Bojím se anorexie?

Anonymní
4.8.20 20:59

Bojím se anorexie?

Ahojc nevím co mám dělat, je mi 16, mám 160cm a 57kg, chtěla jsem zhubnout a tak jsem hooodně cvičila, ale pořád se nic nedělo, tak jsem si řekla, že bych měla začít míň jíst… Asi 3 měsíce jsem si jídlo hodně hlídala, ale pořád se mi nedařilo zhubnout.???? Cca. Před 2 měsíci jsem ještě přitvrdila, začala jsem jíst pouze ovoce a zeleninu, nic jiného jsem nejedlá a všechno jsem si podstivě zapisovala do Kalorických tabulek. Když jsem si dala náhodou nějaký jogurt, nebo kousek čokolády tak jsem se za chvilku strašně nenáviděla a chtěla jsem to jít ze sebe nějakým způsobem dostat, ale vždycky jsem šla radši cvičit, než abych jedla nějaká projímadlo, nebo to šla vyzvracet.???? Momentálně po každém jídle cvičím, jím jen tu zeleninu a ovoce, vše si vážím a počítám kalorie a přijímám cca. 400-500kcal denně (neodpočítávám cvičení, to bych byla někde pod nulou)… Bojím se, že spadnu do anorexie, ale už si nedokážu dát normální jídlo????????????‍♀️. Poraďte mi prosím co mám dělat????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1728
4.8.20 21:03

Co máš dělat? Přestat se tak řešit a dát si normální jídlo. Jen zeleninou a ovocem být živá nedokážeš. Vše je v hlavě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
4.8.20 21:07

Dojdi za psychologem už teď máš problém v hlavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13873
4.8.20 21:18

Začni normálně jíst. Ode dneška. A svěř se rodičům ať tě pohlídají zda jíš normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19678
4.8.20 21:20

A ty nejíš nikdy společně s rodiči? jak jim to vysvětluješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 21:28
@ka2ka
@ka2ka píše:
A ty nejíš nikdy společně s rodiči? jak jim to vysvětluješ?

Tak jakoby teď při Koroně chodí rodiče do práce a já jsem doma, takže mě nemůžou kontrolovat…

• Citovat
  • Nahlásit
Pet32
4.8.20 21:39

Dobrý je, že si uvědomuješ problém. Začni normálně jíst, jestli ti to nepůjde, zajděte s mamkou k lékaři, anorexie není sranda, ať si nezaděláš na budoucí problémy

• Citovat
  • Nahlásit
26969
4.8.20 21:43
@Anonymní píše:
@ka2kaTak jakoby teď při Koroně chodí rodiče do práce a já jsem doma, takže mě nemůžou kontrolovat…

A to nevaříš? Máma vůbec nevaří? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.20 21:51
@Russet píše:
A to nevaříš? Máma vůbec nevaří? 8o [/citace
@Russet píše:
A to nevaříš? Máma vůbec nevaří? 8o

Vařím si sama, a vždycky když přijdou rodiče domů, a zeptají se mě co jsem si uvařila, tak si buď něco vymyslím, nebo přes den něco málo uvařím a potom řeknu, že mi to zbylo a můžou si to dát k večeři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26969
4.8.20 21:51
@Janča7777 píše:
Vařím si sama, a vždycky když přijdou rodiče domů, a zeptají se mě co jsem si uvařila, tak si buď něco vymyslím, nebo přes den něco málo uvařím a potom řeknu, že mi to zbylo a můžou si to dát k večeři…

A oni jsou v práci i o víkendu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.20 21:57
@Russet píše:
A oni jsou v práci i o víkendu?

To nejsou, ale to jsem si začala brát jídlo do pokoje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
4.8.20 22:00

Já si myslím, že už anorexii máš… Je to vlastně nemoc, kdy lidé i lžou o jídle, což ty děláš a mají z jídla strach… Což ty už asi máš… V 16 letech mi to nepřijde moc normální… Tvoje tělo je teď ve vývinu a je jasné, že se ti budou měnit proporce… Taky záleží, jestli chceš být krásná pro kluky… Co vím, tak ti nemají moc rádi vyzábliny, co jsou nervní a hlídají si každou kalorii navíc… být tebou, svěřím se rodičům a honem rychle s tím něco dělejte… Je mi teda divné, že ani o víkendu nejíš s rodiči, a že si nevšimli, že nějak hubneš… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
4.8.20 22:12

Svěř se někomu, komu důvěřuješ, záleží mu na tobě a bere tě vážně. Ať už je to rodič, kamarádka nebo např. školní psycholog. Každý, komu na tobě bude jen trošičku záležet, se ti pokusí pomoci. Sama se totiž utrápíš v začarovaném kruhu. Neboj se odborné pomoci, zbav se patologií kolem jídla, dokud to ještě aspoň trošičku jde. Anoroxie je jen špička ledovce, jsem laik, člověk, který si tím prošel, ale to mi stačí k tomu, abych ti mohla na 100 % říct, že potřebuješ někoho, kdo tě v tom nenechá. Opatruj se a moc ti držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 22:24

Anorexii už máš.

Také jsem ji měla a také jsem se z ní vyhrabala sama.

Takže v bodech:

1. To, co děláš, se nedá dlouhodobě vydržet. Bohužel tvoje tělo si to bude pamatovat už navždy, takže začne spořit a ty, když budeš jíst normálně, tak budeš přibírat. Proto je potreba s tím přestat okamžitě, ještě máš šanci, že to zvrátíš do normálu.
  1. Kalorické tabulky jsou skvělý pomocník. Nejdůležitější je na nich hlídat si, že máš DOSTATEČNÝ příjem bílkovin. Ty tělo potřebuje nejvíc. Ovoce jsou jen sacharidy, Hubneš svalovou hmotu.
  1. Pokud chceš trochu zhubnout, tak dodržuj ty hodnoty, které ti kalorické tabulky spočítaly. NEJEZ MÍŇ, JINAK SE TI ZPOMALÍ METABOLISMUS, BUDE MÉNĚ SPALOVAT A HUBNUTÍ PŮJDE POMALEJI A S JOJO EFEKTEM. Zejmena těch bílkovin nesmí být méně.
  • Citovat
  • Nahlásit
14
4.8.20 22:32

Svěř se doma… určitě ti pomůžou.. už teď s anorexii nejspíš začínáš, ale to, že víš, že to není v pořádku je velký plus pro tebe.. určitě s tím něco dělej, začni jíst dokud není pozdě.. známá je z toho psychicky úplně mimo a při pohledu na ní se mi chce brečet..važte si zdraví holky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama