Reklama

BNP Paribas - zamítnutí pojistné události telefonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 29.12.16 15:10
BNP Paribas - zamítnutí pojistné události telefonu

Dobrý den,

Máte někdo zkušenosti s řešením pojištění telefonu? Koupila jsem telefon před T-mobile. Protože se jendalo o dražší telefon, koupila jsem si k němu pojištění (cca +5000,–), které se mělo vztahovat podle prodejce na jakékoliv poškosení, ukradení apod.. Telefon mi po půl roce spadnul a i když jsem měla ochranný kryt a ochranné sklo, displej se rozbil.

Poslala jsem tedy telefon na pojišťovnu a měsíc čekala na vyjádření, které bylo zamítavé. Zjistila jsem, že stejný problém má více lidí v mém okolí. Ať už šlo o krádež, vlastní zavinění, nebo zavinění jiné osoby. Vždy zamítnuto s tím, že šlo o nedbalost nebo předvídatelnou událost.

Jaké máte zkušenosti vy? Prošla někomu tato pojistka a telefon opravili? V případě že ano, jaké bylo vaše zdůvodnění?

Děkuji za vaše zkušenosti :kytka:
K.

Reklama

Reakce:

mystiquefleur
Povídálka 47 příspěvků 29.12.16 15:15

Ja s tim nemam osobni zkusenost, ale videla jsem reportaz v tv. A nikomu reklamaci neuznali. Zkuste se na netu kouknout, tteba ji najdete, jak to resili

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 29.12.16 15:22

@mystiquefleur

Již jsem koukala. Podle pořadu - A Dost, je jedinou možností při neuznání, poslat telefon 3× za sebou na pojišťovnu (3 měsíce bez telefonu a spousta papírů) a při opětovném zamítnutí se obrátit na obchodní komisi, kde vás čeká další hromada papírování a spousta času. :) proto mě zajímalo, jestli někomu pojistku uznali rovnou. Nebo jaký je další způsob postupu, aby mi pojitnou událost uznali. :)

mystiquefleur
Povídálka 47 příspěvků 29.12.16 17:26

To je blbe… ty inspekce by s takovyma meli zatocit. Drzim palecky v dobry konec

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 29.12.16 17:35

Co to je Obchodní komise? Proč to posílat 3×? Poprvé to zamítnou- napíšou důvod. Možná se odvolat. Ale hl. si přečíst pojistnou smlouvu. Že vám prodejce něco říkal je hezké, ale ne až tak důležité, ledaže byste to prokázala jako uvedení v omyl. Prodejce je odměněn i za prodej pojištění, tak moc nebude říkat, že je to blbost a kývne vám na všechno.

vulpes
Závislačka 4957 příspěvků 29.12.16 17:39

Důležité je, podívat se na PŘESNÉ znění smlouvy (konkrétní formulace). Je to jen právnická hra se slovíčky a při popisu důvodu pro pojistné plnění prostě se prostě musíte co nejvíce trefit do znění smlouvy, aby to bylo neprůstřelné. Pozor na to - tady platí, že čím méně napíšete - tím méně zkazíte. Každé slově/věta navíc je prostor pro jejich právníka, na čem vás chytit a jak odůvodnit, že na tento případ se pojistné plnění nevztahuje.

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 02.01.17 20:08

@Ivan PPZ

omlouvám se, myslela jsem čoi - českou obchodní inspekci. Jak říkáte. Čekám na upřesnění odmítnutí plnění a pošlu na čoi hned. Všem ostatním doporučuji podobné pojistky neuzavírat.

@vulpes
Jak říkáte, ale někdy je to dost těžké Písemná komunikace prý není možná. Hlásit můžu poškození pouze telefonicky a operátrká to z vás tahá a tahá. :) Tak uvidím, jak to dopadne.

Děkuji

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 03.01.17 07:19

Co to znamená- písemná komunikace prý není možná? Minimálně můžete použít czinfo@cardif.com

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 28.01.17 12:35

@Ivan PPZ

To je sice pravda, ale nakonec vám stejně volají a řeší s vámi případ telefonicky. Nebo alespoň se mnou ano.

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 28.01.17 13:30

Ale když reagují na e-mail, tak je písemná komunikace možná.

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 28.01.17 13:56

@Ivan PPZ pravděpodobně mám čest s daším slovíčkařením. :palec: Ano máte pravdu, mohla jsme napsat mail. Ale řešení případu a nahlášení průběhu, jak k poškození telefonu došlo, jsem musela hlásit telefonicky. Přeji vám krásný den.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama