Blw metoda - přílišný nepořádek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
544
5.11.21 20:53

Blw metoda - přílišný nepořádek

Milé maminky, kamarádky se staršími dětmi mě od metody BLW (jídlo do tlapky) odrazují, že je doma potom šílený bordel (o dávení ani nemluvím).

Nemáte tip, jak borčus z létajícího jídla eliminovat? Bohužel psa, který by dojídal nemáme. Máme jednolitou světlou podlahu a na té je všechno vidět, děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
418
5.11.21 21:03

Já neměla ani moc bordel na zemi, spíš na stolečku a na dítěti 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
5.11.21 21:06

@Meggiska Tak s tím počítám! :)) Koukám už po bryndáku s rukávy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
5.11.21 21:09

Tuhle metodu opravdu nepochopím… proč rukama? A pak budeš zakládat diskuzi jako je o pár řádku níž… „2,5 roku a jí stále rukama“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.11.21 21:10

@Bajina.P

To jsem nepoužívala, holt bylo dítě na prasátko, ale naučil se hezky jíst a teď ve dvou letech jí líp než jeho 4-letý bratr (u něj jsem BLW nepraktikovala), který se zkype naprosto vším a je pod ním vždycky neskutečný bordel 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
5.11.21 21:18
@Veru1987 píše:
Tuhle metodu opravdu nepochopím… proč rukama? A pak budeš zakládat diskuzi jako je o pár řádku níž… „2,5 roku a jí stále rukama“…

Moje dítě se metodou blw nestravovalo a přesto jí nejradši rukama. Nejsou jí teda ještě ani dva, tak to není tak hrozný, ale ěkdy jsem trochu nervózní. Takže s prvními příkrmy to fakt nesouvisí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.11.21 21:18
@Veru1987 píše:

Protože si dítě samo vybírá co chce jíst a naučí se kousat mnohem dřív než děti na kašovité stravě. Druhý syn byl na BLW a od 11. měsíce už zkoušel sám lžičku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
5.11.21 21:19
@Ba-stet píše:
Moje dítě se metodou blw nestravovalo a přesto jí nejradši rukama. Nejsou jí teda ještě ani dva, tak to není tak hrozný, ale ěkdy jsem trochu nervózní. Takže s prvními příkrmy to fakt nesouvisí…
@Ba-stet píše:

Dcera to taky zkoušela v roce a půl do jídla rukama.. ale já ji to nedovolila. My taky nejíme rukama. Dostala do ruky lžičku a zkoušela to s lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
5.11.21 21:20

@Veru1987 Je vidět, že jste „velmi edukovaná“ v této oblasti přijímání potravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
5.11.21 21:22
@Meggiska píše:
Protože si dítě samo vybírá co chce jíst a naučí se kousat mnohem dřív než děti na kašovité stravě. Druhý syn byl na BLW a od 11. měsíce už zkoušel sám lžičku :wink:

Dcera kolem roku měla lžičku taky i na kašovité stravě… a snažila se o to. Jak vidím fotky dětí u blw.. myslím že více je kolem nich než v nich. Já nevím… v půl roce, roce, dvou… joo můžeš papat rukama, ale už ti je 2,5 a už ti je 3 už nemůžeš jdeš do školky… já ji učila od miminka prostě lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
5.11.21 21:24
@Bajina.P píše:
@Veru1987 Je vidět, že jste „velmi edukovaná“ v této oblasti přijímání potravy.

Noo nestudovala jsem o tom tedy. Mi to příjde prostě jako ty nové moderní metody… něco jako nevýchova, dítě ví co potřebuje.. na talíř mu dám deset různých věci a něco si samo vybere… za mě nee prostě… já i tak vysledovala u dcery co ji nechutnalo a nedělalo dobře, tak to jsme nevařili, např. květák od miminka když byl v jídle květák nechtěla to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
5.11.21 21:24
@Meggiska píše:
Protože si dítě samo vybírá co chce jíst a naučí se kousat mnohem dřív než děti na kašovité stravě. Druhý syn byl na BLW a od 11. měsíce už zkoušel sám lžičku :wink:

Syn žádné blw neměl a lžičku začal sám zkouset v 8 měsících, v 11 měsících se najedl sám lžící :nevim: kousat uměl od 7 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6323
5.11.21 21:25
@Kriss Tina píše:
Syn žádné blw neměl a lžičku začal sám zkouset v 8 měsících, v 11 měsících se najedl sám lžící :nevim: kousat uměl od 7 měsíců.

Joo a nemusela jsi vařit deset druhu jídla aby si mohlo dítko samo vybrat co vyhodí na podlahu a co sní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
5.11.21 21:26

@Veru1987 A myslíte, že maminky, které preferují blw metodu, nechají děti jíst rukama i kaše či polévky? Opravdu o této metodě evidentně nic nevíte. Ano zezačátku se používají ruce, ale ani vy přece nedáte v 5 měsících dcerce lžičku a „najez se sama“ ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.11.21 21:26
@Kriss Tina píše:

Já reagovala na to, že paní si myslí že BLW znamená, že dítě bude jíst rukama až do školky 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat