Bojí se společného bydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:34
Boji se společného bydlení?

Mám půl roku vztah. Mně je 28, jemu 31. Vše pěkně klape, mám ze všeho dobrý pocit, cítím, že to má potenciál. Jen řeším jednu věc - jsem děsně unavená. Pracuji na plný úvazek, do toho studuji, ještě so toho klasika, rodina, nějací přátelé…A tento vztah. Z mého rozhodnutí se setkáváme u něj, ja žiju ještě na nejakou dobu a více lidmi a brát si tam partnera je takové nekomforní…takže ob den spím u něj, nekdy i častěji. Už jsem mu řekla, že toho mám kolikrát dost, načež on mi nabifl, ze může jezdit i on ke mně, jenže já to vidím jinak, tahle rozlítanost je už dost na hlavu, prostě bych se sestěhovala, a to jsem mu i řekla, že to tak vidím. Zároveň tvrdím, ze čím driv spolu lidé bydlí, tím líp, aspoň ví, nejakou dobu randit a jakýpak copak. To ví taky. Stejně to společné bydlení vidí až tak na podzim, po roce. Nejeví vvšak známky toho, ze bych byla jen děvče na neděli, jinak je to zlato.
Tlačím já na pilu, nebo je prostě zabržděnej?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mary.27
Ukecaná baba ;) 1047 příspěvků 08.01.19 20:39

tlačíš na pilu, akorát ho vyděsíš…nech to na něm, musí to v něm uzrát samo… ;)

7.straka
Kecalka 335 příspěvků 08.01.19 20:53

Takhle, já s tebou souhlasím, to už je věk, kdy není moc čas ztrácet čas. Ale chlapi prostě potřebují víc času.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:55

Nevim, jestli tlacis na pilu nebo na. Ale pravda je, že já ani jednoho do bydlení nenutila ani o něm nemluvila. A… první sestehovani po 3 měsících ( po 14 letech byl pak rozvod), druhý přemýšlel nad zmenou práce, (byl z jiného města,) ale dřív jsem se s ním rozesla. Třetí mi nabidl společné bydlení i s mymi detmi po 3 měsícich taky. Asi je to pro mě magické. S tim posledním bydlim stále, už nekolik let.

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 21:00

Za me tlacis zbytecne na pilu.Jste spolu kratce a problem je hlavne tve spolubydleni,za ktere on fakt nemuze.Jsi stale vic student,nez dospela samostatna zena. Zkuste si sednout a domluvit,jak to do budoucna kdo vidite.

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 21:03

Mimochodem,co jsi myslela tim „sestehovanim“?Ze pujdes za nim do jeho bytu?Nebo ze oba pustite,co mate,a sezenete sie neco spolecneho?Pac taky to mohl oddalovat,jelikoz ma pocit,ze se mu chces nakvartyrovat do jeho :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 41274 příspěvků 08.01.19 21:08

my se sestěhovali po roce vztahu, ale byli jsme hodně mladí a manžel říkal že až dokončí školu ale já věděla že musim od rodičů zmizet že déle tam nevydržím tak se to uspíšilo :lol:

Ollik
Kecalka 256 příspěvků 09.01.19 06:49

Jseš u něj tak často, že už tam prakticky bydlíš, né? :D Tak si to vyměnte, i když je to pro tebe nekomfortní, když pozná útrapy nomádského života, třeba tě lépe pochopí. Já bych tahkle často nikam nejezdila, ještě pokud s sebou vozíš věci. Podle mě je zaseklej, ale já tyhle bydlení/spolu­bydlení nikdy moc nehrotila. Pro mě to byla jenom změna spolubydlícího. :D teď s dítětem a závazkama už bych samozřejmě byla mnohem opatrnější. Takže chápu, že někdo to může mít jinak.
Zkus zjistit, proč chce čekat minimálně rok. Pokud je jen opatrný, buď to budeš respektovat nebo ne.
Ještě jedna věc, proč ti připadá nekomfortní vodit si partnera domů? To máte jako zakázaný? Nebo jsou spolubydlící jeptišky? Od něj to byla fakt férová nabídka. Vážně bych ji z zvážila, pokud se nic nezmění.

TrueIsFalse
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 09.01.19 07:29
@unuděná píše:
Za me tlacis zbytecne na pilu.Jste spolu kratce a problem je hlavne tve spolubydleni,za ktere on fakt nemuze.Jsi stale vic student,nez dospela samostatna zena.Zkuste si sednout a domluvit,jak to do budoucna kdo vidite.

Přesně. Je jí 28, ale pořád studuje a bydlí ve spolubydlení 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 08:16

Ano,přesně víte,jak ten můj život vypadá. Pracuji na plný úvazek a jsem naprosto soběstačná,dalším studiem si pouze rozšiřuji kvalifikaci. Do spolubydlení jsem šla jako přechodné řešení po životě v cizině na nejakou dobu, než se rozkoukám. Jenže zároveň jsem pak potkala jeho, takže jsem proces stěhování při dnešních cenách dnešních zbrzdila. Takže pokud se vyjadřujete, tak prosím k věci.
On u nás být samozřejmě může, ale máme stěny z papundeklu a v mém pokoji se skoro ani nevyspíme, jak je malý a zařízený pouze pro jednoho.

Venetia
Hvězda diskuse 38713 příspěvků 09.01.19 08:31
@Anonymní píše:
Mám půl roku vztah. Mně je 28, jemu 31. Vše pěkně klape, mám ze všeho dobrý pocit, cítím, že to má potenciál. Jen řeším jednu věc - jsem děsně unavená. Pracuji na plný úvazek, do toho studuji, ještě so toho klasika, rodina, nějací přátelé…A tento vztah. Z mého rozhodnutí se setkáváme u něj, ja žiju ještě na nejakou dobu a více lidmi a brát si tam partnera je takové nekomforní…takže ob den spím u něj, nekdy i častěji. Už jsem mu řekla, že toho mám kolikrát dost, načež on mi nabifl, ze může jezdit i on ke mně, jenže já to vidím jinak, tahle rozlítanost je už dost na hlavu, prostě bych se sestěhovala, a to jsem mu i řekla, že to tak vidím. Zároveň tvrdím, ze čím driv spolu lidé bydlí, tím líp, aspoň ví, nejakou dobu randit a jakýpak copak. To ví taky. Stejně to společné bydlení vidí až tak na podzim, po roce. Nejeví vvšak známky toho, ze bych byla jen děvče na neděli, jinak je to zlato.
Tlačím já na pilu, nebo je prostě zabržděnej?

podle mně tlačíš … vím,že je jiná doba , ale zájem o společné bydlení bych nechala na chlapovi ..a pul roku je ještě moc málo …meli byste randit , užívat si a ne si hned hrát na rodinku a prát ponožky :D A pokud jsi tak vytížená , že nemáš čas na partnera, jaký by v tom byl rozdíl ?

Venetia
Hvězda diskuse 38713 příspěvků 09.01.19 08:37
@unuděná píše:
Mimochodem,co jsi myslela tim „sestehovanim“?Ze pujdes za nim do jeho bytu?Nebo ze oba pustite,co mate,a sezenete sie neco spolecneho?Pac taky to mohl oddalovat,jelikoz ma pocit,ze se mu chces nakvartyrovat do jeho :mrgreen:
přesně …a ono pak někoho vyhazovat , když to neklapne
@Anonymní píše:
Ano,přesně víte,jak ten můj život vypadá. Pracuji na plný úvazek a jsem naprosto soběstačná,dalším studiem si pouze rozšiřuji kvalifikaci. Do spolubydlení jsem šla jako přechodné řešení po životě v cizině na nejakou dobu, než se rozkoukám. Jenže zároveň jsem pak potkala jeho, takže jsem proces stěhování při dnešních cenách dnešních zbrzdila. Takže pokud se vyjadřujete, tak prosím k věci.
On u nás být samozřejmě může, ale máme stěny z papundeklu a v mém pokoji se skoro ani nevyspíme, jak je malý a zařízený pouze pro jednoho.

pořid si vlastní podnájem , at může chodit k tobě a je vyřešeno .

vikavika
Povídálka 19 příspěvků 09.01.19 09:17

Zabržděnej určitě není :) Já bych taky s chlapem dřív jak po roce nebydlela. No buď je na něj ještě brzy (což si myslím) nebo se mu do toho nechce, ale to budeš moci s jistotou říct až za delší dobu. Půl roku je málo. Ono chlapům se vcelku nechce upadat do toho „rodinného“ stereotypu a stěhovat si ženskou do svého doupěte :) Netlač na něj, musí to přijít samo, však vidí, že bydlíš se spolubydlícími, tak až si bude taky jistý, buď přijde řeč na nastěhování k němu nebo případně pořízení něčeho nového, společného :) Neplašila bych, kdyby jste spolu byli dva roky a pořád se kroutil, tak neřeknu.

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 10:53
@Anonymní píše:

Tak se i ty vyjádři k věci :P Jakou variantu jsi mu navrhla? Že půjdeš k němu, že si něco seženete společně, nebo že ty si seženeš svůj nájem a on půjde k tobě?
A stále si myslím, že problém je TVÉ spolubydlení, nikoli jeho nechuť sestěhovat se po půl roce, já bych do toho taky nešla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 11:26

@unuděná to jsem nepopřela a je to holý fakt. Jen jsem nepřijmula pohled na věc, že jsem stále na někom visící studentka, to stále značně mění situaci.
Potřebuju někde mít útočiště, ne přechodné bydliště, má to vliv na moje soustředění ve studiu a práci. Nemuset ob den lítat na noc k někomu by mi značně usnadnilo život, opravdu se mu nepotřebuju prdnout do bytu a zahřívat hnízdo, na to jsem moc aktivní. Ale tohle přelétávání má vliv na moje výsledky v práci a především ve škole. Ztaím jsem mu nic konkrétního nenavrhovala, prostě jsem jen mluvila o svých pocitech, postojích a rozpoložení, kdybych to na něj vybalila rovnou,nemusím zakládat tuto diskuzi. Primárně hlavně nechci, aby měl pocit, že ho někam tlačím, kam třeba nechce, to by vyděsilo každého chlapa. On na všechno potřebuje hromadu času na rozmyšlenou a přemýšlí víc do budoucna než na to, co je teď, třeba už je schopný vymýšlet, jak zařídit budoucnost,a by představy o bydlení nás obou nějak korespondovaly, ale už nedomyslí, že nejdřív je lepší si to vůbec zkusit, než mít takové vážné úvahy. My jsme prostě oheň a voda, ale nepřekážíme si, naopak to alespoň teď kupodivu ve zbytku věcí souzní.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >