Blinkání v autě (23mes), jak jeste dlouho, co pomáhá?

Anonymní
28.4.20 23:50

Blinkání v autě (23mes), jak jeste dlouho, co pomáhá?

Dobry den, moje dcerka tč 23mes blinka v aute snad pri kazde jizde, bez ohledu na delku jizdy. Doted mela sedacku proti smeru jizdy a mysleli jsme ze kdyz ji dame uz po smeru tak se blinkani spravi. Nekdy ji zkousime davat mobil s oblibenou pohadkou coz plac oddali, pak staci i prudci zatacka rychlosti 5km /hod (vjezd na zahradu) a vyzvrati jidlo co mela pred 2,5hod k obedu. Dcerka kdyz vi ze nekam jedeme tak uz place, evidentne vi co asi bude nasledovat. Chci se zeptat na zkusenosti jinych maminek, pripadne radu, co zabira a zkusenosti do jakeho veku dítete to muze takto trapit. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

MaM
153
29.4.20 00:03

Nechci strašit, každý to má samozřejmě jinak, ale já zvracela (či skorozvracela) tak do dvaceti, a když je horko a hodně zatáček, je mi blbě klidně i dnes. My dnes taky zastavovali dcerce, aby se nadechla vzduchu, že jí v autě nebylo dobře. Ta naopak do pěti let jezdila bez problémů a najednou jí začalo být zle… teď je jí 7. Jediné, co opravdu pomáhá, je Kinedryl, ale je to dryák a uspává. Možná náhrada je Nokinal, ale ten účinkuje o dost méně - alespoň u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
29.4.20 00:11

Moje holka zvracela nejvic mezi prvnim a druhym rokem, pak se to zacalo pomalicku lepsit. Ted ma tri a nezvraci uz temer nikdy. Ale to asi nemuzes brat obecne, nektere dite to prejde brzy, některé treba nikdy..

Na nejakou opravdu dlouhou cestu (na dovolenou) jsme davali ctvrtku kynedrilu. I kdyz pisou na krabicce od dvou let, nic jinyho opravdu účinného na to neni… Jinak po smeru je to pro dite prave horsi, jak proti smeru. A s mobilem v ruce vubec, to bych zvracela taky.. To rozhodne nepomuze. Dobre je zastinit jeji postranní okno nejakou plinou, aby nekoukala ven do strany, ale jenom dopredu. Koukat stranou dela ten kolotoc v hlavě, ze ktereho se pak zvraci. A kdyz uz pohadky, tak pripevnit mobil/tablet na sedadlo pred ni, ve vysce oci. Jezdit pomalu a pred zatackami prudce nebrzdit no. Jeste jsou na zvraceni pro dite homeopatika, ale u nas nepomohlo, jenom placebo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
29.4.20 00:19

Zkuste dat sedacku vedle ridice dopredu, pomaha to :thumbsup: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
29.4.20 00:26

Já tedy zvracela jen párkrát, ale zle se mi dělá i teď když je hodně zatáček nebo dlouhá cesta, tak musím mít zastávky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3194
29.4.20 05:11

Zkuste plinku do okna ať nevidí ven. To nám poradila doktorka a na delší cestu čtvrtku kinedrilu. Taky nám dcera docela dlouho blinkala když byla cesta víc klikata. Později se to zlepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
29.4.20 05:14

Nebo homeopatika Coculine :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4776
29.4.20 06:05

My to řešíme s předškolákem. Do takových tří let skoro nic a pak najednou i jízda na chalupu, kterou v pohodě dáváme za 30min. Takže naše cestování vypadá tak, že skoro každých dvacet min stavíme, aby se proběhl a nadýchal čerstvého vzduchu. Zkoušeli jsme lízátka a teď nově i nějaká žvýkací autíčka, ty vypadají celkem dobře. Úplně nejvíc ale zabírá kinedryl, jenže je po něm naprosto vyřízený a spavý…doufám, že to časem vymizí. A nikdy mu před jízdou autem nesmím dát nic mléčného, o by byla tutovka už v první zatáčce :mrgreen:

@lucynka25 Fakt zabírají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
29.4.20 06:32

Nám pomohla akorát plenka do obou zadních oken. A nemít v autě horko. Kdyžtak pořád pootevřené okna. A v zimě moc netopit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43804
29.4.20 06:39

Ahoj. Jsou dvě možnosti. Buď musí v sedačce při jízdě spát, nebo koupit Kinedryl- půlku už v tomto věku může, užít půl hodiny před jízdou. Poraď se s magistrou v lékárně- Anička to mívala podobně. Věkem se to trošku upraví. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
29.4.20 06:45

Chuderka mala :,( :,(

Ja zvracela v autobuse j aute cca do 6let, pak jsem zacala jezdit do skoly a bylo to lepsi, i kdyz pres leto zadny med. Ted mi chlap musi nekdy zastavovat na blbych 5km, kdyz je mi teplo. V zime jezdim v aute v tricku, protoze jinak tech 5km nejsme schopni prejet. V chladu ale dam 160km a jsem v pohode. Jo a sedet v zadu, tak zastavujeme porad :lol: na delsi trasu fakt dávej kinedryl, a zkus posadit dopredu. Mobil mi to zhorsi extremne, to jsem hotova v prvni zatacce, když za jizdy koukam do mobilu 8o

Drzte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5210
29.4.20 07:19

Můj syn začal zvracet asi v deseti měsících, a zvrací stále, teď mu bude deset :roll:. Je mi ho někdy líto, bere teda od malička Kinedryl, ale třeba zrovna minulý měsíc, když jsme ho brali na pohotovost vedle do obce, tak jsem mu ho nedala ( je to 3 km, a nechtěla jsem ho do něj cpát) no a katastrofa, skoro to nevydržel ani tam a zpátky musel vylézt ještě než jsme dojeli… Tak doufám že třeba u vás to bude lepší. Zkusila bych opravdu ten kynedril. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
29.4.20 07:23

Určitě jí nedávejte ten mobil! Mně se dělá v autě taky špatně a kdybych koukala delší dobu do mobilu, je to celkem tutovka, že budu zvracet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12602
29.4.20 07:32

Mě dcera blinkat v autě začala po roce a ještě teď v 6 letech ji je špatně. Na delší cesty dávám kinedril. Ale na běžné cesty, kde nepředpokládám problémy mám lízátka do auta - VitaHarmony TravelPop. Jsou přírodní a u nás dobře zabírají. Tak třeba by to pomohlo i u vás. Mobil je zlo, to taky nemůže dcerka mít. Jedině tablet připevněný na opěradle předního sedadla, to nekouká dolů a docela to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
29.4.20 07:34

Mně je blbě akorát v autobuse, a to od malička, ale nezvracím.
Ségra jezdila s Kinedrilem možná do patnácti, pak se naučila v autě usínat i bez toho. Teď je dávno dospělá a cesty s ní jsou vtipný. Po 10 minutách jízdy jí chce člověk něco říct a ona v limbu :lol:
Mamce se dělalo blbě i v 50…
Ale záleží asi na stylu jízdy, možná najíždění a vyjízdění ze zatáček. U mě v autě ani blicí zvířata nezvrací. Stejně tak mamka ani ségra neměly nikdy problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama