Blížící se porod? Obavy

29.9.20 22:33

Blížící se porod? Obavy

Zdravím, potřebuji poradit. Co znamená tento spodní graf? Už 4 dny mám bolesti břicha, ale doktor mi na to nic neřekl.. Prý jsou to jen pohyby. Ano pohyby cítím hoooooodne silně a strašně to bolí. Momentálně jsem 37+2. Zasílám i hodnocení čípku jsem prostě na trní a mám strach aby mimčo bylo v pořádku 😣 prosím o radu zda máte někdo zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3374
29.9.20 22:38

Kdyby bylo něco v nepořádku, tak te doktor neposle domu. Věřit uživatelkám emimina víc než doktorovi je podle mě fakt magorina, promiň. Hlavně proč by nemělo být dítě v pořádku? Je potřeba se uklidnit, přestat si představovat katastrofické scénáře… bude dobre, porodíš zdrave mimco. Hlavně příště, když si nebudeš jistá, ptej se doktoru, od toho máme jako lidi dar mluvení, tak ho vyuzij :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 22:55

@Verurizeckova 33tt špatná funkce placenty dítě nemá dostatek kyslíku bylo mi řečeno od lékaře. Mám tehotenskou cukrovku, takže tam obavy také jsou. A pokud vím magorina by bylo nemít strach o své dítě. Děkuji za váš ošklivý názor, ale já se jen slušně zeptala na zkušenosti, protože můj doktor mi odpověděl jen, že tyto kontrakce jsou normální i při bolestech při kterých nemůžu chodit. Nemám první těhotenství a předešlé nedopadla dobře, proto katastrofické scénáře. Ptám se jen na zkušenosti nic víc ;) 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9376
29.9.20 23:08

Mně přijde, že je to úplně ukázkovej monitor. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 23:11

@Tarinka
Sam doktor se divil co tam dole vyskakovalo, že to vidí poprvé a nic víc k tomu neřekl. Neřešil a UTZ také nedělal, proto mě to zajímá ukázkové to asi není 😱 🙄 ale děkuji za odpověď 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
29.9.20 23:14

Taky mi ten graf přijde úplně v pohodě, žádné odchylky ani kontrakce. :nevim: Že ti přijdou pohyby bolestivé, to je možné. Ten konec těhotenství bývá otravný, nepříjemný, samé tlačení a bolení. Možná to příroda zařídila dobře, abychom se už těšily ten porod. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
29.9.20 23:20

@Borůvka654 Tak vrchní křivka je tep miminka, ne? To je úplně normální. Spodní bude činnost dělohy. Možná byla ta sonda špatně přidělaná, ale stahování dělohy a kontrakce vypadají jinak, to jsou kopce, ne takové špičáky. :nevim: Navíc se staženou dělohou jde ruku v ruce změna srdečního tepu miminka. Kdyby se lékaři cokoliv nezdálo, nechá ti udělat další záznam a nebo jdeš do nemocnice. Klid, miminkův tep je předpisový a to je hlavní. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 23:25

@Petule030 právě měřilo se na 3×, protože se mu to nezdálo.. Děkuji za uklidnění :smiling_face_with3_hearts: právě, že kontrakce jsou jiné a sama jsem to nechápala :/ a když to doktor viděl poprvé jak mi řekl, tak jsem nevěděla co to znamená 🤷‍♀️ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
29.9.20 23:33
@Verurizeckova píše:
Kdyby bylo něco v nepořádku, tak te doktor neposle domu. Věřit uživatelkám emimina víc než doktorovi je podle mě fakt magorina, promiň. Hlavně proč by nemělo být dítě v pořádku? Je potřeba se uklidnit, přestat si představovat katastrofické scénáře… bude dobre, porodíš zdrave mimco. Hlavně příště, když si nebudeš jistá, ptej se doktoru, od toho máme jako lidi dar mluvení, tak ho vyuzij :kytka:

Musim se zastat @Verurizeckova, ona to nemysli zle. Jen vam chce naznacit, ze zdejsi uzivatelky nejsou gynekolozky (teda vetsinou) :mrgreen:.
A taky vam tady nekdo muze napsat, ze se mu neco na vasich monitorech nepozdava, vy z toho budete akorat v nervech a nebude to pravda…a ty nervy vasemu mimcu urcite moc dobre delat nebudou…
Priste se rovnou zeptejte vaseho doktora, ze se vam neco nepozdava atd…Doktor by vas urcite takhle v klidu neposlal domu, kdyby vse nebylo OK.
No mate to uz za chvilku :), tak drzim palce, at vse dobre dopadne a vy uz si pochovate ten svuj maly uzlicek :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
29.9.20 23:42
@Borůvka654 píše:
@Petule030 právě měřilo se na 3×, protože se mu to nezdálo.. Děkuji za uklidnění :smiling_face_with3_hearts: právě, že kontrakce jsou jiné a sama jsem to nechápala :/ a když to doktor viděl poprvé jak mi řekl, tak jsem nevěděla co to znamená 🤷‍♀️ :lol:

Přiznej se, že ty sis z dlouhé chvíle poťukávala prsty do té sondy? :jazyk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Snažím se to odlehčit. Já jsem teda takové velké čárance neměla, ale očividně i lékař usoudil, že jsi ty i miminko v pořádku, tak že můžeš jít klidně domů. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
29.9.20 23:55

@Borůvka654 když to vidím, tak normální monitor.. Byla jsem 2 dny zpět, kontrakce vypadaly jinak :think: nicméně chápu.. Byť čekám třetí, tak mám teď poslední dobou takové bolesti, že si říkám, že to prostě nepoznám a porodim doma.. Mě poslali dom, otevřená na 2 prsty, ale kontrakce nejsou na porod :think: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.9.20 00:08
@martina.se píše:
@Borůvka654 když to vidím, tak normální monitor.. Byla jsem 2 dny zpět, kontrakce vypadaly jinak :think: nicméně chápu.. Byť čekám třetí, tak mám teď poslední dobou takové bolesti, že si říkám, že to prostě nepoznám a porodim doma.. Mě poslali dom, otevřená na 2 prsty, ale kontrakce nejsou na porod :think: :mrgreen: :mrgreen:

Právě u prvního jsem kontrakce měla minimální a půlku porodu za sebou aniž bych o tom věděla 🙄 a spodní křivku jsem měla krásně rovnou 🤷‍♀️ každé těhotenství je bohužel jiné. Jen jsem chtěla slyšet názory po prvním dítěti jsem měla ne jeden potrat a mrtvé miminko v 8 měsíci mám prostě jen obavy, kdyz už ta placenta prý nefunguje jak má 8o ale říkám si dokud cítím pohyby vše je v pořádku jen ať to bolí :D :D a popřípadě manžel odrodí doma :lol: čípek už se připravuje, tak se nechám překvapit a třeba se v porodnici dozvím víc o těch špičkách :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
30.9.20 00:10

@Borůvka654 já to chápu, mám tytéž obavy, věk, divná placenta, cysty na ni atd.. Taky si říkám, že kdyžtak porodim doma.. Teď jsem musela vylézt z pelechu, mě bolí asi i to, co nemám.. Čípek, záda, bruch atd.. Prostě peklo.. Poslouchám malého přes Angelsound, ale teď sebou tak šije, že mi asi zlomí zebra nebo pánev. Ještě je kp, o to větší sranda :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.9.20 00:15
@martina.se píše:
@Borůvka654 já to chápu, mám tytéž obavy, věk, divná placenta, cysty na ni atd.. Taky si říkám, že kdyžtak porodim doma.. Teď jsem musela vylézt z pelechu, mě bolí asi i to, co nemám.. Čípek, záda, bruch atd.. Prostě peklo.. Poslouchám malého přes Angelsound, ale teď sebou tak šije, že mi asi zlomí zebra nebo pánev. Ještě je kp, o to větší sranda :think: :mrgreen:

Tak hlavně aby byli zdravý :srdce: přeji hodně štěstí a mockrát děkuji za hezkou odpověď :jazyk: konečně někdo kdo mě pochopil a nedělá že mě blázna co magoří :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
30.9.20 00:22
@Borůvka654 píše:
Tak hlavně aby byli zdravý :srdce: přeji hodně štěstí a mockrát děkuji za hezkou odpověď :jazyk: konečně někdo kdo mě pochopil a nedělá že mě blázna co magoří :palec:

Víš jak, kdo nezažil, nepochopí :hug: naprosto rozumím.. Zkouším si říkat, že prcek ví, co dělá a porod proběhne v klidu :mrgreen: jinak by mi hrablo.. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama