Blokáda žebra - píchá nebo tlačí?

227
1.1.21 08:49

Blokáda žebra - píchá nebo tlačí?

Ahoj,

kdo má zkušenost s blokádou žeber… může blokáda jenom velmi nepříjemě tlačit v zádech a pod lopatkou nebo je to jenom ostrá pichlavá bolest? V článcích se píše pouze o pichlavé intenzivní bolesti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66269
1.1.21 09:12

Muze to byt i jen neprijemny pocit, omezujici pohyb. Nez mi na tu blokadu prisli, ubehlo 8 let, do te doby jsem s tim musela zit. Pak po odblokovani to zmizelo ze dne na den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
1.1.21 09:26
@blumen píše:
Muze to byt i jen neprijemny pocit, omezujici pohyb. Nez mi na tu blokadu prisli, ubehlo 8 let, do te doby jsem s tim musela zit. Pak po odblokovani to zmizelo ze dne na den

Jak ti na to prosím přišli? Až rehabilitační lékař? Já mám hrozné nevolnosti a tlačení v zádech a v žebru a nikde se zatím nic nenašlo. Čekám už jen na rehabilitaci… to čekání je nekonečné :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7270
1.1.21 11:20

@kaja555 tyjo to by me taky zajimalo. Me boli uz asi dva mesice hrudnik, ne porad, jen nekdy, v noci ne, pres den ruzne neprijemnej tlak, nekdy to jde do zad a nebo do ruky. Tak cekam, jestli to hodla prestat a nemam tucha, jestli je to od patere, od zeber, mam covid nebo jsem si v nasem suterennim byte v uranove krajine vypestovala nador plic. Brrr, mohlo by to prestat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
1.1.21 12:38

@Tarjei a je ti z toho taky špatně? Takovej jakoby pocit na zvracení z toho tlačení? Já to mám měsíc v kuse a už fakt nemůžu :( nevím, co mám dělat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
1.1.21 12:47

Já si asi tuhle blokaci žeber vyrobila jednou při kašli. Takovej normální kašílek a pak jsem se jednou v noci v posteli otáčela a už nedotočila :roll: A to fakt bylo jako když má člověk v sobě zapíchlej nůž a při jakýmkoliv pohybu to řízlo, s tím kašlem vyloženě chuťovka. Prolupali mi obratle, dali nějaké léky rozvolňovací, postupně to odešlo, ale zůstal tam ten tlak, při delším sezení, při hlubokém nádechu jsem jakoby narazila na tlak až píchnutí, zkrátka to tam pořád čekalo, spravil mě pak masér asi během 3, 4 sezení, takže dopoučuju asi tuhle cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 19:32

Ahoj, kloubní blokády se projevují různě - některé můžou být němé, zcela bezpříznakové, některé způsobují bolest jinde než v místě blokády, některé přímo v místě blokády. Charakter bolesti může být různý. Blokády můžou napodobovat o viscerální onemocnění, takže třeba právě potíže zažívací a podobně. Rozhodně nedoporučuju jít cestou maséra, ale najít si opravdu fyzioterapeuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
4.1.21 13:00

@Bratr Šunka už jsem objednaná na rehabilitace. Tam by tedy měli přijít na to, jestli je to od páteře nebo třeba žeber? Protože jsem byla i u fyzioterapeuta a ten nic neshledal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 15:13

Ahoj holky strašně se bojím trombózi… Mám 8 měsíců steré miminko které je dost těžké od léta mě bolí levá nová od stehna po lýtko… Není to oteklé ani červené fialové prostě nic v létě mi obvodní řekl že mám něco s kořenem od páteře zmacknul mi nad kostrči a já se málem po… Jenže pořád to bolí a řekla bych že možná i víc jde mi to i do třísla… Hrozně se bojím aby to nebyla trombóza máte někdo zkušenost???

• Citovat
  • Nahlásit
4.1.21 20:24

@kaja555 Ano, zkušený fyzioterapeut by to měl poznat. Ideálně kdyby měl za sebou kurz Mojžíšové nebo diagnostiku funkčních poruch pohybového systému - měkké techniky a mobilizace. Jsou i přímo rehabilitační doktoři, takže je možné jít na vyšetření i k nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 20:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky strašně se bojím trombózi… Mám 8 měsíců steré miminko které je dost těžké od léta mě bolí levá nová od stehna po lýtko… Není to oteklé ani červené fialové prostě nic v létě mi obvodní řekl že mám něco s kořenem od páteře zmacknul mi nad kostrči a já se málem po… Jenže pořád to bolí a řekla bych že možná i víc jde mi to i do třísla… Hrozně se bojím aby to nebyla trombóza máte někdo zkušenost???

Trombóza by měla jiné příznaky, jsou pro ni specifické jiné testy. Některý rizikový faktor pro trombózu (genetické vady, antikoncepce, kouření, úraz, dlouhodobá inaktivita) máš? Zní mi to spíš opravdu jako potíže se zády. Jsou v zásadě dvě možnosti. První - při zvedání mimča jsi si mohla udělat přímo něco s páteří, dochází u tebe k útlaku nervových kořenů. Nervy vedou do stehna, do lýtka, do třísla > pociťuješ tam bolest. Možná bys mohla pozorovat i jiné příznaky, jako slabost končetiny, poruchu citlivosti a podobně, ale není to nutností. Druhá - máš přetížené svaly, udělala sis kloubní blokádu, ale s nervy samotnými nic není. Bolest se opět může šířit do nohy. Trombózy se neboj, navštiv rehabilitačního lékaře, ať tě pošle na vyšetření pro vyloučení první možnosti. A u první i druhé je opět vhodné chodit na rehabilitace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 23:00

@Bratr Šunka děkuji no jsem kuřačka… Antikoncepci neberu nemůžu… Mám to už takhle od léta no… Je to už otravný vážně… Zítra jdu k obvodnímu opět tak jsem zvědavá v létě mi na to řekl že na trombózu to není a právě mi zmacknul nad zadama.. prej kdyby se mi noha zvětšovala mam přijít jenže nějaký náznaky nevidím jen to že ta noha bolí čtu už asi tejden o ty trombóze a akorát se desim protože i můj problém trombózu připomína :D takže jsem akorát vyděšená :,( no uvidíme…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat