BNP Paribas - zamítnutí pojistné události telefonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 29.12.16 15:10
BNP Paribas - zamítnutí pojistné události telefonu

Dobrý den,

Máte někdo zkušenosti s řešením pojištění telefonu? Koupila jsem telefon před T-mobile. Protože se jendalo o dražší telefon, koupila jsem si k němu pojištění (cca +5000,–), které se mělo vztahovat podle prodejce na jakékoliv poškosení, ukradení apod.. Telefon mi po půl roce spadnul a i když jsem měla ochranný kryt a ochranné sklo, displej se rozbil.

Poslala jsem tedy telefon na pojišťovnu a měsíc čekala na vyjádření, které bylo zamítavé. Zjistila jsem, že stejný problém má více lidí v mém okolí. Ať už šlo o krádež, vlastní zavinění, nebo zavinění jiné osoby. Vždy zamítnuto s tím, že šlo o nedbalost nebo předvídatelnou událost.

Jaké máte zkušenosti vy? Prošla někomu tato pojistka a telefon opravili? V případě že ano, jaké bylo vaše zdůvodnění?

Děkuji za vaše zkušenosti :kytka:
K.

Reakce:
mystiquefleur
Povídálka 47 příspěvků 29.12.16 15:15

Ja s tim nemam osobni zkusenost, ale videla jsem reportaz v tv. A nikomu reklamaci neuznali. Zkuste se na netu kouknout, tteba ji najdete, jak to resili

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 29.12.16 15:22

@mystiquefleur

Již jsem koukala. Podle pořadu - A Dost, je jedinou možností při neuznání, poslat telefon 3× za sebou na pojišťovnu (3 měsíce bez telefonu a spousta papírů) a při opětovném zamítnutí se obrátit na obchodní komisi, kde vás čeká další hromada papírování a spousta času. :) proto mě zajímalo, jestli někomu pojistku uznali rovnou. Nebo jaký je další způsob postupu, aby mi pojitnou událost uznali. :)

mystiquefleur
Povídálka 47 příspěvků 29.12.16 17:26

To je blbe… ty inspekce by s takovyma meli zatocit. Drzim palecky v dobry konec

Ivan PPZ
Kelišová 5743 příspěvků 29.12.16 17:35

Co to je Obchodní komise? Proč to posílat 3×? Poprvé to zamítnou- napíšou důvod. Možná se odvolat. Ale hl. si přečíst pojistnou smlouvu. Že vám prodejce něco říkal je hezké, ale ne až tak důležité, ledaže byste to prokázala jako uvedení v omyl. Prodejce je odměněn i za prodej pojištění, tak moc nebude říkat, že je to blbost a kývne vám na všechno.

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 29.12.16 17:39

Důležité je, podívat se na PŘESNÉ znění smlouvy (konkrétní formulace). Je to jen právnická hra se slovíčky a při popisu důvodu pro pojistné plnění prostě se prostě musíte co nejvíce trefit do znění smlouvy, aby to bylo neprůstřelné. Pozor na to - tady platí, že čím méně napíšete - tím méně zkazíte. Každé slově/věta navíc je prostor pro jejich právníka, na čem vás chytit a jak odůvodnit, že na tento případ se pojistné plnění nevztahuje.

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 02.01.17 20:08

@Ivan PPZ

omlouvám se, myslela jsem čoi - českou obchodní inspekci. Jak říkáte. Čekám na upřesnění odmítnutí plnění a pošlu na čoi hned. Všem ostatním doporučuji podobné pojistky neuzavírat.

@vulpes
Jak říkáte, ale někdy je to dost těžké Písemná komunikace prý není možná. Hlásit můžu poškození pouze telefonicky a operátrká to z vás tahá a tahá. :) Tak uvidím, jak to dopadne.

Děkuji

Ivan PPZ
Kelišová 5743 příspěvků 03.01.17 07:19

Co to znamená- písemná komunikace prý není možná? Minimálně můžete použít czinfo@cardif.com

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 28.01.17 12:35

@Ivan PPZ

To je sice pravda, ale nakonec vám stejně volají a řeší s vámi případ telefonicky. Nebo alespoň se mnou ano.

Ivan PPZ
Kelišová 5743 příspěvků 28.01.17 13:30

Ale když reagují na e-mail, tak je písemná komunikace možná.

Andrea MP
Nováček 10 příspěvků 28.01.17 13:56

@Ivan PPZ pravděpodobně mám čest s daším slovíčkařením. :palec: Ano máte pravdu, mohla jsme napsat mail. Ale řešení případu a nahlášení průběhu, jak k poškození telefonu došlo, jsem musela hlásit telefonicky. Přeji vám krásný den.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >