Body za olympiády při přijímačkách na osmileté gymnázium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elik
Extra třída :D 10797 příspěvků 15.05.19 09:25
body za olympiády při přijímačkách na osmileté gymnázium

Ahoj,

máte někdo představu, za jaké olympiády se dávají body na přijímačkách na OSMILETÁ gymnázia? Vím, že to má každá škola jinak, ale nechtěla bych prošvihnout žádnou soutěž, kam by se dítě dalo z tohoto důvodu přihlásit (ostatně syn soutěží rád v čemkoliv, takže proč ne). Co je pro páťáky?
1. Určitě je matematická olympiáda, o té vím, mají kategorii od páté třídy
2. Počítají se třeba výsledky Klokana?
3. Ještě něco dalšího? (moc se mi nic vygooglit nepodařilo)

Uvítám jakékoliv vaše zkušenosti, případně odkaz, kde by se tato informace dala dohledat.
Díky předem

Reakce:
Moucharda
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 15.05.19 09:35

Koukni na web konkrétní školy, kam případně chceš dítě dát. Zveřejňují kritéria pro přijetí, ohledně těch olympiád se pak zpravidla odkazuje na Věstník MŠMT, kde se uvádí jednotlivé předmětové soutěže…

Anik
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 15.05.19 09:45

Ale pozor, počítá se pouze, když se dostane do městského/okresního kola, a tam se umístí. Taky jsme na to nalítly. Holka vyhrávala školní kola, ale v městských se neumístila na předních pozicích, takže nic.

Ale to je asi logický. Co nás naštvalo víc, tak holka si v 5. a v 7. třídě dělala malou státnici z AJ. Přijímačky teda dělala až v sedmičce, tak jsem si myslela, že se jí to započítá. Jenže státnice se ten rok konala až na přelomu dubna/května, takže při přihláškách se nedalo doložit, tak jsem doložila aspoň certifikát z 5. třídy, s tím, že „v letošním roce si dodělává A2 se zkouškou v květnu“ a neuznali nic.

slunik
Závislačka 3706 příspěvků 15.05.19 10:17

Pokud udela dobre prijimacky, tak ty body za olympiadu uz jsou zanedbatelne ;)

madyb
Kecalka 140 příspěvků 15.05.19 10:34

Tak u nas zvýhodnění je jen na 4G za klasické olympiády kraj a okres a certifikát z jazyku B2 a vyšší. Na 8G zvýhodnění není, neboť v době podání přihlášky ještě krajské ani okresní kolo neproběhlo.

alifie
Extra třída :D 13635 příspěvků 15.05.19 11:15
@Elik píše:
Ahoj,

máte někdo představu, za jaké olympiády se dávají body na přijímačkách na OSMILETÁ gymnázia? Vím, že to má každá škola jinak, ale nechtěla bych prošvihnout žádnou soutěž, kam by se dítě dalo z tohoto důvodu přihlásit (ostatně syn soutěží rád v čemkoliv, takže proč ne). Co je pro páťáky?
1. Určitě je matematická olympiáda, o té vím, mají kategorii od páté třídy
2. Počítají se třeba výsledky Klokana?
3. Ještě něco dalšího? (moc se mi nic vygooglit nepodařilo)

Uvítám jakékoliv vaše zkušenosti, případně odkaz, kde by se tato informace dala dohledat.
Díky předem

Každá škola to má jinak. Je potřeba kouknout na Kritéria pro přijetí pro osmileté studium na stránkách konkrétního gymnázia.

Příspěvek upraven 15.05.19 v 12:35

alifie
Extra třída :D 13635 příspěvků 15.05.19 11:38
@slunik píše:
Pokud udela dobre prijimacky, tak ty body za olympiadu uz jsou zanedbatelne ;)

Záleží na tom, kde ty přijímačky dělá. V Brně je každý bod navíc dobrý. Syn se díky těmto bodům „navíc“ dostal na odvolání. Přitom na gymnáziích okolo Brna by se umístil mezi prvními patnácti a na jednom gymnáziu na severu Moravy by byl dokonce třetí nejlepší jen na základě výsledků Cermatu a známek. :nevim:

alifie
Extra třída :D 13635 příspěvků 15.05.19 12:28

Doporučuji stáhnout si starší testy ze stránek Cermatu a všechny je udělat - aby dítě bylo připravené na způsob zadávání otázek a vyplňování odpovědí. Látku nestačí jen umět, je potřeba pochopit rychle a správně zadání + správně zapsat odpověď. Texty k otázkám a formulace zadání v testech pro páťáky mi fakt vyrazily dech a některá zadání jsem si musela přečíst několikrát, abych pochopila, co se vlastně chce - vzhledem k omezenému času na test je to zbytečné zdržení jen kvůli tomu, že zadání jsou formulovaná jinak, než je člověk zvyklý. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama