Bojim se brat cca mesic kortikoidy

Anonymní
27.10.19 08:48

Bojim se brat cca mesic kortikoidy

Ahoj potrebuji zkusenost nebo radu za mesic jdu na kontrolu a do te doby mam napsane kortikoidy jednou denne… bojim se je brat všude slyším jaké je to svinstvo prosím o zkušenosti ostatních moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9896
27.10.19 08:54

A ta nemoc kterou ti mají pomoci zvládnout asi svinstvo není, že?

Je ti s nima hůř a nebo lépe?

Čím složitější nemoc, tím víc je účinná látka vykoupená vedlejšími příznaky. Bez vedlejších účinků jsou jedině nefunkční placeba.

Takže se musíš rozhodnout - je pro tebe horší ta nemoc a nebo vedlejší účinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
27.10.19 09:04

S kortikoidama je to jako s ohněm. Jsou výborný sluha když se používají kde a jak mají, vraci lidi do normálního života… Ti vsichni kolem tebe jsou lékaři? Žádný lékař kortikoidy nepovažuje za „lentilky“ a pracuje s nima opatrně… Mě fascinuje jak se každý děsí ohledně léčby, očkování… A přitom většina Čechů kouří, pije alkohol, tloustne… O tom neslyší kolem sebe jaké je to svinstvo? Co ty? Bojíš se léků… Jaký je tvůj životní styl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 09:04

Na artritidu v rukou…nemůžu moc hýbat dvěma prsty

• Nahlásit
  • Citovat
6475
27.10.19 09:05

Kolik a čeho bereš? Na co je máš? Hele, měsíc není dlouhá doba. Jo, vedlejší účinky jsou nepříjemné, ale i z toho důvodu se nenasazují jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6475
27.10.19 09:06
@Anonymní píše:

No, tak tady jsou na místě a efekt kortikoidu převyšuje nú.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 09:07

@BaMaK mam nadvahu beru leky na hypertenzi sedave zamestnani…kdyz to tak pisu hruza…ale ta bolest ruky také hrůza takže mi asi nic jineho nezbyde než to začít zobat…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.19 09:14

Pan doktor mi. k nim napsal omeprazol aby mi to prý neublížilo vůči žaludku tak snad ví co dělá…no mám z nich prostě obavy jsem hrozná vím to

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.19 09:18

Brala jsem je před IVF asi měsíc. Jsem silnější a také jsem se bála, že přiberu. Prostě jsem si dávala větší pozor na jídlo a přidala více pohybu.
Nežádoucí účinky mají jako všechny ostatní léky, kdyby nebyly potřeba pro léčbu, tak by Ti je lékař jen tak nenapsal.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9896
27.10.19 09:27

Jinak teda na artritidu začni jíst tzv. protizánětlivě.

http://www.siluetadoleta.cz/…tliva-dieta/

A začni ke kortikoidům užívat ještě CBD

http://www.cbd-konopny-olej.cz/…a-a-cbd-olej

Minimálně tím zpomalíš rozširování problémů na další klouby a po nějaké čase můžeš zkusit omezovat kortikoidy a pozorovat, co to udělá.

A především si zajdi na fyzioterapii, nauč se tejpovat postižené klouby

Potřebuješ změnit svůj životní styl, co nejdřív- jinak prostě zatuhneš a to velmi bolestivě.

Jinak pokud kouříš, tak přesťan, pokud možno hned.

A taky si určitě zajdi k zubaři a na dentální hygienu - je docela velká šance, že artritidu může zhoršovat špatně zaléčená paradontoza.

A ničemu neuškodí, když začneš pravidelně pít kopřivový čaj.

Takže cest, jak získat kontrolu a po té, co tě přejdou příznaky zkusit kortikoidy omezi a nebo vysadit (po poradě s lékařem) máš docela spoustu.

Ale teda bude to vyžadovat dost vůle a energie změnit životní styl.

Držím palce, aby ty si těmi svými palci mohla hýbat co nejsnáze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
27.10.19 09:28

Ja je brala na nemoc pul roku…doufala jsem, ze pomuzou…nepomohly s jeste jsem po dobrani byla mesic na neschopence, jak me priserne bolely klouby a nemohla jsem ani sedet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12956
27.10.19 09:32
@Anonymní píše:
Pan doktor mi. k nim napsal omeprazol aby mi to prý neublížilo vůči žaludku tak snad ví co dělá…no mám z nich prostě obavy jsem hrozná vím to

No, když tě tak čtu, tak braní kortikoidů je jeden z tvých menších zdravotních problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13462
27.10.19 09:42
@Anonymní píše:

Tak je neber a naordinuj si lepší léčbu, která ti pomůže :nevim: rozumíš tomu evidentně vic, než doktor, tak žádný stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 09:43

Brala jsem je půl roku…Sice nežádoucí účinky nějaké byly, ale na nemoc pomohly téměř okamžitě, takže jsem za jejich účinnost byla vděčná. Kolik toho bereš a co přesně?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.19 10:14

Beru metypred 4 mg dvakrát denně a k tomu léky na tlak a antidepresiva…ale o tom všem doktor ví…myslím co jsem brala předtím

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama