Blokace účtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jahůdka250
Povídálka 18 příspěvků 03.06.19 10:45
Blokace účtu

Ahoj holky,
Minulý týden ve čtvrtek jsem dostala dopis od exekutora. 6 let starý nedoplatek na který se zapomněl. Ano má chyba. Hned na druhý den jsem tam volala, a zjišťovala kolik tedy mám zaplatit, na netu jsem se různě dozvěděla, že je ta částka menší když uhradíte ve lhůtě 30 dnů. Asistentka toho exe. mi řekla, že mám zaplatit tolik kolik tam je napsáno. Částka 20.tis .. Dobře, ještě ten den jsem šla do banky, a požadovanou částku jsem jim vložila na účet. Dneska jsem volala pro ověření zda peníze dorazily a je tak vše v pořádku. Ano bylo. O tom že by byl přeplatek se nezmínila. Celý víkend jsem se o exekucí snažila něco zjistit. Mohla jsem si požádat i uvolnění účtu a ejhle. Pry nemám nárok, že si musím počkat měsíc než to nabude právni moci.
Takže cože? ihned jsem volala známe, která má dluhy a nějak v tom chodit umím. Řekla mi, že pokaždé když splatila exe. Tak ji ihned odblokovali účet na její žádost a že nemusela čekat nějakých 30 dní. Takže když obdrželi všechny peníze v plné výši což znamená že částka je plně vymožena a dluh tak zaplacen. Mohu se nějak bránit o uvolnění účtu? Máte někdo zkušenosti? Jedná se o exekutora z Litoměřic. Protože je nemyslitelné že bych měla měsíc odstavený účet. :think:

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 03.06.19 10:56

Banka to sama od sebe a ani na vasi zadost odblokovat urcite nemuze. Urgujte to u exekutora, ze dluh byl uhrazen a at rizeni ukonci a odblokuje ucet. Nevim na co by mel 30 dni cekat.

Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 03.06.19 11:03

Exekutorsky urad musi vydat potvrzeni o skonceni exekuce a pak to take zalezi na bance. Nekde na jinych uradech pisi, ze si povinny muze zazadat o prednostni odblokovani uctu, ktere trva max 5 pracovnich dnu. Nepochopila jsem to s tim preplatkem? Proc by meli mit preplatek, kdyz jsi zaplatila to, co jsi mela. Podle meho zalezi na ochote toho administrativniho pracovnika, pokud to jde prednostne odblokovat jinde, musi to jit prednostne odblokovat vsude. Zkusila bych jeste zavolat na ten urad pripadne do banky, co pro to mas udelat.

Jahůdka250
Povídálka 18 příspěvků 03.06.19 11:10

@Lucie252 Ahoj Lucie, tím přeplatkem jsem myslela že když mi přišla exekuce na částku 20tis. a nějaké drobné, zahrnuje tato částká i náklady exe. Které jsou skoro 8 tisíc. Tyto náklady pokud to uhradíš ve lhůtě 30 dnů se snižují. Z toho co jsem se dočetla jsou v případě, okamžité úhradě exekuce v dané lhůtě cca 3,5 tisíce.
Bohužel pracovnice se kterou jsem komunikovala po telefonu byla neochotná. Už od prvního telefonátu, kdy jsem tam volala, ihned po tom co jsem po práci zjistila že mám z jejich úřadu na poště obsílku. Chtěla jsem to uhradit ještě ten den, banky jsou do 5 a pošta k vyzvednutí až po 17 hodině. Odbyla mě tím, že mi nic neřekne a mám si to prostě vyzvednout.
V téhle situaci jsem poprvé a trochu doufám, že někdo snima třeba zkušenost měl. Nebo se tady v zákonu vyzná a poradí jestli se můžu nějak bránit.

Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 03.06.19 11:10

Telefonisti na exekutorskych uradech jsou zvykli na ledasco - nadavky, vyhruzky, sliby, ktere se nikdy nesplni. A tak vetsinou, kdyz zavola nekdo slusny, ochotny situaci resit a vyresit, tak vyjdou vstric. Na druhou stranu, uz maji zaplaceno, tak jim to je jedno. Urcite tam zkus zavolat, urgovat je a znovu slusne vysvetlit situaci, ze jsi dluh okamzite uhradila a nemuzes ted byt bez penez, ktere mas na ucte.

Jahůdka250
Povídálka 18 příspěvků 03.06.19 11:12

@Cenarius To já vím, mám akorát možnost si vybrat dvojnásobek životka. A právě když jsem volala pro ověření zda je vše v pořádku a tak, mi sdělila že musím čekat měsíc než to nabude právni moci aby vydali ukončení. Což mi příjde jako absurdnost mi blokovat účet bezdůvodně, když jsem to uhradila hned druhý den po obdržení zásilky.

Jahůdka250
Povídálka 18 příspěvků 03.06.19 11:18

@Lucie252 Já ji právě říkala že, byla jsem slušná a ona arogantní a prostě neochotná. Napadlo mě ještě napsat si k soudu a případně jím poslat e-mail s kopii jejich odpovědí. A pak si asi stěžovat. Známá právě říkala, že s tím se nikdy nesetkala, aby když uhradila dluh musela čekat měsíc na odblokovaný účet, že ho vždy měla tak za 3 dny volný.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 03.06.19 11:57

Ahoj nevím jak je to letos(jsem na MD) ale ještě loni měl dlužník možnost tzv. mimořádné úhrady bez právní moci(tj. mohl požádat banku o úhradu celé částky dřív než exekutor vydal PM), případně záleží i jakou máš banku některé banky vytváří tzv. technické účty (na kterých částka čeká do nabytí právní moci) aby klient neměl blokován svůj vlastní účet

Váš příspěvek
Reklama