Bobath nebo Vojtovka pro 9 měsíční?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 28.11.18 06:52
Bobath nebo Vojtovka pro 9 měsíční?

Holky chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Mám miminko 9 měsíců a zatím neleze a nesedí, ani se neplazi. A ani nevypadá, že by se měl plazit, třeba ani nebude.. Ale co dělá - jen valí sudy, vzepre se na rukou, kolínka dává pod bříško-zvedne zadeček. Ale nikdy ne současné, že by šel na čtyři. Zašla jsem k naší pediatricce a dala mi zadanku na cvičení, ať si vyberu, jestli bobatha, nebo vojtovku. Studovala jsem to celý den, co je lepší a každý chválí to svoje :? Se starším jsem cvičila vojtovku od 3 do 6 m kvůli asymetrii a řval u toho do bezvědomí.

Bobath je prej formou hry a v podstatě věnování se dítěti celý den, ale zas výsledky nejsou tak rychle :think: nemám tolik času být jen s mladším, staršího mám doma. Ale jak udržet na sílu 9 kg dítě? Bojím se toho.. Nevím, kam se s malým objednat. Díky h olky! :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
neria55
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 28.11.18 07:00

@Terez001 tyjo doktorka to zase moc řeší, jak většina
Syn má 9 měsíců za týden a nesedí, neleze, nepéruje na kolinkach, nic. Jen pořád dělá letadlo, je nonstop na bříšku sotva se vzbudí a otáčí se dookola.
Minulý týden jsme byli na prohlídce a nic nám na to neříkala, prý času dost :-)

Sluníčko1511
Kecalka 196 příspěvků 28.11.18 07:13

Syn když měl 7 měsíců měl 9kg končili jsme s vojtovkou … Už jsem ho nemohla udržet … Teď mu bude 9 měsíců během tohoto víkendu začal dělat šel na 4 , začal lézt, klekl na kolínka , sednul a stoupl … Takže to může být také během chvilky …ale teda o druhé metodě jsem neslyšela nic o tom nevím ale vím jistě , že do vojtovky bych s 9 kg dítětem nešla :)

Malike
Extra třída :D 11877 příspěvků 28.11.18 07:15
@Terez001 píše:
Holky chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Mám miminko 9 měsíců a zatím neleze a nesedí, ani se neplazi. A ani nevypadá, že by se měl plazit, třeba ani nebude.. Ale co dělá - jen valí sudy, vzepre se na rukou, kolínka dává pod bříško-zvedne zadeček. Ale nikdy ne současné, že by šel na čtyři. Zašla jsem k naší pediatricce a dala mi zadanku na cvičení, ať si vyberu, jestli bobatha, nebo vojtovku. Studovala jsem to celý den, co je lepší a každý chválí to svoje :? Se starším jsem cvičila vojtovku od 3 do 6 m kvůli asymetrii a řval u toho do bezvědomí.Bobath je prej formou hry a v podstatě věnování se dítěti celý den, ale zas výsledky nejsou tak rychle :think: nemám tolik času být jen s mladším, staršího mám doma. Ale jak udržet na sílu 9 kg dítě? Bojím se toho.. Nevím, kam se s malým objednat. Díky h olky! :srdce:

Vojtova metoda je účinnější..děti při ní řvou,ale protože se jim nelíbí polohy a tlaky na body,ale neboli to.Navic to máte i za chvilku hotové..zatímco bobath je na dlouho.

Malike
Extra třída :D 11877 příspěvků 28.11.18 07:16
@Sluníčko1511 píše:
Syn když měl 7 měsíců měl 9kg končili jsme s vojtovkou … Už jsem ho nemohla udržet … Teď mu bude 9 měsíců během tohoto víkendu začal dělat šel na 4 , začal lézt, klekl na kolínka , sednul a stoupl … Takže to může být také během chvilky …ale teda o druhé metodě jsem neslyšela nic o tom nevím ale vím jistě , že do vojtovky bych s 9 kg dítětem nešla :)

Cvičím vojtovku s 22 kg nechapajicim autistou..vše jde,když se musí.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 07:43

Můj syn byl mladší, ale měl vážil stejně, když jsme cvičili. Síly měl na rozdávání, u některých cviků jsem byla zpocená až na zadku, ale dalo se to. Brečel u toho jen někdy, spíš podle toho, jakou měl náladu.

alena.mo
Kecalka 207 příspěvků 28.11.18 07:49

My chodili chvilku k rehabilitační co cvičila bobath a musím říct že naprosto super. Dělas to většinu času ty doma tim, že s dítětem jinak manipulujes. Melo jsme výsledky asi za týden, nebo 14 dni. No zabralo to brzo.

Terez001
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 28.11.18 07:56

Holky díky. Já bych potřebovala, aby mi řekl co cvičit opravdu nějaký fyzioterapeut, co umí cvičit obě metody. Jokoz vojtovka jsme cvičili, tak vím, co to je :zed:

@neria55 píše:
@Terez001 tyjo doktorka to zase moc řeší, jak většina
Syn má 9 měsíců za týden a nesedí, neleze, nepéruje na kolinkach, nic. Jen pořád dělá letadlo, je nonstop na bříšku sotva se vzbudí a otáčí se dookola.
Minulý týden jsme byli na prohlídce a nic nám na to neříkala, prý času dost :-)

Ona to práce v 8 měsících neřešila, řekla, že počkáme. Jenze mne se to už nezdá a bojím se, že když bychom došli na 10 měsíční kontrolu, tak se, to zas nikam neposine a tak či tak budem cvičit. Lepší čím dřív, tím líp. Cítím, že to moc v pořádku není…

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:00

@Terez001 A byla jsi u nějaké rehabilitační doktorky? Zkusila bych to. Moje dětská jen vypsala žádanku, až rehabilitační pořádně přišla na to, co dítěti je a řekla, co je nejlepší.

alena.mo
Kecalka 207 příspěvků 28.11.18 08:11

@Terez001 Já si myslím, že to je dobře to řesit. Nas tam poslala už ve třech měsících, že spatne pásla kone. A za 14 dni už se sama otáčela na břicho na obě strany. Nevím kde bydlíš. My jsme byli u PhDr. Terezy Novákové v Praze na Veleslavine. A ta právě cvičí Bobath.

Terez001
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 28.11.18 08:19

@radkka to jde taky jít k nějaké rehabilitační dr? To jsem nevěděla :think: to můžu jen tak se objednat? @alena.mo tady ve městě máme taky bobatha, ale obávám se, že tonezvládnu celodenne s ním cvičit. Kdyztak se z té vojtovky dá i na bobatha přejít. Jsem z Moravy.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 28.11.18 08:33

Ahoj, znám jenom Vojtovku, cvičili jsme od 10 týdnů do 8 měsíců, malej nezvedal hlavičku, špatně pásl koníky - zakláněl se, hlavičku dával jenom na jednu stranu… cvičili jsme opravdu poctivě 4 x denně a nedám na to dopustit, připadalo mi to skoro zázrak na počkání, jak rychle se lepšil, takže kdybych se znova měla rozhodovat, tak neváhám. Malej u cvičení skoro neřval, vždycky jenom párkrát, než jsme si zvykli na nový cvik.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:34
@Terez001 píše:
@radkka to jde taky jít k nějaké rehabilitační dr? To jsem nevěděla :think: to můžu jen tak se objednat? @alena.mo tady ve městě máme taky bobatha, ale obávám se, že tonezvládnu celodenne s ním cvičit. Kdyztak se z té vojtovky dá i na bobatha přejít. Jsem z Moravy.

Samozřejmě, ta by měla dítě prohlédnout a říct, jaké cvičení potřebuje, co mu je, těch příčin může být spousta, dětský lékař toho obvykle tolik nepozná.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 08:37

@Terez001 U nás to byla lékařka v nemocnici, ta nás poslala pak na fyzio, kam jsme docházeli cvičit a vždy za nějaký čas zase na kontrolu k doktorce, aby viděla jak se lepší, jestli je cvičení pořád potřeba, popřípadě jaké. Dětská viděla jen ten následek (u nás zvedání jedné ruky při pasení), ale až rehabilitační nám řekla, co je špatně a co musíme cvičením opravit.

alena.mo
Kecalka 207 příspěvků 28.11.18 09:35

@Terez001 no ale to právě není cvičení jako takove. Spočívalo to třeba v tom, že když jsem prebalovala tak jsem ji otáčela jinak, nebo třeba jsem ji jinak zvedala ze zeme a tak. No to je na tobě. Já jen písu ze sve zkušenosti. Vojtovku znám z Prace a je to takový drasticky pro mně. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >