Bohemia energy - uz prislo vyuctovani zaloh?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
534
22.10.21 14:42

Bohemia energy - uz prislo vyuctovani zaloh?

Ahoj, vy kdoz jste byli zakazniky BE, prislo vam uz rocni vyuctovani? A vratili vam uz preplatky?

Ja zatim cekam… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55260
22.10.21 15:06

Přeplatky a cokoli bych opravdu od nich nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 15:08

Přeplatky? Neznám nikoho kdo by dostal přeplatek… To vůbec asi nečekej

• Citovat
  • Nahlásit
311
22.10.21 15:22

Na vyúčtování je ještě brzo, mají na to 4 týdny od dodání všech podkladů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9314
23.10.21 08:21

Nečekám, že by nějaké vyúčtování přišlo..
Mela jsem vždycky přeplatku, tak nepočítám, že b, mi něco vrátili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6281
23.10.21 10:19

@JezinkaBezinka mně přišlo už 15.10. roční zůčtování elektřiny s nedoplatkem cca 600 Kč. Vzhledem k tomu, že to bylo udělané ke dni 12.10. a že ještě 14.10. jim ode mě odešlo SIPO cca 2000kč, tak rozhodně nedoplatek hradit nebudu, protože mi tam tímto vzniká přeplatek… tak jsem zvědavá, jestli ho uvidím.

Jo, ta elektrika mě tolik netrápí…to jsou ještě relativně malé částky, horší ten plyn :think:
Jednak bych tam měla mít za léto slušný přeplatek, tak uvidíme, zda dorazí… no a pak ty zálohy od DPI, to se mi teda protočily panenky… 8o 8o 8o 21 tis měsíčně za plyn, to je hodně špatný vtip :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
28.10.21 08:59

Až to budu mít přesně spočítané, tak přes datovou schránku pošlu XEnergii předžalobní výzvu k náhradě škody, kterou mi způsobili předčasným ukončením smlouvy.

Měl jsem s nimi smlouvu od dubna na dobu určitou 2 roky s fixací ceny 24 měsíců.

Škoda je to co budu nucen zaplatit navíc oproti stavu, kdyby smlouvu dodrželi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
28.10.21 09:04

Mně zatím nepřišlo žádné vyúčtování. Elektřina se dělala odečet dva dny před pádem, plyn budou dělat odhadem.
Na elektřině budu mít doplatek, ten mě netrápí, ale jsem nervní z plynu, tam bude slušný přeplatek.

Známá má jinou tu společnost než BE a tu mou a přeplatek na elektřině dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
28.10.21 09:09

@K2 8611 já jsem udělal ještě jeden samoodečet elektroměru v den pádu a zadal jej do webového formuláře eg. d jako distributora.
Přišlo mi potvrzení, že ho přijali jako věrohodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
28.10.21 12:48

@eumedon Já jsem ho neudělala, protože mě to nenapadlo. A navíc jsem až tento týden našla přihlašovací údaje, kam by se to dalo poslat, takže smůla.
Převedla jsem si v úterý on-line smlouvu na elektřinu k ČEZu a tam mám přesný stav elektroměru.
Plyn mi přechází 15. 11. od DPI, ze kterého jsem v pondělí udělala svého řádného dodavatele plynu, tak jim to zkusím poslat toho 15. 11., jestli to půjde.

Jinak já mám dilema, jak se zálohou na plyn v listopadu. Za říjen jsem zaplatila. Za listopad mám do 15. 11. zaplatit znovu ten ranec a čekám, že mi předepíší ty poloviční zálohy, co jsem podepsala ve smlouvě. A nevím, kterou zálohu mám zaplatit (a doufám, že ne obě). Taky by mě zajímalo, jestli mi to DPI vyúčtují hned nebo jestli se to sveze s roční fakturou, když mám stejného řádného dodavatele. Teď ani nemá smysl někam volat, protože je všude beznadějně obsazeno.

Je to fakt velmi stresující, celá tahle situace. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15652
28.10.21 16:54

Napsal a odeslal jsem datovou zprávu na ERÚ s podnětem ke správnímu nebo rozhodčímu řízení, kde žádám, aby (asi energetický ombudsman jako mimosoudní rozhodce sporů mezi dodavateli a odběrateli energií) rozhodl, že ukončením dodávky elektřiny v rozporu se smlouvou mi dodavatel způsobil škodu ve výši, co budu muset vynaložit navíc oproti tomu, kdyby smlouvu dodržel, a že mám nárok na náhradu této škody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
9.11.21 14:22

Pražačky, už vám přišel rozpis záloh od PRE?
Nebo cokoliv kromě návrhu smlouvy?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 15:32

Nedoplatek

Dceři přišlo vyúčtování, zaplatila nedoplatek. Já budu mít přeplatek a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
26.11.21 15:43

Nam porad nic… ale asi je to dobre znameni, protoze zda se, ze prvne posilaji nedoplatky a preplatky az pozdeji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
26.11.21 15:48

Mně přišlo vyúčtování i přeplatek určitě už víc než před měsícem. Ono taky pod BE patřilo víc společností, já byla u EEE ve středočeském kraji. A vše naprosto bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat