Bohunice nebo Obilňák - aktuální zkusenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
23.6.22 16:57

Bohunice nebo Obilňák - aktuální zkusenosti

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na Vaše aktuální zkušenosti z porodnic z Brna (Obilnak, bohunice). Koukala jsem na recenze a na různé diskuze, ale všechno je staré. Měla jsem totiž vybrány Bohunice, ale slyšela jsem, ze se hrozně zhorsili (spoustu rodicich Ukrajinek, málo času od personálu ( z důvodu přetížení), nepomahaji ani s rozkojenim) a ze je lepší obilnak. Ale radši si informace overim, než něčemu začnu věřit. Je mi jasné, ze 100 lidi - 100 názoru. Ale budu rada za každou odpověď. Moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4400
23.6.22 17:39

Rodila jsem v Bohunicích 2×, naposledy v srpnu, takže ohledně Ukrajinek neporadím, nicméně Bohunice jsou ideál, pokud kojit nechceš :mrgreen: U první dcery před pěti lety to byl úplnej bizár, nás kterým kojení nešlo na první dobrou nahnaly do nějaký místnosti (mnoho diplomů jak jsou super laktační poradkyně, no houby), posedaly jsme si na židle, sestra nás obešla, nacpala děcku prso do pusy, odměřila deset minut, nacpala děcku druhé prso do pusy a nechápala, že to nepomáhá. Jaks nenapsala do tabulek požadované množství nakojených mililitrů, průser, my vám teda dáme dokrm ale takhle se teda nerozkojíte!
V srpnu s druhou dcerou jsem už věděla že do tabulek psát požadované mililitry (ale tak, abych ospravedlnila že si jdu pro dokrm, aby mi to dítě neumřelo hlady než se spustí mlíko) a to mě už nechaly na pokoji. Obě holky jsem kojila, mladší ještě kojím. Ale zásluhou sester v Bohunicích to fakt nebylo. Jinak tam za těch pět let je velký posun, sestry i na 6n až na výjimky zlaté, nic nebyl problém, nechaly mě dělat si věci jak uznám za vhodné, když byla pochybnost jestli dcera slyší (měří to nějakým přístrojem a vycházelo to blbě, ale slyší zdá se dobře) tak byly empatické, hodné.
Edit: měla jsem akutního císaře v obou případech, v prvním to byl dost průser, neřekli mi co je s dcerou, ani jestli žije, nic. V druhém případě byli skvělí od sester až po primáře, neměla jsem tam z více důvodů manžela a anestezioložka na mě byla neuvěřitelně hodná a byť to byl extrémně nepříjemný císař (nevím jestli anestezie málo zabrala nebo co, ale byl to dost horor to přetrpět a stejně jsem pak omdlela a uspali mě), tak byli všichni úžasní a jsem jim hodně vděčná, opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
23.6.22 17:42

@Lily Evans moc děkuji, jsem prvorodicka a pravě bych kojit chtěla. Ale ze začátku bych asi uvítala pomoc prave z porodnice :D :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
23.6.22 17:43

Rada se přidám, taky se rozhoduji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4400
23.6.22 17:59

@Calpurnie vsadila bych na vlastní laktační poradkyni, po zkušenostech co mám. U první dcery mi pak pomohla jedna taková starší sestra co měla noční a našla mě brečet ve čtyři v noci, že jsem zase nenakojila dost mililitrů. Napsala požadovaný množství, ukázala mi grif jak chytit miminko a jak prso, a pak už to šlo. Bez ní bych asi nekojila - ale potkala jsem ji tam jen jednou, byla to fakt náhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16143
23.6.22 18:01

Na Obilnaku je zas plno jistých jiných spoluobčanek. U dvou ze 3 porodu jsem jednu měla vždy na pokoji. Před 5 lety pomoc s kojením nic moc, každá sestřička radila to svoje, ale ségra rodila v Bohunicích a co se týče kojení tak to stejný. Prostě to jsou veliký porodnice a ty sestřičky na to nemají čas a hlavně to jsou většinou dětský sestry a ne laktační poradkyně. Doporučuji mít nějakou vyhlídnutou předem. Mě pomohla paní Kameníková právě z Obilnaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
23.6.22 18:20

Pravé mám kdyžtak oporu v sestricce u pediatra, která děla i laktacni poradkyní, ale trosku se bojím těch zhruba 5 dni :-) každopádně moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
23.6.22 18:28

Zkus se s ni domluvit jestli by ti nezkusila co nejvíc vysvětlit předem a pak hned po porodu, teoreticky za tebou klidně muže dojít v návštěvních hodinách i do porodnice :think: Ja v Bohunicích pomoc s kojením nic moc. Par hodin po porodu mi dali dítě a prebalte nakojte a odešli, ja neuměla dítě ani zvednout z postýlky, nikdy jsem takhle malý dítě ani neviděla :lol: pak druhy den sestra trochu pomohla, malý se naštěstí krasne chytil a šlo to. Sice sem u toho ležela jak Tatar a bolela mě zada ale to sem si pak srovnala až doma. Ale spolulezici měla problém, každá sestra co sla kolem ji něco poradila a nic z toho nefungovalo, jedna ze musí mít kloboucky, druhá ze je mít nesmí… skončila na UM za tři dny. Jo a v Bohunicích ji i půjčili kojici polštář, to mi přišlo fajn :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
23.6.22 20:16

Za mě obilnak lepší než bohunice..PA jsou tam výborný všechny, doktoři taky. Když kapnes na nadstandard, mas vyhráno. Co se tyce LP- mě nejvíc pomohla moje PA která mi pomáhala prvotní přisani na boxu v rámci 3h bondingu. Pak už nebyl problém. Měla jsem 7 dni jen mlezivo žluté huste..jedna sestřička cosi poznamenala o tom, ze ho mucim hlady ze by dala dokrm..říkám ze rozhodne ne..po 7 dnech se spustilo mléko a každý mi teď dá za pravdu, ze těch 7 dni mleziva (ale pozor, prospívá dobre tj. neplakal, sál, cural) bylo to nejlepsi, co mohl na startu dostat ;-). Ale obilnak je proste podle mě nej co se tyce případně pece o mimco..když se v BO něco stane, stejne pak převáží na obilnak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9081
23.6.22 21:00
@Calpurnie píše:
Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na Vaše aktuální zkušenosti z porodnic z Brna (Obilnak, bohunice). Koukala jsem na recenze a na různé diskuze, ale všechno je staré. Měla jsem totiž vybrány Bohunice, ale slyšela jsem, ze se hrozně zhorsili (spoustu rodicich Ukrajinek, málo času od personálu ( z důvodu přetížení), nepomahaji ani s rozkojenim) a ze je lepší obilnak. Ale radši si informace overim, než něčemu začnu věřit. Je mi jasné, ze 100 lidi - 100 názoru. Ale budu rada za každou odpověď. Moc děkuji :)
Čerstvá zkušenost mé švagrové a známé, rodily obě tak 5 dní zpátky :mrgreen: na Obilnaku je check in takže je dobré se zaregistrovat..situace je pořád dobrá, příjemné prostředí, sice starší ale prenatální péče stejně nejlepší v republice.. švagrová je trošku náročnejší a stejně si pochvalovala :)

Já rodila rok a půl zpátky a rozhodně tam budu rodit znova, ta prenatální péče je fakt nejlepší a kdy by se něco nedej bože posejrilo tak místo 20minut rozkopaným Brnem z Bohunic seběhnou pár schodů dolů a už jsou s dítětem na JIP…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat