Bojím se covidu více, než je zdrávo

Anonymní
10.9.20 08:07

Bojím se covidu více než je zdrávo

Ahoj, mám takový problém, jsem dost citlivá a celá ta covidová situace mě prostě zasáhla více, než je zdrávo. Neberu to na lehkou váhu, v okolí na to zemřel mladý kluk. Nejhorší je, že mám jít na RTG zubů, a prostě se bojím do nemocnice, jsme v zasaženém regionu, takže to odkládám. Do toho mi začaly zažívací problémy, ale jsem tak zmedializovaná, že bych snad radši měla celiakii, než pozitivní test covid. :think: :D Nevíte někdo, co s tím? Jak to tolik neprožívat a furt se nebát?
Dnes v noci jsem jednou zakašlala a chytla mě totální panika, nemůžu si pomoct. Sice jsem mladá, ale mám astma, takže mě to děsí.

Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1188
10.9.20 08:14

Hmm, co dokáže s lidma mediální masaz :nevim: přesto, kolik je lidi pozitivních, je drtivá většina bezpriznakovych nebo s lehkým průběhem. Úmrtnost je nesrovnatelně menší oproti běžné chřipce. Ten kluk v okolí predpokladam měl jiné zdravotní potize? :think: je stále stejný počet pozitivních jako v začátku, jen se mnohem víc testuje, takže tohle bylo v březnu taky, jenže na testy chodili jen ti s jasnými příznaky a nevytrasovani. Já jsem těhotná, mám respekt ze všech nemoci, ale funguju úplně normálně a myslím, ze nejhorší je to psycho, co dost pravděpodobně zbytečně prozivas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6199
10.9.20 08:17
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18435
10.9.20 08:18

Ty tomu všemu vážně věříš? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6199
10.9.20 08:22

Ještě bych dodala že Covid zabíjí hlavně tím, že je mu věnována přílišná pozornost. Ve spoustě lidí to vyvolává obrovský stres a strach řešit jiné zdravotní obtíže. Já bych spíš chtěla vidět statistiku nárůstu úmrtí na zanedbanou péči v případech rakoviny, srdečních onemocnění, diabetu a podobných zdravotních obtíží. To teprve budou masakrální čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
10.9.20 08:34

Kdyz to na vas takto negativne pusobi, tak nic nectete, nesledujte, odstrihnete se od informaci. Tohle psycho je horsi nez nemoc. Toho mladeho kluka jste osobne znala nebo je to jedna pani povidala? Mam taky astma a nebojim se, beru leky, jak mam. Zuby jsou dulezite, tam urcite jdete. Kolik lidi uz umrelo, ze se bali jit s trivialni veci k lekari kvuli covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 08:38

Já jsem Covid měla. Proběhl bezpříznakově a patrně nebyl příliš infekční, protože se v mém okolí nenakazil (průkazně) nikdo. Přišlo se na něj až zpětně z protilátkových testů. Když jseš mladá a relativně zdravá (záleží na tom, jak moc závažné to astma máš) tak se ti klidně může stát to, co mě. Že to chytíš a ani o tom nebudeš vědět. Nedávno jsem chytila nějakou úplně obyčejnou letní virózičku a už měsíc kašlu jako starej tuberák. Proti tomu byl Covid úplně zlatej. Pokud tě to tak moc trápí, dojdi si ke svému lékaři, ať ti napíše nějakej Lexaurin nan nervy, kup si ty nejlepší respirátory a mazej do nemocnice na to vyšetření, ať nic důležitého nezanedbáš. A neboj se, tam se na ta bezpečnostní opatření hodně dbá. pořád se někde něco dezinfikuje, pacienti seděj daleko od sebe, to to spíš chytíš někde v MHD než ve špitále

• Citovat
  • Nahlásit
2860
10.9.20 08:46

Tak nesleduj media. Jsem ve 30tt a vubec mě to nestresuje, protože zprávy nepročítám a spíš mě to vše kolem covidu se*e.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.20 08:48

Doporučuji necist a nesledoval zprávy a clovek je hned v klidu. A necim se zaměstnat. Nebo vysilujes i během chřipkove epidemie? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 09:26

Ahoj, jelikož mam doma miminko, mam strach o to větší. Kdyz sem byla těhotná, byla sem celou dobu doma max u rodiny. Denně sem prosila, at to povolí, at se to zlepší. Otec tehdy ani nesměl byt u porodu o to sem byla vic vystresovana. Neni to žádný výmysl, proste to tady je, mam rodinu ve zdravotnictví, denně me informují o tom, co se děje, jen lidi co v tom pracuji chápou, jak je to zavazna situace, kdyz se to nedá nějak léčit. Bojím se o nás a o svoje dítě a rodinu, radši nikam nechodime, uz aby to skončilo. Kdyz lidi vyhrožují, ze rousky nosit nebudou, je mi z toho k pláči, jak radi ohrožují zdraví okolí. Asi nemají koho ztratit. Zkus co nejmíň koukat na zprávy a na dění okolo, nic jiného se dělat stejne nedá :/

• Citovat
  • Nahlásit
24958
10.9.20 09:30

Na jednu stranu si říkám zlatý Německo, tady to zůstalo vše stejné a ne jako v Čechách kde zase vše pustili a teď musí přijít omezení. My nosili roušky celý léto :nevim: pak zase začne taková panika že je to „tady“ i když je to celou dobu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 09:41
@Anonymní píše:
Ahoj, jelikož mam doma miminko, mam strach o to větší. Kdyz sem byla těhotná, byla sem celou dobu doma max u rodiny. Denně sem prosila, at to povolí, at se to zlepší. Otec tehdy ani nesměl byt u porodu o to sem byla vic vystresovana. Neni to žádný výmysl, proste to tady je, mam rodinu ve zdravotnictví, denně me informují o tom, co se děje, jen lidi co v tom pracuji chápou, jak je to zavazna situace, kdyz se to nedá nějak léčit. Bojím se o nás a o svoje dítě a rodinu, radši nikam nechodime, uz aby to skončilo. Kdyz lidi vyhrožují, ze rousky nosit nebudou, je mi z toho k pláči, jak radi ohrožují zdraví okolí. Asi nemají koho ztratit. Zkus co nejmíň koukat na zprávy a na dění okolo, nic jiného se dělat stejne nedá :/

No, zas bych z toho nedělala takovou kovbojku, je to vážné úplně stejné, jako jiné virové onemocnění. Ve zdravotnictví dělám, žiju v Německu a naše město patřilo na začátku k těm nejzasaženějším. Na 14 dní nás uzavřeli, měli jsme zákaz vycházení. Ano, i já znala lidi, kteří na Covid zemřeli, dokonce 2 klienti z našeho domova pro seniory, kde pracuji. Ale dalších pár set, kteří ho naprosto normálně přežili. U nás v regionu, jelikož patřil k těm nejhorším, prováděli testy na protilátky. Vybrali 4000 lidí a 10 lidí ze 100 mělo protilátky v krvi. Spousta z nás už onemocnění prodělalo, ani o tom neví. Neříkám, že není obezřetnost na místě, ale to, co se kvůli tomu odehrálo na jaře, se snad opakovat nebude. Pokud má někdo takový strach, že nedokáže fungovat, ať se zabední doma. Ostatní lidé potřebují pracovat a děti chodit do školy.

• Citovat
  • Nahlásit
28582
10.9.20 09:44
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém, jsem dost citlivá a celá ta covidová situace mě prostě zasáhla více, než je zdrávo. Neberu to na lehkou váhu, v okolí na to zemřel mladý kluk. Nejhorší je, že mám jít na RTG zubů, a prostě se bojím do nemocnice, jsme v zasaženém regionu, takže to odkládám. Do toho mi začaly zažívací problémy, ale jsem tak zmedializovaná, že bych snad radši měla celiakii, než pozitivní test covid. :think: :D Nevíte někdo, co s tím? Jak to tolik neprožívat a furt se nebát?
Dnes v noci jsem jednou zakašlala a chytla mě totální panika, nemůžu si pomoct. Sice jsem mladá, ale mám astma, takže mě to děsí.Díky za rady

Dnes zavolej praktikovi, at Ti pošle nějaký neurol nebo něco a případně k psychologovi, ale na ten RTG zubů musíš, co nejdříve, přece si nebudeš pěstovat zánět zubů…

Uvidíš, že to zvládneš a budeš mít ze sebe radost… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 09:45

@pikola já tedy nechápu tu českou logiku. Nejdřív zavřou hranice, obchody a všechno, co se dá, vysmivaji se Němcům, jak to podcenili a pak to ze dne na den všechno uvolní. Když se před pár týdny začalo mluvit o vrácení roušek, lidé plánovali demonstrace a vzpoury. Fakt mi nedělá problém, nasadit si hadr na hubu, když jdu nakoupit nebo na úřad, v práci musím mít roušku celou směnu, to je horší.

• Citovat
  • Nahlásit
1188
10.9.20 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj, jelikož mam doma miminko, mam strach o to větší. Kdyz sem byla těhotná, byla sem celou dobu doma max u rodiny. Denně sem prosila, at to povolí, at se to zlepší. Otec tehdy ani nesměl byt u porodu o to sem byla vic vystresovana. Neni to žádný výmysl, proste to tady je, mam rodinu ve zdravotnictví, denně me informují o tom, co se děje, jen lidi co v tom pracuji chápou, jak je to zavazna situace, kdyz se to nedá nějak léčit. Bojím se o nás a o svoje dítě a rodinu, radši nikam nechodime, uz aby to skončilo. Kdyz lidi vyhrožují, ze rousky nosit nebudou, je mi z toho k pláči, jak radi ohrožují zdraví okolí. Asi nemají koho ztratit. Zkus co nejmíň koukat na zprávy a na dění okolo, nic jiného se dělat stejne nedá :/

Jak se tedy, prosím, léčí chřipka? Kromě Paralenu, ležení v posteli a čekání, až odezní? Mimo očkováni, které ovšem není zrovna u chřipky vždy úplně přínosem. A to jsem zastánce očkováni. Já rozhodne netvrdím, ze je to výmysl a ze to tu není. Ale je to tu stejne jako spoustu dalších nemoci. Takže budeš čekat doma zavřena třeba x let? Zatím se nevi, jestli to samo zmizí nebo pomůže očkováni rizikových osob (ale já určitě sebe ani své děti na tohle očkovat nenechám, když jde o novou neznámou vakcínu). Máme v rodině onkologického pacienta v důchodovém věku, druhy problémy se srdcem. Proste, když má kdokoli pocit, ze nám není úplně 100%, tak k nim nejedeme. S těmi opatřeními, jakým způsobem je zavedli (takhle stejne nezabrání přenosu) vůbec nesouhlasím, ale samozřejmě je dodrzim, protože doma zavřena čekat, až to samo zmizí, nebudu. Já osobně mám větší strach teď z chripkoveho období. Mám malé dítě, v zimě se narodí druhé. A úplně nejvíc se bojím té paniky, až prave začnou lidu marodit s chripkama a virózama, co to způsobí a pevne doufám, ze to tu zase vše nepozaviraji, to by nas a děti čekala krásná budoucnost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama