Bohemie Energy, DPI a SIPO

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
34259
26.10.21 11:04

Bohemie Energy, DPI a SIPO

Prosím vás, byl tu někdo u BE, plyn i elektrika, už se mu ozvali dodavatele poslední instance a může mi poradit jak postupovat se SIPEM? Na stránkách BE je, že se o SIPO starat nemusím, že na něm zálohy automaticky zruší oni a další měsíc už tam budou zálohy pro nového dodavatele. Takže počkat na nové SiPO a podle toho změnit platby záloh z účtu? Řeším to poprvé a asi mě jebne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2503
26.10.21 11:15

Mají se o to postarat oni. Takže čekáme na nové SIPO a řešit to budeme příp. pak. Ale myslíme si, že už tam budou napsaní nový dodavatele.
Mohu se zeptat ke komu budete přecházet natrvalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 11:16

Však sipo se strhává z účtu automaticky ne? A ano, oni platby na sipu zruší a nový si je tam jen hodí. Podle mě člověk nemusí řešit vůbec nic. Možná leda pokud má nastavený nějaký limit na to sipo, ze zálohy asi budou vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34259
26.10.21 11:17
@smajlik345 píše:
Mají se o to postarat oni. Takže čekáme na nové SIPO a řešit to budeme příp. pak. Ale myslíme si, že už tam budou napsaní nový dodavatele.
Mohu se zeptat ke komu budete přecházet natrvalo?

Pravděpodobně k Inogy. A děkuju za odpověď. A jakmile přijde nové SiPO tak jen v b. účtu změním trvalý příkaz, rozumím tomu správně? :oops: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34259
26.10.21 11:19
@Cenarius píše:
Však sipo se strhává z účtu automaticky ne? A ano, oni platby na sipu zruší a nový si je tam jen hodí. Podle mě člověk nemusí řešit vůbec nic. Možná leda pokud má nastavený nějaký limit na to sipo, ze zálohy asi budou vyšší.

Tak tomu taky rozumím, ale čert ví :roll: limit nastavený nemám, jen klasicky zálohu. Takže s trvalým příkazem taky nemusím nic řešit? Ptám se jak trouba, ale řeším to fakt poprvé. :oops: pardon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
26.10.21 11:20

Videla jsem akorat na našem vesnickym fb, davala jedna sousedka rozpis záloh co dostala od DPI a malem jsem se vyvratila. Ze zaloh 5 tis., co platila BE ji nauctovali necelych dvacet 8o
Takze bych prevzala iniciativu a začala hledat dodavatele s normalni smlouvou sama.
Jak to bude se sipem nevím, to te pravděpodobně informuje DPI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 11:25
@holka_z_hor píše:
Tak tomu taky rozumím, ale čert ví :roll: limit nastavený nemám, jen klasicky zálohu. Takže s trvalým příkazem taky nemusím nic řešit? Ptám se jak trouba, ale řeším to fakt poprvé. :oops: pardon

No tvoje SIPO asi funguje úplně jinak než to moje  :D

@Villanelle DPI není charita, je to záchytný dodavatel, aby člověk nepřišel úplně o připojení. Mají s tím obrovské náklady + musí nakupovat energie na aktuálním spotovém trhu, kde jsou ceny astronomické. A všude se doporučuje, si hledat a uzavřít smlouvu s novým klasickým dodavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2503
26.10.21 11:28
@holka_z_hor píše:
Pravděpodobně k Inogy. A děkuju za odpověď. A jakmile přijde nové SiPO tak jen v b. účtu změním trvalý příkaz, rozumím tomu správně? :oops: :roll:
Ano mělo by to tak být :-)
@Villanelle píše:
Videla jsem akorat na našem vesnickym fb, davala jedna sousedka rozpis záloh co dostala od DPI a malem jsem se vyvratila. Ze zaloh 5 tis., co platila BE ji nauctovali necelych dvacet 8o
Takze bych prevzala iniciativu a začala hledat dodavatele s normalni smlouvou sama.
Jak to bude se sipem nevím, to te pravděpodobně informuje DPI.

Kdo? ČEZ? My máme zálohy od Inogy v rámci možnosti normální, prozatím, ale čez - děs a hrůza… na to že minulý dodavatel nám pravidelně vracel, tak čez se zbláznil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34259
26.10.21 11:29

@smajlik345 děkuju moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
26.10.21 11:37
@Cenarius píše:
No tvoje SIPO asi funguje úplně jinak než to moje :D@Villanelle DPI není charita, je to záchytný dodavatel, aby člověk nepřišel úplně o připojení. Mají s tím obrovské náklady + musí nakupovat energie na aktuálním spotovém trhu, kde jsou ceny astronomické. A všude se doporučuje, si hledat a uzavřít smlouvu s novým klasickým dodavatelem.

Hele ja to beru, ale tohle byla dost stara pani, naštěstí ji to tam dal a resil za ni syn, ale mne prijit dopis s rozpisem zaloh na 120 tisic na dalsi pul rok, tak me v tom veku patrne rovnou odvezou. :nevim:
Nakolik jsou to realne naklady dodavatele nehodlam resit, protoze tomu nerozumím, jen rikam, ze bych necekala, co mi napise DPI a jestli si převede SIPO a rovnou sla resit novou smlouvu. Co to bylo za dodavatele si nejsem jista, musela bych to jit na fb pohledat, ale tusim ze Innogy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 11:39

@smajlik345 ČEZ se nezbláznil. Stačí se podívat na ceny MND a jinde, ceny jsou vždycky tak minimálně o 100% vyšší než loni. Jelikož cena elektřiny je na sedminásobku a cena plynu na sestinasobku oproti loňsku. Takže jsou to ještě „lidové“ ceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 11:43

@Villanelle elektřina se nakupovala loni třeba kolem 30€ teďka misty je i za 260€ co jsem koukal. Z celkové ceny el. je tohle jen část, ale jde jasně vidět, že pro lidi co teďka mají nové smlouvy, tak je ta cena úplně někde jinde. Naprosto šílená je a lidi to pořád moc nedokáží vstřebat a pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34259
26.10.21 11:47
@Cenarius píše:
@Villanelle elektřina se nakupovala loni třeba kolem 30€ teďka misty je i za 260€ co jsem koukal. Z celkové ceny el. je tohle jen část, ale jde jasně vidět, že pro lidi co teďka mají nové smlouvy, tak je ta cena úplně někde jinde. Naprosto šílená je a lidi to pořád moc nedokáží vstřebat a pochopit.

Woe a ty se jim divíš? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 11:56
@holka_z_hor píše:
Woe a ty se jim divíš? :nevim:

Ani ne, ale tady zase zaplacou ti, kteří mají rozpočty na krev a nulovou rezervu. A platit 2-3× tolik za energie by bolelo dost i mě a to já patřím mezi ty velmi zodpovědné. By manželka dostala časové hodiny k televizi a bylo by :D problem solved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9370
26.10.21 12:49

Ja hlavne nevim, zda mam jeste platit BE elektrinu za rijen, kdyz uz mam od DPI, ze mam rijen zaplatit.Sem z toho blazen :roll:.Taky platim pres SIPO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat