Reklama

Bloklá záda - zítra odjíždíme na lyže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 04.02.17 20:39
Bloklá záda - zítra odjíždíme na lyže

Holky, prosím o radu, kdo má zkušenosti s bolavými zády - minulý týden jsem měla nějakou virozu, 2 dny jsem ležela, pak často polehávala a zřejmě z toho mě už druhý den pobolívaly záda… Dnes se bolest zvětšila a „ustálila“ jakoby nad kostrčí, uprostřed a vpravo. Zdá se mi, že i cítím pravou nohu - stehno vzadu. Nejhorší je to asi v sedě a ve stoje - když chodím, je to lepší. Cvičím podle Mc Kenziho „kobru“ - ale vlastně nevím, zda jí mám cvičit nebo raději ne. Nalepila jsem si náplast Flector.
Kdybych byla doma, neřešila bych to, bolest není nijak veliká, ale zítra odjíždíme na lyže do Rakouska. Vůbec netuším, jestli je lepší to „rozhýbat“ nebo spíš být v klidu…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2751 příspěvků 04.02.17 20:47

No ja bych tipovala spis klid, hlavne kdyz nevis, od ceho to je, kdyby to byla treba plotynka, tak aby sis nejak neublizila trvale…

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 04.02.17 20:55

Osobne bych to podrzela kineziotejpem. Ale ja je lepim bezne.

Na vyhrezle plotynky a vseobecne bolest zad doporucuji cviceni SM system.

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 36 inzerátů 04.02.17 20:59

Rekla bych ze plotynka.Spis necvicit

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 04.02.17 20:59
@omites píše:
Osobne bych to podrzela kineziotejpem. Ale ja je lepim bezne.Na vyhrezle plotynky a vseobecne bolest zad doporucuji cviceni SM system.

jako že bys zatejpovala a lyžovala?

Na SM systém jsem koukala, plánovala jsem se už před vánocemi objednat, nějak pořád nebyl čas a teď už to tím nezachráním… myslíš, že mc kenzi na to není?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15580 příspěvků 04.02.17 21:02

Zdá se mi to jako symptomy ploténky a zde je kobra dle Mc Kenzeho na místě, je opravdu účinná. Měla by jsi však zádům dopřát klid (kromě tech cviků), lyže nejsou to pravé - potíže si ještě zhoršíš.

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 04.02.17 21:09
@vertigo píše:
jako že bys zatejpovala a lyžovala?Na SM systém jsem koukala, plánovala jsem se už před vánocemi objednat, nějak pořád nebyl čas a teď už to tím nezachráním… myslíš, že mc kenzi na to není?

No ja bych nabankovala, zatejpovala a lyzovala. Ale pisu o sobe. Klientovi bych to nedoporucila :mrgreen:
Ja uz na sobe zkusila veci.

Taky bych se snazila zjistit, jestli to neni svalova zalezitost - hledala bych trigger pointy a odstranovala.

Ja si sla do bloklych zad bankama a tejpama hned, jak se mi blokla. Doporuceni je - 2 dny na ne nesahat. :jazyk: Treti den jsem byla zpatky v praci.

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 04.02.17 21:23

@omites jsem schopna najit trigger point a odstranit si ho sama? Asi ne, co? Kdysi davno mi jedna fyzioterapeutka rikala, ze u zad byva na zadku, ale uz si nepamatuju kde mi to mackala :-)

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 04.02.17 21:25

@pe-terka delam kobru po 2 hodinach, rano to bolelo hodne, ted uz se pri ni zvednu celkem v poho.. odjet zitra musim, deti maji prazdniny, tesi se a mame to zaplaceny… lyzovat bych sla az v pondeli, porad doufam, ze se to do pondelka zlepsi… v nejhorsim s nima pujde manzel sam

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 04.02.17 21:36

Mela bys sezrat nekolik ibuprofenu a pripadne se jeste nekam vecpat na obstrik a nechat se vybavit necim ucinnym s sebou. Zajezd bych rozhodne nerusila, ackoli na blok SIK se uplne sjezdove lyzovani nedoporucuje kvuli rotacim v bocich. Klidovy rezim obvykle zadum nepomuze, zada se chteji hybat. Kdyby se to stalo me, zpraskovala bych se a jela a lyzovala.

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 04.02.17 21:42

To znám - přesně tam kde píšeš mě to taky chytá

já bych rozhodně necvičila nebo jen úlevové pozice, mě pomáhá když si to protahuju jako kočičí hřbet nebo si sednu na paty a lehnu na stehne a ruce dopředu a snažím se co nejvíc vyhrbit záda, takhle i spím a pak se jen ve spánku skulím na bok takhle schloulená, ráno to pak bývá lepší

jinak suché teplo - nahřívat, nahřívat, nahřívat - takový ty polštářky co sami hřejí + zavázat kolem toho šálu, mikinu, nebo kočku a klidně to až zapotit, ale nevětrat a nepustit na to chladný vzduch + mazat třeba Ibalginem, pokud byla bolest velká, tak jsem Ibáč i snědla…

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 04.02.17 21:46
@vertigo píše:
@omites jsem schopna najit trigger point a odstranit si ho sama? Asi ne, co? Kdysi davno mi jedna fyzioterapeutka rikala, ze u zad byva na zadku, ale uz si nepamatuju kde mi to mackala :-)

Nas to ucili pres tenisak. Ale je lepsi rict nekomu, at tam vrazi prst a predklon se (aby se sval natahl). Drzet, dokud bolest nepolevi.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 04.02.17 21:47

Zkušenost nemám, ale já bych zajela na pohotovost, abych věděla, co přesně mám za problém, a podle toho byc se na dovolený chovala. Bych se bála, že si to dodělám tak, že se vůbec nehnu, a řešit pak problém v rakouský nemocnici, to by se mi fakt nechtělo :think: :think:

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33069 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 21:56

Pokud chodíš, tak to rozchodíš

Brontik
Kelišová 7133 příspěvků 04.02.17 22:10

@vertigo
Myslím, že kobra je dobrý nápad. :palec: Cvičíš ji podle knížky a nebo tě i někdo „zaučil“?
Moje fyzioterapeutka mi říkala, že je třeba tu bolest dostat co nejvýše do zad. (v mém případě jsme ji dostávali z lýtka až do kříže. Pokud se to zlepšuje, je cvičení ok, pokud se to zhoršuje, přestaň. Nepřežeň to!
Chce to navíc i dobře sedět (prohnout záda v bederní části). Na cestu, pokud nebudeš řídit, tak mi doporučovala si sedačku trochu položit, případně podložit záda v bederní části.
Souhlasím se suchým teplem. Pokud nemáš polštářek s pecičkami, můžeš použít rýži. Pokud máš sáčkovou, stačí ji nahřát v mikrovlnce a zabalenou v látce přiložit. sypanou musíš do té látky zašít. :lol: Hlídej si ať neprochladneš.
Bez brufenu bych nejela :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama