Boj s úzkostí bez antidepresiv

Anonymní
26.7.21 16:05

Boj s úzkostí bez antidepresiv

Ahoj. Minulý rok na jaře mi byly předepsány léky na úzkost. Brala jsem je pár měsíců. Nejdřív jsem měla pocit, že mi pomáhají, ale ve stresových situacích jsem i tak měla úzkostné stavy. Prášky jsem vysadila v na přelomu srpna-září a od té doby mi bylo dobře. Žádné zdr. problémy, zvládala jsem i velké akce. Teď bohužel jsme se musely rozloučit s jedním členem domácnosti, pak nějaké hádky doma, nejistota v práci a mně se jeden den opět hrozně zamotala hlava. A od té doby mám zase v hlavě tu myšlenku pokaždé, co mám jít ven, že co když se mi zase bude ta hlava motat. Aniž by mi cokoliv bylo, tak mě ta myšlenka napadne a mám strach…
Zašla jsem ke své psycholožce, ale ta jediné co podporuje jsou léky. Jediná její odpověď. Já se chci jen zbavit strachu, že mi bude špatně. Nechci do sebe rvát léky, protože mi tehdy s nima odešla „depka“, ale i radost. Jakoby mi vzaly osobnost.
Najdu zde někoho, kdo s úzkostmi, nebo spíš s tímto strachem bojoval bez antidepresiv?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3436
26.7.21 16:09

Kdes vzala, že při braní antidepresiv nebudeš cítit radost??? Na úzkost se předepisují antidepresiva v nejnižších dávkách. Ale pokud víc věříš nějakým šarlatánům, co ani neví, co deprese nebo úzkost je, tak klidně užívej nějaké byliny a trap se dál. Tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
26.7.21 16:19

Tak vzhledem k tomu že ti nabízí léky je to buď psychiatr, případně tvůj obvodní lékař. Pokud to chceš řešit bez léků od toho je tu psychoterapie. Takže si najdi psychologa, ten ti žádné léky nabízet nebude. Tvoje psycholožka bude asi spíš psychiatrička že? :nevim:

Příspěvek upraven 26.07.21 v 16:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
26.7.21 16:23

Zkus Kozlika lékařského, dela zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18054
26.7.21 16:30

Změnit psychologa - normálně vstup k někomu do psychoterapie.

a pro základní orientaci a nějakou svépomoc mrkni sem

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
26.7.21 16:42
@EvaEpic píše:
Tak vzhledem k tomu že ti nabízí léky je to buď psychiatr, případně tvůj obvodní lékař. Pokud to chceš řešit bez léků od toho je tu psychoterapie. Takže si najdi psychologa, ten ti žádné léky nabízet nebude. Tvoje psycholožka bude asi spíš psychiatrička že? :nevim:Příspěvek upraven 26.07.21 v 16:26

může docházet za psychologem, který ji ale říká, aby si zašla pro nějakou medikaci. Pokud má ty úzkosti silnější..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 16:46

Zkusila bych se poradit s někým kdo se věnuje Bachovým esencím. Mě moc pomohly se strachem a úzkostmi… Jedná se pouze o bylinné kapky, které vám odborník namíchá přímo Vám na míru, nebo můžete zkusit již namíchané - skvělé jsou Krizové kapky - koupíte i v lékárně… Mrkněte, je toho plný internet, ale svěřte se do péče pouze člověku, který fakt ví, co dělá…

• Citovat
  • Nahlásit
602
26.7.21 16:56

@jednoslunicko Tak ja to treba poznala na vlastni kuzi, to znatelne potlaceni „barvitosti“ osobnosti. Odborny lecitel muze velmi pomoci. Sarlatan muze velmi ublizit. Mezi lekari je taky spektrum, nekdo ti pomuze, nekdo i ublizi (nedostatek zkusenosti, ignorantstvi, whatever), v psychiatrii je tohle nebezpeci vyrazne. Fakt v tomhle mam za sebou dost.

Co pomuze - tak rozhodne uprimna ochota a touha bejt k sobe uprimna a stourat se v sobe (pravdepodobne se budes muset zmenit hodne a zmeni se zpisob tvyho zivota). S timhle pomuze psychoterapeut, na kteryho si udelej normalne „konkurz“. Ja po vystridani asi 3 nevyhovujicich proste zapatrala na netu, napsala maily (jakym stylem pracujete? Mam tyhle potize, jak byste ke me pristupoval?). Zlomek odepsal, ty jsem obvolala, a vyhrala to pani, ktera ordinuje u nas v ulici. :lol: Jsem s ni strasne moc spokojena.

Leky beru taky, ted uz jen minimum. Ty jsou na to, kdyz uz je to za hranou a ty se nezvladatelne trapis a nemysli ti to dost na to, abys tu psychoterapii vubec zvladla. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
26.7.21 17:06

Jinak lecba psychiky bylinama je stejny princip, jako praskama. Proste zasahnes do chemismu tela, akorat ty byliny mivaji spis siroke spektrum mene vyraznych ucinku, kdezto farmaka maji jednu ucinnou latku ve vyssi koncentraci.

Jinej soudek jsou pak halucinogeny typu ayahuasca, iboga, LSD, houby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7494
26.7.21 17:35

Ja to zvladla bez leku, beru jen doplnky jako horcik, ashawagandhu, jetel, protoze uz jsem v prechodovem veku.
Ale je to presne jako pise @AZ29, musis zmenit hodne veci v zivote, prestat si neco nalhavat, popirat, odstranit veskera traumata z minulosti. Ja k tomu jeste mam psychoterapii a strasne jsem se posunula diky mnoha knizkam a sebelasce. Muzu rict, ze jsme v soku, jak moc se da ten mozek preprogramovat a zit uplne jinak. A to fakt nejsem v lehke zivotni situaci a pritom psychicky je mi nejlepe, jak mi kdy bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 18:16

Kde jsem asi vzala, že AD berou radost ze života? Asi třeba tak, že jsem to sama zažila. Žádná upřímná radost, s nikým jsem nedokázala soucítit, byla jsem chladná a navíc i sexuální život u mě byl v době braní AD naprosto tabu. Navíc..kde píšu, že věřím šarlatánům? Ráda bych, aby mi zde neodepisovali lidé, co překrucují a domýšlí si věci, co jsem zde vůbec nepsala.
Léky mi tehdy předepsala neuroložka a byla jsem u psycholožky, která nezná jiné slovo než:LÉKY.

• Citovat
  • Nahlásit
146
26.7.21 21:09

Ja teda jim AD, ale slysela jsem, ze mucenka pomaha.Zkus si ji koupit v lekarne a podle potreby uzivat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
26.7.21 21:16

AD jsou často lidmi brané jako spása. Jako bůh, co vše vyřeší. Kámoš, když jsem se s ním o tomhle bavila, tak zastával názor, že AD by primárně měli brát lidé na doporučení endokrinologa. Lidé, u kterých je to problém způsobení špatnou chemii těla. U ostatních je to vesměs zbytečné.

Stejně tak se přeceňuje psycholog a psychoterapeut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
27.7.21 01:56

Doporučuji AD nebrat. Člověk se stane jakoby strojem bez emocí. Přitom nemoc duše se dá zmírnit, možná i vyléčit! A to říkám jako člověk, který se z toho vyhrabal sám (nejen panicka porucha ale dalších X diagnóz) a AD po pár měsících vysadil, a říkám na rovinu - práce s myslí bolí nejvíc. Ale tu sílu máme každý v sobě, jen ji najít..
Lidé se uchylují k farmakům, neboť jsou líní, hledají zkratky, chtějí, aby jejich problémy vyřešil někdo za ně, nepřevzali zodpovědnost za svůj život..
Já cykluji - občas je líp, jindy hůř, ale už jsem se nikdy nevrátila na úplné dno. A zrovna panika se dá dost dobře korigovat. Já jsem dřív měla paniku 3-8× za den, pár x týdně sanitky, protože jsem ze šoku přestávala dýchat a byla jsem celá fialová, oči v sloup, třes a nevnímala jsem okolí atd.. a do toho další diagnózy, a pokud jsem to zvládla já, zvládneš to určitě také :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7494
27.7.21 10:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie