Dcerka se bojí dětí ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
SheitanCZ
Nováček 10 příspěvků 25.01.18 12:54
Bojí se dětí ve školce

Ahojky všem maminkám, měla bych dotaz ohledně své dcerky (v září jí byly 3 roky), jestli to mají stejné jako my.

Předem se omlouvám, pokud jsem vybrala špatnou rubriku, nevím, kam mám svůj dotaz zařadit.
Naše dcera chodí od října do malé školky, ve které se jí nejspíš líbí, pokud nepočítám první separaci, která trvala týden, tak už při odvodu do školky každé ráno nebrečí, párkrát se sice snaží trošku smlouvat, že chce jít se mnou domů, ale nejsou to žádné hysterické záchvaty 8)

Chtěla jsem se zeptat, jak si počínaly vaše děti, které se bály ostatních dětí ve školce, jestli se to zlepšilo časem, nebo to trvalo déle, dneska jsem si totiž všimla dětí, které byly na procházce se školkou, hrály si na hřišti a moje dcera pobrekávala a snažila se od všech dětí vzdálit, zaslechla jsem i slova, že chce mamku. Není to poprvé, co jsem ji takhle viděla, od ostatních dětí si udržuje odstup, když jsou na prolézačce, tak jenom na ně kouká a nezapojuje se do her, proto se ptám, jestli se tohle postupem času také naučí, aby se smála a dováděla jako ostatní děti a nestála jako ten černý vzadu a čekala, až na ni přijde řada, aby se mohla třeba taky pohoupat nebo se točit na kolotoči. Jinak školku má ráda, každé ráno se sama strojí a chce jít dokonce dřív než je nutné. Dneska ráno ještě v šatně ve školce se smála a blbla, zpívala si, odvádím ji do herny, zamávala mně, dala mi pusu a najednou se mně snažila zdržet, chtěla se zeptat, jak se jmenuje jedna holčička, která už tam byla, přitom to ví, jak se jmenuje, a najednou začala prosit, že chce jít se mnou domů. Proto ji vždycky raději každé ráno odvedu a jdu rychle pryč, protože když se trošku s tím loučením zdržím, je to potom horší. Při vyzvedávání ze školky taky žádný problém, jediné co právě je to, že se straní ostatních dětí a když k ní přiběhne jiná holčička, tak začne panikařit a brečet, bojí se jich, i když jí nikdo nikdy nic neudělal, ustupuje jim, potřebovala bych, aby se naučila být trošku průraznější a bojovnější, proto se vás všech, které tohle zažily, jestli se to zlepšilo? Mám strach, že jim třeba takhle pobrekává ve školce, chápu, že budou ještě takové krizové situace, kdy se třeba omylem bouchne, nebo ji omylem bouchne nějaká holčička, takže bude vyhledávat ještě moji přítomnost, ale mám strach, aby se to nezhoršovalo a ona neměla potom z toho nějaký psychický trauma. Jinak doma se hrozně nudí, ta školka jí hodně pomáhá, co se týče zabavení, her a učení. Včera mně třeba nadšeně vyprávěla, jak se byly podívat na prasátka, žádné slzy a když se něco děje, hned mi to řekne, nevypadá na to, že by se jí ve školce vyloženě nelíbilo. Omlouvám se za můj román, ale trápí mně to delší domu, asi potřebuji jenom ujistit, že to bude lepší.

Předem Vám děkuji za odpověď.


Reklama

Reakce:
 
iiiv
Extra třída :D 10797 příspěvků 25.01.18 13:02

Dcera bude asi introvert, má nějaké kamarády s kterými se vídá pravidelně mimo školku?

 
acimedaca
Nadpozemská drbna 25493 příspěvků 25.01.18 13:06

A jak se chová normálně mezi dětmi třeba na hřišti? Pokud je povahově zakřiknutá, tak jí bude trvat déle, než se ve školce adaptuje a udělá si svůj prostor. Moje dcera je ve stejném věku, je sice doma drak, ale v cizím prostředí je zakřiknutá a nemluví. Ve školce se adaptovala rychle, ale až ted, po novém roce se začala chovat „jako doma“ = nechá se pochovat od učitelek, chce se s nimi pomazlit, mluví o tom s kým se kamarádí, když tam přijdu, tak vidím, že si s ostatními dětmi povídá. Starší dcera vydržela ve školce celý rok hrát si sama - prostě jí to tak vyhovalo, byla klidná a introvertní povaha. Až ve 4 letech se začala víc zapojovat do společných aktivit pro všechny a se všemi.

 
baccata
Kecalka 330 příspěvků 25.01.18 13:45

Mám dnes tříletého klučinu, co je třetí týden ve školce a taky se dětí straní. Pí uč. mi vysvětlila, že je to údajně normální, že děti až skoro do čtvrtého věku si s ostatními dětmi cíleně nehrají, protože do této doby je pro ně hlavním vzorem dospělák.

 
LLenule111
Závislačka 3163 příspěvků 25.01.18 13:55

Mám skoro čtyřleťáka a taky se straní dětí ve školce, nehraje si. Je sám v koutě nebo se drží učitelky za ruku.

 
Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 25.01.18 14:03

@SheitanCZ U nás to bylo podobné. Dcera si třeba nechce hrát na hřišti, když je tam víc cizích dětí. Ve školce je už druhý rok, tak je to dobré. Už má kamarádky. Ale ten první rok byl pro ní těžký. Hůř se seznamuje, protože čeká, až někdo přijde za ní. Nikdy nevychází iniciativa o seznámení nebo hru od ní. Nakonec jsem to řešila s učitelkou, protože mi doma brečela, že nechce do školky, protože si tam hraje sama. Ta jí začala zapojovat do her s ostatními dětmi. Zkus si promluvit s učitelkou, jak to ve školce probíhá.

 
leisa
Kecalka 275 příspěvků 25.01.18 14:15

Jsou děti, které si na školku nezvyknou nikdy. Moje mladší dcera je toho zářným příkladem. Je introvert, mnohem víc zaměřená na přírodu než na lidi. Školku těžce nesnášela, když tam měla jít, brečela, scény, odmítala se mě pustit.. Každý den ve školce byl pro ni utrpením, nikdy se se školkou nesmířila. Přitom je kamarádská a děti kolem ní jí nevadí, ale školka jí těžce nesedla. Nějak jsme takhle překlepaly ty dva roky, než pak nastupovala do školy, tak to již bylo relativně v pohodě. Uzavřená povaha jí zůstala dodnes a ani mě nepřekvapilo, že pro studium na universitě si nakonec zvolila mořskou biologii.

Nevím, proč se razí trend, že na školku si zvykne každé dítě, když to pravda skutečně není. Možná „zvyknou“ ve smyslu, že se je podaří zlomit, aby tolik nevyváděly. Ale každé dítě je jiné, má jiná přání, jinou povahu, potřeby vnímají jinak, ale školka a i škola pak všechny děti zarovnává do stejné roviny, jako vojáčky, jeden jako druhý, hezky přes kopírák, bez tolerance jednotlivých osobností.

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 27 inzerátů 25.01.18 14:32

Starší šla do školky ve čtyřech letech a byla spokojená, někdy zkoušela, že jít nechce, ale v pohodě, ale nezapojovala se do her s dětmi, ne že by se jich bála, spíš nevěděla jak na to. Mluvila šeptem, styděla se.
Teď je jí pět, chodí druhým rokem a už je naprosto v pohodě, nahlas zdraví kamarády, hrají si společně… Každé tříleté dítě prostě na to není hned se zapojit do kolektivu. Určitě se to časem zlepší ;)


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Bankrotuje a rozvádí se: Tenista Becker si přesto užívá dovolenou za miliony!

Tenisové legendě Borisi Beckerovi se hroutí svět, topí se v dluzích a nedávno... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >


Reklama