Blinkání u batolete plus pořád si mne uši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alex17
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 18.12.16 00:10
Blinkání u batolete plus pořád si mne uši

Zdravím všechny,

mám 18 měsíční holčičku, nikdy nebyla ublinkávácí typ.

Za poslední měsíc a půl se jí ale pětkrát stalo, že se po ranním nebo večerním mléku pozvracela (mléko dostává každý den trikrát)… Z toho dvakrát se poblinkala hodně (že bych řekla, co šlo dovnitř šlo i ven), ten zbytek šlo spíš o ublinknutí. Blinkání není pravidelné, jednou to bylo dva dny po sobě, jednou po dvou resp. třech týdnech.

Taky měla kašel a rýmu, takže jsem to přičítala tomu, ale třeba dnes jí „jen zaskočil“ maličký kus sýru a už zase to letělo a to dost…

Jinak je na speciálním mléku bez bílkoviny kravského mléka. Jen dnes dostala ochutnat kousek toho sýru jako test, jinak v ostatních případech nic mléčného neměla.

Tak nevím, jestli je to možné přičítat náhodě, kašli? Setkal se s tím někdo z vás? Jsem z toho trochu nervózní, protože ona nikdy blinkací nebyla, takže pro mě nová situace. Jinak po tom blinkání je hned v pohodě, lítá jako střelená, netváří se, že by ji něco. Jí i pije jinak normálně, stolice ok, prostě jinak uplně v pohodě. Taky má teda celé oteklé dásně ze zubů.

Omlouvám se za trapnou otázku, ale jak jsem psala, je to pro mě nová situace…

Taky jsem se chtěla zeptat, jestli si Vaše děti mnou uši a stourají se v nich? Naše malá pořád říká, že tam má špínu (bak bak), uši jsem jí čistívala, ale prý se to nemá, takže už to delší dobu nedělám. Jen je umýváme při mytí vlasů. Nic v nich nemá, nic z nich neteče, akorát ona se v nich často štourá??? Tak nevím, je to normální?

Reakce:

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 18.12.16 00:36

@Alex17 K blinkání neporadím - možná to souvisí s těmi zuby, ale ty uši jsou zlozvyk. Možná i dědičný…

Naše holka (aktuálně necelých 6 let) si uši všelijak potahuje a prošťourává od mala. Dokonce mi volala její pediatrička, když mohla mít tak rok a půl, že nás viděla jak jedu s malou přes přechod v kočárku a viděla jak si úmorně tahá za ty uši, ať se stavím, že se podívá jestli tam nemá zánět. Zánět neměla a dělá to doteď, i když ne tak intenzivně.

No a není to tak dlouho, kdy mi prababička mého manžela řekla, že úplně stejně si tahal za uši její syn (manželův otec, když byl malý) a manžel to prý dělal úplně stejně.

No a když jsem se na to zaměřila, tak manžel má tahací zlozvyk dosud a s dcerou mají dost podobný styl.

Rozčilovalo mě to dost a rozčiluje vlastně doteď a řekla bych, že to oba dělají ve stresové zátěži, nebo při únavě.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 18.12.16 03:14

Nebylo to tim ze moc hltala? Ja kdyz mam ukrutny hlad a jidlo vylozene vdechnu, tak take zvracim…

Martanka92
Kecalka 286 příspěvků 18.12.16 08:30

Naše dvouletá dcerka před nedávnem také zvracela. A byli jsme s ním u pediatra a ta diagnostikovala virozu, a že má dcerka v těle nějaký obraný mechanismus, ktetý než aby pustil infekci do těla, donutí tělo ji vyzvracet. Bylo to nepravidelné. Jednou za čas, ale docela velké množství. Zvracela hlavně po sunaru a pak to samo odeznělo spolu se zlepšením rýmy a kašle. A ještě mě napadá, že nám jedna kantorka ve škole vyprávěla, jak dcerce udělala krupicovou kaši, tu malá nechtěla, tak ji chtěla dát um, ale to také nechtěla. Tak si stěžovala u doktorky, že malá nechce jíst a pediatrička jim prý řekla, že se není čemu divit. Protože malá má kašel a mléko a výrobky z něj zahleňují. A dětská tělíčka to vědí, tak to nechtějí a brání se, když jsou dětičky nastydlé. Jinak dcerka je docela blinkací, tak stačí, aby si trošku vív naplnila pusu kousky, např. rozkousaná mrkev, jablkou a zvedne se ji žaludek a poblinká se. Snad jsem Vás uklidnila. Samo sebou, kdyby se to stávalo nějak často, nebo ve větší míře upalovala bych k lékaři. Ještě tím spíš, že vaše blinkací nebývala

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 18.12.16 08:37

Jestli má rýmu, může být i hodně zahleněná, což může způsobit zvracení.

Alex17
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 18.12.16 10:11

@Trojlístek to me tedy pobavilo :). Musím se na to zaměřit :D. Je pravda, že nejvíc se v nich stoura před spaním, ale teď začala i u jídla. No uvidíme, některé děti se stouraji v nose jiné asi v uších :lol:

Alex17
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 18.12.16 10:19

@AndelaCerna právě po ránu třeba 200 ml sjede jedna dvě, to se s mužem vždy divime, jak to může dát tak rychle…
@krakatice @Martanka92 je pravda, že zahlenena po ránu je doteď, i když skoro vůbec nekasle. Mliko jsem ji v období silného nachlazení dávat nechtěla, jenže ona ho hlavně ráno a večer vyžaduje. Asi rituál.
Jinak vám moc děkuji za příspěvky, snad je to jen shoda náhod. Po Vánocích jdeme na preventivku, tak se zmíním, teda jasně kdyby bylo hůř tak dřív.

Martanka92
Kecalka 286 příspěvků 18.12.16 12:26

@Alex17 jak dcerka byla nemocná také jsem ji mléko dávala, ani doktorka neříkala, že nesmim. Dcera bez lahve neusne

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí,... číst dále >

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Muži se chlubí extrémními svaly, kterých docílili bez cvičení

Pyšní se obřími svaly na rukou, nohou i zádech a přitom nemuseli vůbec chodit... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >