Blechy v baráku...jak zlikvidovat?

Anonymní
12.8.11 20:47

blechy v baráku....jak zlikvidovat??

U našich se v baráku rozmnožili blechy…za krbovými kamny byl pytel s briketami, u kamen povolil nějaký kohout a začal kapat (jsou s výměníkem a rozvádějí ohřátou vodu do radiátorů) aniž by si toho někdo všiml. Rozmočil brikety a v tom sajrajtu se pomnožili blechy. Nejsou to ty typické co jsme nacházeli na kočkách a psech, jsou mrňavé a jsou všude. Ten rozmočený humus je vyvežen, lůžkoviny vyprané a teď hledáme něco, čím celou místnost vystříkat, aby jsme ty mrchy zabili. Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

marra
12.8.11 20:54

Obavam se ,ze to blesky nebudou ,nemuzou to byt ty male svinky co ted ukazovali ve zpravach ze se to tak rozmnozilo?nemuzu si zaboha vzpomenout na nazev,ale vim ze rikali ze jsou hoodne podobne blkeskam jen mensi a udelaji paseku,kazdopadne na ne platilo bud zavolat deratizatory,nebo nechat barak v minus dvaceti tyden s otevrenyma oknama,a to jako fakt,v lete to pude asi tezko co :lol: jinak pokud to jsou blesky,tak mi jsme na chalupe museli vsechen nabytek dat ven,koberce,mtracky,proste v se,co slo vyhodit,a zbytek hooodne vyprasit vysat,vyprat,a chalupu jsem celou drhla savem,neni po nich ani vidu ani slechu,myje tenkrat stopero mely z kun,jelikoz jine zvire se tam nevyskutuje,tak drzim palecky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
452
12.8.11 20:55

S těmahle mrňavejma ne,ale když mi kočky dotáhly blechy,tak jsem je i celý barák posypala pudrem co jsem dostala na veterině a byl klid.Takže možná bych se optala na veterině jestli máš nějakou poblíž.Jinak mám ještě zkušenost se štěnicema,ale to je asi jiná kapitola…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.11 21:04

Výhodou je, že se celá místnot bude teď předělávat, malovat, výměna podlahy :lol: , ale ty blechy v plánu nebyli. To měl zítra přijít zedník a do tohohle ho nemůžeme pustit. No, jestli existuje něco, co vypadá jak pidibleška, tak to bude ono. Fakt to na pohled jak blecha vypadá, zprávy nesleduju, takže jestli se tu vyskytuje něco jiného, tak to ani netuším :think:

• Nahlásit
  • Citovat
452
12.8.11 21:10

no a leze to nebo skáče?A taky,nebyli jste na dovolené nebo někde mimo domov?Jestli jste si to od někud nedovezli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.11 21:10

Ano,já mám.Bylo to hrozné,ale zamořily nám dům v době dovolené.Nakoupila jsem asi 10 biolitů,odvedla ven děti a systematicky od shora až do sklepa vše vystříkala včetně skříní a postelí a všeho.Potom jsem po hodině vyvětrala a byl klid.Byly to ale šílené,černé a krvežíznivé bestie.Jeden z nejhorších zážitků mého života.Byli jsme šíleně všichni poštípaní.Měla jsem jich všude plno a nejlíp byly ty bestie vidět na bílých ponožkách.

• Nahlásit
  • Citovat
452
12.8.11 21:15

No tak pokud hovoříme o štěnicích,tak na to bych taky raději nevzpomínala a biolity mi teda rozhodně nepomohly.Musela jsem volat DDD a nechat vykouřit celej byt.Příšerná vzpomínka!!!Takže asi bych neváhala a volala odborníky ať si s tím poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.8.11 21:20

no, skákat jsme to neviděli ( i když třeba z nohy to vypadalo, že odskakují..možná spíš odpadávají, těžko říct), ale je úplně vidět, jak se to všude hemží. A sežrali by nás tedy za živa, mrchy jedny. No, desinsekce je docela drahá a naši nemají zrovna peněz na rozhazování, takže to asi nejdřív zkusí vlastními silami. Takže padl tady biolit a pudr, co myslíte, že bude lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
452
12.8.11 21:26

No podle toho co píšeš,tak bych to viděla spíš na ty štěnice a na to tvé síly nestačí,to mi věř.Po osobní zkušenosti bych neváhala už ani den a volala DDD.Taky mě málem sežraly a celkem dlouho jsem byla ještě vypsychovaná z každého hmyzu.No a už vubec bych nečekala když máš v domě děti.Já na ty jejich kousance měla celkem silnou reakci a nic na to nepomáhalo,ani octanová mast ani fenistil.Prostě velké červené a nateklé boule po celém těle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2950
12.8.11 21:28

Desinsekce stojí cca 1000Kč. Na jaře jsme měli malý problém s blechami a zjišťovala jsem to. Vzhledem k tomu, že se jednalo o jednu až 2 blechy týdně tak mi bylo řečeno, že je to asi dotažené zvenku a že není možné najít ložisko a nemá smysl vystříkávat dům
U Vás je asi ložisko jasné.
Pokud byste přesto chtěli ničit vlastními silami tak my jsme koupili Arpalit Neo - ten je přímo na blechy. Jen by s tím neměly přijít děti do styku, takže my jsme postříkali jen rohožky venku a vevnitř. Doma jsem vše pořádně vysála a vymyla plovoučku. A úklid nejlépe opakovat každý den. Arpalit by měl vyhubit i vajíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marra
12.8.11 21:28

pro velke odlehceni:co tam nahnat smecku kocek a psu,at se blesky prilepi na ne? :lol: :lol: ale ja bych asi zkusila ten pudr to zni dobre,jak jsme mely psa tk jsem ho celeho obsypala a opravdu do hodky vsechny potvory odpadly,a zase kdyyz mte predelavat barak,tak pokud budete mit vse vynesene,tak staci poradne vnitrek vytrit savem a vystrikat,a nabytek to same ne?boze chran ,uz po me neco leze :lol: ja mam z tohohle mrakoty,dnes po me lezl skvoor ten dostal maku jak neco,jesteze nebyl pobliz nejaky zasveceny ochrance :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.8.11 21:30

Tak prý skáčou, teď jsem se o tom bavila s mamkou a sledovala koberec a že tedy tak 2-3 cm poskakují, víc ne. No, děti…já už tam nebydlím a nejmladšímu členovi je 18 let a doma se moc nezdržuje :lol:
Našla jsem TOTO , takže asi uděláme jeden pokus a pokud nebude účinný, tak dám asi na vaši radu a budeme muset pořešit to DDD. Mimochodem, mohla by jste jen tak orientačně, kolik to tak stojí zavolat si firmu? Je mi jasné, že to bude dáno hlavně plochou a dostupností různých prostor. Jo a ještě otázka, předpokládám, že dům je pak nějakou dobu neobyvatelný…jak dlouho to může být?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.8.11 21:32

Akej farby su? Neviem ako sa to povie cesky, ale ja som pred nedavnom riesila Vos prachovu (ludovy nazov). Vraj to prebyva na miestach kde su spary, vlhko, v starych knihach, pod tapetami…Zerie to neviditelnu pliesen, moze sa to vyskytovat aj v caji, ale aj v muke…
Boli to malilinke sive chrobaciky, niekedy az takmer neviditelne…Naozaj sa trosku podobali Vsi vlasovej.
Na nete som nasla ale vela clankov, vacsinou v nemcine.

• Nahlásit
  • Citovat
452
12.8.11 21:35

No bude nejlepší si někam zavolat a pořešit konkrétní prostory.Za zeptání nic nedáš.A pokud jde o tu neobyvatelnost,tak já musela byt opustit na 24hodit.Držim palečky ať to rychle vyřešíte a je po problému!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2950
12.8.11 21:35

Cena se pohybuje kolem 1000Kč + doprava (Brno). Nevím kde bydlíte, vy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama