ošetřit něčím, co blechy zabííjí, ne pouze odpuzuje (repelent). A důkladně vyčistit celý byt a další prostory, kde se zvířata pohybují = vysát všechny koberce, vyprat vše, co jde vyprat (včetně například předložky před vanou, záclon), a to klidně několikrát. Prostor, čalouněný nábytek lze taky vystříkat biokillem (a zase pozor, je toxický pro kočky, nějakou dobu do vystříkaného prostoru kočku nesmíš pustit). A toto vše radím zopakovat po cca týdnu.

Jde o to zlikvidovat nejen živé blechy, ale hlavně jejich vajíčka, která jsou právě všude v kobercích, zvířecích pelíškách, sedačce, tvé posteli… Pokud jen ošetříš zvířata bez opakovaného důkladného úklidu, vylíhne se další generace a máš o zábavu postaráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
8.2.21 17:04

1. jsou to blechy. štěnice nejsou na zvířatech.
2. koupání zvířat je úplně nahouby, potřebuješ zajít za veterinářem pro tabletky - na běžné prostředky proti blechám je větišna blech odolná. Zároveń ale ta tabletka bude fugnovat i na další generaci blech, jejichž larvy jsou teď u vás v bytě. Běžné pipetky jsou většinou jen jednorázové a nefungují dlouhodobě.

3. potřebuješ vyvařit a vydezinfikovat všechny povrchy, kde kočka a pes spí, protože jinak se ty larvy po vylíhnutí vrhnou na vás, neb nebudete mít v krvi žádné antiparazitikum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
8.2.21 17:16

Běžte k veterináři a kupte něco na blechy, nemá cenu šetřit, ono ne vše funguje. Koupel fakt nepomůže a koupat kočku je blbost. Rovnou kupte i přípravek na osvědčení, když má blechy, je možné, že bude mít i tasemnici. Klidně může mít i ušní svrab, tak zkontrolujte uši. Jestli chodí ven, je lepší dát pipetu, ne obojek, aby ho neztratila a hlavně se může někde oběsit. Všechno co jde, tak vyperte. Jo a tu kapku nedávejte hned, pokud jste jí teď koupali, je lepší pár dní před daním pipety počkat, může to snižovat účinek a pak samozřejmě také nekoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.21 19:47

Jestli pes a kočka mají blechy, tak to poznáte, podle toho že na jejich kůži najdete černé tečky(to je trus blech).Jestli se té tečky dotknete mokrým papírovým kapesníčkem, tak zčervená(bleší trus je plný krve).Blecha jako taková nežije na zvířeti, pouze se tam chodí napít. Tak se mrkněte jestli tam jsou ty černé tečky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 21:38

@Lenčí 12345 zatim jsem nic nenasla. Psa mame bileho na nem nic neni a kocka je mourovana ted jsem ji hladila a take nic. Porad se skrabe tak jakoby pod pusou divala jsem se co tam ma a asi ji spis nejaka kocka dodrapala. Ma tam strupy a trochu zaschle krve tak ji to mozna skrabe.. nevim no. A jeste ma takovou lysinku u ocasu. Doskrabany i telo, asi ji nejaka kocka nema moc rada no.. zkusim ji jeste pozorovat chvili. Jinak kapku dostaly, jak pes tak kocka, ale uz asi nefunguje.

• Citovat
  • Nahlásit
19560
9.2.21 12:42
@Anonymní píše:
@Lenčí 12345 zatim jsem nic nenasla. Psa mame bileho na nem nic neni a kocka je mourovana ted jsem ji hladila a take nic. Porad se skrabe tak jakoby pod pusou divala jsem se co tam ma a asi ji spis nejaka kocka dodrapala. Ma tam strupy a trochu zaschle krve tak ji to mozna skrabe.. nevim no. A jeste ma takovou lysinku u ocasu. Doskrabany i telo, asi ji nejaka kocka nema moc rada no.. zkusim ji jeste pozorovat chvili. Jinak kapku dostaly, jak pes tak kocka, ale uz asi nefunguje.

těžko kočku doškrábala jiná kočka - to se běžně neděje, vaši kočku to svědí, tak se doškrábala sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat