Boj s odsáváním hlenů u ročního dítěte

23
1.1.20 18:26

Boj s odsáváním hlenů u ročního dítěte.

Dobrý den, chci se zeptat jestli jsme jediní kdo bojuje s malou pri odsávání hlenů. Musim si na ni sednout a chytit ruce. Odsavame odsávačkou na vysavač. Ústní neutáhnu. Malá má už rok. Je to šílený řev při tom. Malá brečí na cele kolo. Mate to podobné nebo mate rady jak na to? Budu vděčná za rady. A ještě k tomu nam rostou zuby a máme rýmu. Nechce teď příkrmy jen UM. Snad nevadi když dostává jen UM ted když nechce příkrm. Kdyz vyrobce doporučuje dvě až tři dávky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16962
1.1.20 18:32

Ano, u nás bohužel taky u všech dětí se záklekem. Stejně jako čištění zubů. A mohli jsme motivovat a vysvětlovat, jak jsme chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
1.1.20 18:34

U nás to začalo až teď ve dvou letech a někdy fakt nevím, jak na něj. Většinou mi to vyrve z ruky, stropí scénu až zmodrá a jen vypnu vysavač, je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
1.1.20 18:53

Mne takhle vyvádí dvouletá. Prostě jí zasednu a vysávám :nevim: Hned po akci je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
1.1.20 18:54

U nás bylo to samé. Řev, držení rukou i nohou, jak kopal a ječel. Ale je třeba to vydržet, hleny ven musí, o tom žádná. Ve 2 letech pak zjistil, že to pomáhá a podal si odsavacku i sám :D. Pak se kolem 3. roku naučil krásně smrkat a bylo. Ale teď jen zatnout zuby a vydržet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
1.1.20 18:54

U mě děti také řvaly, když jsem vytáhla vysavač a odsávačku. Pak si je vzal manžel stranou, hrál si s nimi, že prvně si nos odsával jako sám sobě a smál se u toho, pak jim dal odsávačku do ruky, aby to zkusily sami. Takhle to trvalo pár dnů, a teď si bez pláče, v klidu sami (nebo s mou pomocí) odsají nos. Hlavně trpělivost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
1.1.20 19:00

Me hodne pomohl clanek na nevychove, ac jinak ji moc nevyhledavam. Pomohlo nam opravdu nejdriv se zklidnit my. Kdyz z nas dite citi nervozitu, uz dopredu se boji. Pak pomalu a v klidu vsechno pripravit, dite zapojit do priprav - sam zapne vysavac, snizime hluk (i to ho muze desit vic nez samotny odsavani), pokud chce, at si odsavacku vezme do ruky, nejdriv udela divadylko s plysakama, my jsme vzdycky nejdriv jako odsali nejoblibenejsimu plysakovi a pak teprve diteti, slibili jsme odmenu a hoodne hoodne chvalili, kdyz se nechalo v klidu odsat. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
1.1.20 19:01

@Kartago tak to jsem četla taky, praktikovala taky a stejně jsem musela zakleknout. 2 roky. Ale ona si to s pláčem sama nosí, ví že jí to uleví. Jak u zubů.

• Citovat
  • Nahlásit
157
1.1.20 19:07
@Lynx.lynx píše:
@Kartago tak to jsem četla taky, praktikovala taky a stejně jsem musela zakleknout. 2 roky. Ale ona si to s pláčem sama nosí, ví že jí to uleví. Jak u zubů.

To je broucek :hug: Nekdy holt nezabere nic, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
1.1.20 19:25

U nás taky tak. Šílenej cirkus, jsem z toho nešťastná. Musíme držet nohy, ruce i hlavičku. Má to tak od miminka, jen vidí odsávačku a zdrhá. Nechala jsem ho ať si odsávačku osahá a prohlídne, zkoušela jsem mu za to slíbit i čokoládu, kterou miluje a protože jí dostane opravdu vyjímečně, vždycky z toho má radost. Zkoušeli jsme odsávat nos i plyšákovi, pustit mu k tomu písničky (miluje lala tv), vůbec nic nepomáhá. Prostě musíme zatnout zuby, chytit, co nejrychleji odsát a pak mazlit a pusinkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
1.1.20 19:39

Nevychovu jsme také objevily. Odsávačku uz si osahala. Zkoušeli jsme odsavat i plyšáka. Odsavacku ted bere spíš jako hračku. Podle nevychovy to zkoušíme druhý den. Zatím žádná změna jen si chce s odsávačkou hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
1.1.20 20:22

Jj u nás to stejný, musela jsem na ni násilím klečet. Ale teď když už je větší tak vysavame nos panenkam a nám jako taky, tak už se nechá i si sama řekne, že chce vysat a nebo vysmrkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
1.1.20 20:45

Taky se záklekem a řevem, žádné rady nepomáhaly, až se naučila po 2. narozeninách smrkat sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
1.1.20 20:53

Doporučuji bateriovou odsávačku PlusComfort Plus, není hlučná jako BabyVac, děti se jí tolik nebojí. Kamarádka ji používá u postižené dcerky, bez stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
1.1.20 20:57
@Meduňková píše:
Doporučuji bateriovou odsávačku PlusComfort Plus, není hlučná jako BabyVac, děti se jí tolik nebojí. Kamarádka ji používá u postižené dcerky, bez stresu.

tu mám také, ta nic neodsaje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat