Blokace SI skloubení - strach z porodu

68
30.5.16 21:57

Blokace si skloubeni - strach z porodu

Dobrý večer milé maminky,
již 3 týdny trpim blokací si skloubeni (nyní jsem 34 tt). Když jsem tu bolest zažila poprvé (nemohla jsem se postavit, udelat krok, cesta autem na pohotovost byla horor), tak mi neuroložka doporučila obstřik zad u obvodní lékařky, toť vše. Objednala jsem se k ortopedovi, ten mě již 2× „odblokoval“, pár dní je to v pořádku (sice se nemužu ohýbat, ven nechodím, v podstatě jenom ležím), ale neni to ten hrozný stav, když mě to chytne a já se nemůžu pohnout ani o centimetr, zvednout se, čůrám do mísy atd…
Mám za sebou již jeden porod před 3 lety ( v těhotenství mě záda také dost bolela, ale ve srovnáni teď to bylo takove lechtání).
Nyní nejsem schopna se postarat o syna, manžel je doma, jenom ležím. Z čeho mám ale obrovský strach je porod. Já přece nemůžu vydržet bolest zad (když mě to chytne, tak bolest je horší jak můj první porod) + porodní kontrakce a samotný porod.
Zažila nekterá z Vás něco podobného? Jak Vám probíhal porod?
Moc Vám děkuji za Vaše odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

199
30.5.16 22:13

Ahojky,
já jsem sice nezažila blokaci SI skloubení v těhotenství (ani to těhu :-D) ale mam problém s kyčlí - artrozu - a to SI skloubení mě taky zlobí. hodně mi pomohli na rehabilitacích. zkusila bych navštívit přímo rehabilitačního doktora. vim, že mě to odblokovávali a chodila jsme na masáže + mě naučili cviky jak zpevnit svaly v té křížové oblasti, aby ty klouby laicky řečeno prostě líp držely jak mají. oni i budou vědět co jako těhotné můžou a nemůžou a doporučí co ti uleví.
taky jsem kdysi řešila problémy s bolestmi kolem SI skloubení s neurologem, revmatologem a obvodní dr. ale nikdo nic nezjistil. tehdy mě to znechutilo a vše jsem přestala řešit. až po třech letech kdy jsme měla bolesti zase opravdu často a velké, jsem šla už k nové obvoďačce, a na její doporučení k rehabilitační dr. až tu napadlo udělat RTG kyčle a zjistila mi artrozu…
držim palce ať se to povede! každopádně určitě by ti trochu ulevilo nahřívání, ale to fakt nevim jestli v těhotenství můžeš v nějaké větší míře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
30.5.16 22:22

Neměla jsem to tak hrozné jako ty, s vypětím všech sil jsem se o starší dítě postarat zvládla, i když jsem u toho často brečela bolestí. Porod pak v pohodě, vůbec jsem o tom nevěděla. Dokonce mě při porodu ani nebolely záda, jen břicho, narozdíl od prvního porodu, kdy jsem měla zase jenom křížové bolesti. Veselejší je to po porodu, ani po třech měsících nemám pánev ještě srovnanou, stačí špatně šlápnout a SI skloubení se dost nepříjemně ozve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 23:51

@Janulka001 Tak v těhotenství jsou možnosti rhb dosti omezené a ne každý fyzioterapet si na to troufne.

@Mates1985 Blokaci jsem měla u všech tří těhu, vždy různé intenzity a různě dlouhou dobu. řekla bych, že bolest z blokace byla mnohem horší i díky tomu, že se člověk nemůže hnout. Rodila jsem ale pokaždé rychle.
Na druhou stranu tě tyto bolesti zocelí a budeš mít pak vyšší práh na porodní bolesti.
Nebála bych se předčasně, i psychika udělá hodně.
Držím palce na lepší průběh těhu a rychlý porod. :kytka:

• Citovat
  • Upravit
10766
31.5.16 00:14

@Mates1985 - nesvlíkej kalhoty, když brod je ještě daleko :) blokace jsou, jak mi bylo řečeno dost typický problém v těhotenství. Je velice pravděpodobné, že během porodu si na blokaci SI ani nevzpomeneš - já to měla napojený na hormony a u porodu o problémech s SI vůbec nevím :)

taky doporučuji rehabilitaci - jasně, že dneska se každý bojí na těhotnou i jen sáhnout, ale jsme lidi, věřím, že se s někým rozumným domluvíš alespoň na nějakém cvičení, mně pomáhalo. Po porodu, jako když to najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
31.5.16 02:46

@Mates1985 Ooo.. jak ja ti rozumim! Mela jsem to v prvnim tehu, sileny stav, brecela jsem bolesti. Ale pred porodem to preslo. co jsem cetla, tak vzdy uz na porod holky s timto meli klid.. nezbyva nez vydrzet a zvladnout to, drzim palce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
31.5.16 08:22

Moc všem děkuji za reakce, snad porod zvládnu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
9.6.16 19:47
@Mates1985 píše:
Moc všem děkuji za reakce, snad porod zvládnu :-)

ahoj, tak jak dopadáš? povolilo to?

koukám, že ti @admin, tvuj název SI skloubení nesprávně opravil na „ze skloubení“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13305
9.6.16 23:08
@harpyje píše:
ahoj, tak jak dopadáš? povolilo to?koukám, že ti @admin, tvuj název SI skloubení nesprávně opravil na „ze skloubení“

Dobrý den,

děkuji za upozornění ohledně nesprávného opravení názvu diskuse - teď už by měl být zase v pořádku.

Pěkný večer :kytka:
adminka Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
11.6.16 17:53

@harpyje Ahoj, jsou dny kdy je to lepsi a pak se to zase v plne sile vrati (jako treba dnes). Boli to jako čert, dnes bych určitě přirozeně neporodila… Jenom ležím a trpím s každým pohybem. Jsem 35 tyden, popravde bych uz porod chtela mit za sebou, jeste musim ale chvilku vydrzet :-) Dekuji Ti moc za optani :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
11.6.16 23:41

@Mates1985 a k té rehabce někam chodíš? V sadím se, že během porodu to bolet nebude :hug: drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
16.8.16 10:55

Ahoj maminky,
před 3 měsíci jsem naprosto zoufalá zakládala tuto diskuzi. Blokace SI skloubení mě postihla v 31 týdnu, bolest to byla příšerná. Chtěla bych dát naději všem maminkám, které postihne stejný problém. Blokace se mi často vracela, ale cca měsíc před porodem už nepřišla. Porodu jsem se bála jak čert kříže (hlavně že se mi to během kontrakcí vrátí a já se nehnu). Všechno ale dopadlo výborně, během porodu jsem si na moje „ESÍČKO“ vzpomněla jen jednou. Porod proběhl bez komplikací přirozeně, v postýlce mi leží 3 týdenní holčička.
Takže maminky se stejným problémem nezoufejte, všechno dobře dopadne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.16 13:48

@Mates1985 Skvělé, gratuluji.
Je to přesně tak, pár týdnů před porodem blokace odezní.

• Citovat
  • Upravit
355
22.8.16 12:51

Ahoj, taky jsem měla a pomohlo mi obyčejné plavání 2× týdně.. Teď jsem 37 týden a stále chodím plavat a na celá záda mi to perfektně pomáhá. Předtím šílené bolesti zad, nemohla jsem se hýbat, skoro ani dojít si na záchod, takže jsem začátkem těhotenství pěkně přibrala. Ale pak jsem se naštvala, že bych takhle měla strávit další měsíce a tak jsem začala chodit plavat. Vřele doporučuji. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama