Reklama

Blíží se laktační krize?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 17.09.11 09:08
blíží se laktační krize?

ahoj,přes den kojím po 2 hodinách, v noci jak kdy, většinou po 3-4h. pokud se interval někdy prodloužil měla jsem prsa tvrdý a hrozně nalitý.Dneska v noci se zadařilo nemožný a malý pil až po 7 hodinách( jsou mu téměř 3 měsíce)
jenže po této době jem prsa neměla nijak tvrdý, prostě jakoby jsem kojila klasicky po 3-4hod.
znamená to, že mám míň mlíka a blíží se nějaká ta krize?
zatím se zdá malej napitej dost, po nakojení jsem zkoušela párkrát zmáčknout prso a mlíko stříkalo dál, tak tam ještě bylo
prostě mě zaráží jakto, že už nemám po delší době nekojení ty prsa tvrdý a viditelně nalitý :think:
dřív nekojit 7hodin tak mě mlíko samovolně odkápá a teď jakoby se nic nedělo

Přečtěte si článek: Laktační krize: Když mléka není dost

Reklama

Reakce:

haninka1987
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 17.09.11 09:17

Nemyslím si, že by to měla být předzvěst nějaké krize. Po určité době se tvorba mléka přizpůsobí potřebě dítěte a pak už většinou samovolně neodtéká. Jestli malý nemá hlad a je spokojený, tak nehledej problém. Však až budepotřebovat víc mléka, začne se dožadovat častěji a bude víc sát, tím tu tvorbu zase zvýší.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 17.09.11 09:17

Neřekla bych. Já třeba nemám prsa nalitý skoro nikdy. Ani v porodnici se mi nenalily pořádně. Někdy je trochu cítím, ale to třeba i přímo po kojení. Třeba ti to jen nedělá problém.
Určitě by se to u malýho už projevilo, kdybys měla míň mlíčka :palec:

kacakaca
Závislačka 2556 příspěvků 17.09.11 09:26

Já to tak taky mívala - asi do dvou měsíců, prsa jako dělové koule. Teď když se kojení zpozdí, nic se nestane, ale nedostatkem netrpíme. Asi se to tak časem samo upraví, buď ráda.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 17.09.11 09:57

tak to je dobře, ono to bylo hrozný když člověk měl v noci prsa jako kámen, tak se to už asi upravilo :palec: malej čůrá až až tak nedostatkem netrpí

Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 17.09.11 10:00

Ona se sama tvorba mléka časem upraví a přizpůsobí potřebě děťátka… Taky mě zarazilo, že mi prsa po třech měsících už netvrdla a na „omak“ už jsem ani nepoznala, které prso jsem použila jako poslední :mrgreen: … Takže myslím, buď v klidu, mlíčka je dost, jen se už nevytváří nadbytek… :wink:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >