Blinká kaši z umělého mléka

concetta
7.5.10 14:12

Blinka kasi z umeleho mleka

Ahoj zkusene maminky, potrebovala bych poradit se stravovanim dcerky, ktere je skoro 8 mesicu. Uz asi mesic ji davam vecer kasi (nekdy ze zeleninoveho vyvaru a nekdy z umeleho mleka). Pokud jde o kasi z umeleho mleka, nekolikrat ji snedla bez problemu, ale ted(konkretne trikrat za sebou) ji uplne celou vyzvracela. Jinak je kojena, takze umele mleko nikdy predtim nemela. Vrchol byl dnes v noci: vecer kasi vyzvracela, pak jsem ji nakojila a dala spat. Asi v 10 hod. se vzbudila a strasne chudinka plakala. Myslela jsem, ze je to hlady, tak jsem ji nakojila. Ona ale po chvili vyzvracela i me mleko a dal kricela skoro dve hodiny (vubec se nedala uklidnit). Uz jsem ji malem vezla do nemocnice:). Potom tedy usnula a v noci se jeste nekolikrat probudila s krikem, ale uz to bylo lepsi. Kdyz ty dve hodiny kricela, bylo slyset jak v ni to jidlo „bubla“ a jak se ji to vraci. Myslim, ze to proste nestravila, vypadalo to jako zazivaci problem. Myslite, ze by mohla mit alergii/nesnasenlivost na kravske mleko. Nebo je mozne, ze to muze byt jen znackou a ze po zmene znacky to bude ok? A nebo by to mohlo byt jeste neco jineho?
Kdyz uz tady otravuji, tak se rovnou i zeptam na dalsi vec: od te doby, co davam vecer prikrm, spi hure nez pred tim. Drive se budila 1× v noci, ted 3×. Jak je to mozne? Nemela by se tim prikrmem vic zasytit?
Moc dekuji kazdemu, kdo se se mnou podeli o zkusenosti.
Concetta

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15076
7.5.10 14:52

Mně to spíš připadá jako začátek nějaké lehké střevní virózky, ono u těch malých miminek je to těžké… Jestli Ti normálně pije, tak ještě chvíli počkej, nebo třeba i zkus nějakou jinou kaši…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.10 14:58

Ja osobne som vraj kasu z umeleho mlieka jedla jeden jediny raz v zivote. Jak som ju dojedla tak som ju zase vyvracala, mama vravi ze to slo jak z fontany.
Detska doktorka jej vraj potom povedala nech ma na kasu z umeleho mlieka nenuti, aj tak ma kojila, a nech radsej pomaly prechadza na ostatne prikrmy.

Mozno je Tvoja mala ako ja, nic umele v sebe neudrzi :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
7.5.10 15:00

O kaších večer se už tady napsaly mraky diskuzí.:-) Traduje se, že zasytí a dítě spí celou noc, opak je pravdou, většinou jsou těžké do žaludku a dítě se v lepším případě budí stejně jako předtím, v horším častěji. Já osobně bych na tvém místě zatím kaše vynechala, zkusila dávat večer třeba část příkrmu od oběda, nebo zatím nechala jen kojení. Časem bych znovu zkusila kaše jiné značky, uvidíš jestli bude reagovat stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fiflena
14.6.11 22:04

dej vodu

AHOJ, malý se po kaši budí žízní, třeba dvakrát se napije trochu kojenecké vody a je v pohodě. zatím Zu

• Nahlásit
  • Citovat
9043
31.3.16 12:15

Obnovuji diskusi.
Mám dcerku 4,5 měsíce, je plně kojená. Před týdnem jsem jí zkusila dát poprvé kaši s vidinou toho, že by mohla lépe spát…vypila 50ml a dokojila jsem ji. Lépe sice nespala, ale vše bylo v pohodě. Druhý den vypila už 80ml a opet dokojena.Po cca 2 hodinach se probudila s plačem, začalo se jí navalovat na zvraceni, dávila se, ale skoro nic nevyzvracela.Jen jakoby sliny.Po chvilce usnula a za hodinu se to opakovalo znova.Pote už byl klid.
Kaši jsem teda už nedala. Včera jsem jí po týdnu tu kaši zkusila dát znova, udělala jsem jí dost řídkou, vypila 90ml, dokojila jsem ji a po 3 hodinach opět to samé jako minule, ale tentokrat už se jen nedávila, ale rovnou i zvracela…Pak kdyz jsem ji chtěla nakojit, tak si cucla a opět zvracela. Jěstě 2× se ji v noci navalovalo na zvraceni, ale k ránu už pak dobrý a přes den bez problemu.
Myslíte, že by to mohla být alergie na nějakou složku v té kaši a nebo jí třeba nesedla zrovna tahle značka(Hami)??
Se synem jsem s kaší žádný problém nikdy neměla, tak me to trochu zaskočilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
31.3.16 12:57

Kaše na noc je prostě těžká, pokud jí to nedělá dobře, tak jí to nedávej. může to být cokoli, jaké je složení té kaše? třeba jí vadí umělé mléko v tom, může být přecitlivělá na nějakou složku. nebo prostě to, že je jen kojená a ty jí zrovna večer napucneš umělou kaší. nebo zkus zkusit nějakou třeba od nominalu a smíchat s mateřským mlékem.

• Nahlásit
  • Citovat
9043
31.3.16 13:23

Ta kaše je mléčná kukučično-rýžová od Hami. Já to vim, že ta kaše skoro nikdy nic neřeší, ona malá i pěkně přibírá, ač se tak často budí. Tohle byl jen pokus, co kdyby nahodou spala lépe ;)
No a s MM jí kaši neudělám, tolik mléka už neodsaju.
Spíš jsem myslela, jestli třeba někdo neměl podobný problém a pomohla změna značky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6861
31.3.16 13:35

@Pajule22 Může toů být tím, že jí vadí UM jako takové. Měla jsem to u prvního syna. Kaše miloval a miluje doteď, ale jak v tom bylo UM, i třeba jen jedna odměrka, tak to vyzvracel. Ze začátku jsem mu dělala kaše z odstříkaného MM a kolem roka jsme přešli na kozí a později kravské mléko. I dětská dr. říkala, žese s tím občas setkává, že kojeným dětem nesedne žádné UM.
Ohledně toho, jestli je kaše na noc těžká - řekla bych, že jak pro koho. Já dělám kaše od začátku husté, na lžičku, děti mi ty řídké nechtějí jíst, plivou to, husté jim chutnají a nemají s tím problém. Že by po nich spali celou noc, to ne, ale nebudily se tak často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
1.4.16 12:44

@Hoa Mai děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu