Reklama

Bojí se vyčůrat do nočníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 14:07
Bojí se vycurat do nocniku

Ahoj, prosim o anonym, chodi sem i tchyně, ktera se nám do všeho plete, dekuji..
Moje dítko 33m se bojí vycurat do nočníku, na záchod, proste má nějaký blok a já už nevím, jak mu to zpříjemnit..snažím se nenalehat, ale za dva měsíce jde do školky a potřebujeme být přes den bez plen. Máte někdo zkušenosti? Děkuji mockrát za rady.. příbuzenstvo uz šílí a rádi psychologa apod..

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 05.01.17 14:09

Malý to měl taky..i dcera..ale jen chvili..pak jsem prostě počkala na moment kdy už to drželi na krajičku nebo už to teklo a rychle je přidržela nad nočníkem..zjistili že teda to nic nedělá a pak už chodili..dcera se teda ze začátku lekala - asi to stříkalo zespoda zpět na ni…ale to bylo jen párkrát poprvé…tady bych začala rovnou na záchod už v tomhle věku a nočník vynechala - tam pak zpětné stříkání nehrozí..

blumen
Hvězda diskuse 40376 příspěvků 05.01.17 14:10
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o anonym, chodi sem i tchyně, ktera se nám do všeho plete, dekuji..
Moje dítko 33m se bojí vycurat do nočníku, na záchod, proste má nějaký blok a já už nevím, jak mu to zpříjemnit..snažím se nenalehat, ale za dva měsíce jde do školky a potřebujeme být přes den bez plen. Máte někdo zkušenosti? Děkuji mockrát za rady.. příbuzenstvo uz šílí a rádi psychologa apod..

Boji se nebo to neumi? Kaka kam?

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 05.01.17 14:10

Jinak se dají koupit nálepky které jsou černé a po počurání se na nich objeví obrázek, třeba nalepit na vnitřní stranu záchodu a zkusit takhle motivovat, at to počurá.

Mochytka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 05.01.17 14:12

Dáváte často na nočník během dne? Syn se naucil chodit sám ve 29 měsíci. Pořad jsme bojovali. Několikrát za den posazovat a ptát se. Pomohla motivace, kdy jsme za vycurani slibovali dárky pod stromeček.

mama67
Kecalka 200 příspěvků 05.01.17 14:13

Chce pořád plenu, chape co se po něm chce, po vykonání potřeby se dožaduje plenku vyměnit. Na nočník ci záchod se posadí, ale bojí se to pustit :( jo to známe, chce to vyčkat, jeste asi není dost zralý..

Příspěvek upraven 05.01.17 v 14:14

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.01.17 14:13
@Anonymní píše:
Moje dítko 33m se bojí vycurat do nočníku, na záchod, proste má nějaký blok a já už nevím, jak mu to zpříjemnit..snažím se nenalehat, ale za dva měsíce jde do školky a potřebujeme být přes den bez plen. Máte někdo zkušenosti? Děkuji mockrát za rady.. příbuzenstvo uz šílí a rádi psychologa apod..
Řekla bych trošku pozdě učit narychlo dítě bez plen. :nevim:
Zkoušela jsem děti dávat od cca dvou let, taky se jim nechtělo, ale do půl roka už i bez plen na noc. Být Vámi schovám pleny, když se počůrá, nechte v mokrém, když se svlékne, nechte nahaté… Zní to drsně, ale děti to velice rychle pochopí…

blumen
Hvězda diskuse 40376 příspěvků 05.01.17 14:15
@mama67 píše:
Chce pořád plenu, chape co se po něm chce, po vykonání potřeby se dožaduje plenku vyměnit. Na nočník ci záchod se posadí, ale bojí se to pustit :( jo to známe, chce to vyčkat, jeste asi není dost zralý..Příspěvek upraven 05.01.17 v 14:14

Kup mu nejake pekne pradlo, bezte ho treba i koupit spolu, at plinku vymeni za slipy.

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 05.01.17 14:21

Jinak já při učení na nočník vzala pleny a děti chodili doma nahaté..aspon jsem měla přehled kdy se jim chce nebo už to dělají:o) a ony neměli stres s toho rychle si něco sundat když potřebovali

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 15:38

Já už ho učim asi půl roku ale ne intenzivně, jdu na něj pomalu, netlacim a přesto se bojí.. snad se stane zázrak a pochopí, ze je to pro jeho dobro..

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 05.01.17 16:13
@Anonymní píše:
Já už ho učim asi půl roku ale ne intenzivně, jdu na něj pomalu, netlacim a přesto se bojí.. snad se stane zázrak a pochopí, ze je to pro jeho dobro..

ono zrovna tohle chce vytrvalost a důslednost…děti vidí když povolíš a využívají toho..zvlášť když už nemáš moc čas

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama