Bojí se pláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 22:43
Bojí se pláče

Ahoj holky máme doma docela problem máme 6letiletou a měsíční. A jak miminko jen trochu zapláče tak starší dostane hysterák. Co s tím? Jinak miminko má jak panenku pěkně se o ní stará. Jo když se ji zeptam tak se prej boji když brečí. Ale po měsíci žadna změna. Neměli jste to někdo taky a za jak dlouho to přešlo

Reakce:
Gregory
Kecalka 221 příspěvků 09.10.14 22:58

Tak to jsem zvedava, resim stejnou vec, ale u trileteho. Ma take mladsiho sourozence, ale silneji se to projevuje, kdyz breci cizi deti. V takove situaci mu vzdycky vysvetlujeme, ze je v poradku, ze miminka breci a ze i on nekdy breci. Trochu se to posledni dobou zlepsilo, ale je jasny, ze bude citlivejsi povahy. Kdyz byl mensi, mel i silnou reakci na hluk z napr. z vysavace nebo mixeru. U tve dcery si dosud nic jineho nepozorovala?

mau-mau
Závislačka 3562 příspěvků 09.10.14 23:09

Máme podobnou situaci, jen 4 letá holčička. Vždy jí vadí pláč můj, jak se majznu, nesmím si ani zanadávat, bo už natahuje, že matka zřejmě umírá. Ostatní děti plačící vadily dříve víc, nyní se to srovnalo. Ve školce by asi brečela v jednom kuse. :lol: U syna jí to ze začátku vadilo fest, to jsme mysleli, že teda nedáme, jestli bude při každém jeho křiku takhle vyvádět taky. Přešlo to poměrně rychle - hodně jsme vysvětlovali, že mu nic není. Jednak miminko pláče míň a míň a druhak si sestřička zvykla nebo pochopila. Každopádně si to už nepamatuju, takže je to hodně dávno. Tak do dvou, maximálně tří měsíců věku miminka plakala s ním, ale ty tři jsou snad moc, fakt max. dva. Rozhodně to starší dcerku přejde, neboj. Ta naše je brutálně empatická, fakt. Já mám pláč však zakázaný stále. :mrgreen: :nevim:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 10.10.14 00:14

Šestiletá už není tak malá… Tím myslím, promluvit s ní o tom, že miminko neumí mluvit, nemá nám jak sdělit, že se mu něco nelíbí, takže křičí a je na nás, abychom zjistili, co ho trápí. Zkusit ji třeba navést, jak by se cítila ona, kdyby z ničeho nic byla vysazená do cizí země, kde nerozumí našemu jazyku. Jak by se snažila dorozumět, jestli by taky nekřičela, když by jí nikdo v okolí nerozumněl. Aby nad tím přemýšlela. Pláč miminka je jeden z nejnepříjem­nějších zvuků, to je psychologicky dokázáno. Dcerka potřebuje čas a to vysvětlování by jí mohlo pomoct to v sobě lépe zpracovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 07:40

My vysvětlujeme ona vždycky at ji nějak uklidníme. Ale včera fakt předvedla záchvat začala mlátit do věci a byla uplně nepříčetná. A nejhorší je že jak je už velká že se za to stydí jak malá začne brečet zak je vidět jak bojuje sama se sebou začne natahovat ale stydí se rozbrečet tak to v ní nabublá potlačí emoce. Pak je z toho špatná že to příště zvládne. Já ji nic nevičítam ani ten záchvat včera vždy ji pohladi a u mě se vybrečí. Ale za to muže naše chytrá tchyně která se jo asi stokrát ptala proč vyvádí jak mimino a že to není normální. A jak jste řešili když začala miminka plakat šli jste s nima jinam nebo jste tam schválně byli? Já s ní většinou odejdu ono když je ve vedlejší místnosti tak neplače. Jinak miminko by nikomu nedala proto je mi líto jak chudinka musí v sobě bojovat

ospalámyš
Kelišová 5432 příspěvků 10.10.14 08:32

Syn nesnášel, když dcera brečela, ale z důvodu, že mu vadí hlasité zvuky, asi má citlivé uši. Dodnes to nemá rád, když nějaké mimino hodně nahlas brečí. dětský pláč je hodně nepříjemná a stresující věc i pro dospělé, natož pro šestiletou, která v tom třeba vidí kdoví co, nebo ji vadí i ten rámus.
Syn vždycy utekl co nejdál. nechala bych ji odejít do jiné místnosti, když bude někde tobě nepříjemný zvuk, tak taky půjdeš dál a nebudeš se tomu naschvál vystavovat. A klidně bych ji nechala i brečet, potlačování emocí není zdravé.
A yvsvětlovaa bych ji dokola, proč děti brečí, že neumí mluvit a že i ona může brečet, že každý občas brečí, i tchyně ;) A že pokud se třeba vybrečí, tak se jí uleví.

Ale na prvním místě bych tomu předcházela a domluvila se sní, že když malá brečí, tak ať uteče někam stranou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 09:24

@ospalámyš já ji říkam at klidně brečí. Ona většinou uteče neb já ji odnesu ale slyšela jsem názory že naopak mám u ní stát. A u vás zo nepřešlo nikdy a co třeba v autě kde nebylo kam utýct.

ospalámyš
Kelišová 5432 příspěvků 10.10.14 09:29
@Anonymní píše:
@ospalámyš já ji říkam at klidně brečí. Ona většinou uteče neb já ji odnesu ale slyšela jsem názory že naopak mám u ní stát. A u vás zo nepřešlo nikdy a co třeba v autě kde nebylo kam utýct.

To nevím, jestli u ní stát, to už si musíte doladit podle toho, co vám doma funguje nejlíp. Zas bych asi nenechala malé mimino pokaždé někde samotné ječet a utěšovala jen starší :nevim:

V autě bych an nejbližším možném místě asi zastavila, starší může ven a řešila bych mimino a jak ho utišit.
Syn se s tím pláčem pak postupně nějak zžil a zvyknul si, už ho to tolik nestresovalo, i když mu pořád vadil ten rámus. Ony i ty mimina pak většinou brečí míň a míň. čímž se to může postupně vyřešit samo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >