Bojím se dalšího těhotenství.

22.3.17 18:18

Bojím se dalšího těhotenství.

Ahoj holky. Už nevím jak dál.. Mám za sebou již 4 potraty! :,( O miminko se s přítelem snažíme od mých 26 let, letos mi bude 30 a stále žádné dítě nemáme. Přijdu si už úplně k ničemu. První potrat byl spontánní v 7tt s revizi (03/2014) Tehdy jsem vůbec netušila, že se něco takového může stát. Ale vzali jsme to celkem v pohodě. Lekari nám doporučili pockat půl roku. Přesně za pul roku jsem otěhotněla, ale v 9tt mi oznámili že miminku přestalo bit srdíčko a následovala druhá revize (11/2014) Gynekolog nám nechal s partnerem udělat genetické vyšetření, které bylo v pořádku. Dali jsme si pauzu a za rok jsem otěhotněla. Říkala jsem si, že potřetí už to vyjde, ale opět ZT v 9tt (03/2016). To už nás dost vzalo a vyžádali jsme si další vyšetření. Měla jsem hematologicke vyšetření, imunologicke a endokrinologicke. Vše jsem měla v pořádku, jen mi našli sníženou funkci štítné zlazy, nasadili prášky a povolili otěhotnět od srpna 2016, kdy byly hodnoty v normě. Otěhotněla jsem v listopadu. Vše probíhalo v pořádku, když jsem vstoupila do 2.trimestru byla jsem šťastná a verila ze uz to vyjde. Ale na kontrole v 18tt mi lékař oznámil, že opět miminku nebije srdíčko! Poté jsem ho musela v nemocnici porodit, bohužel jsem ho i zahlédla a to mě úplně dorazilo. Plakali jsme s přítelem 2 dny. Je to teprve 9 dní od potratu/porodu a na výsledky pitvy a genetického vyšetření teprve čekáme. Já už jsem ale úplně zničena a zoufalá. Nechápu kde je problém a bojim se, že miminko nikdy nedonosim. Vzdy ale otehotnim napoprve. Stalo se to některé z Vas a přišli na to kde je problém? Donosili jste nakonec miminko? Omlouvám se za roman.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.3.17 18:36

Něco podobného se dělo mé mámě. První dítě předčasný porod (zemřelo druhý den, narodilo se ve 30.tt), druhé dítě umřelo v břiše ve 25.tt, třetí potratila doma ve 14.tt. Nakonec jsem se povedla já. Další děti neriskovali. Dodnes neví proč to tak bylo. Ja mám 2 děti bez problémů, takže dědičné to nebylo.
Anonymně kvůli mámě.

• Nahlásit
  • Citovat
22.3.17 19:02

V rodině nikdo tohle neměl co vím. Jen maminka od mého partnera potratila 8× vždy do 12.týdne ale ta měla problém s čipkem. Myslím ale že problém v partnerovi nebude, aspoň to zatím všichni říkali… Strašně touži po miminku a já začínám mít deprese, že mu ho nebudu schopna dat :,( Sice je pro mě neskutečná podpora ale vidím na něm, že ho to taky trápí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
22.3.17 19:03

@Coleen87 já jsem potratila dvakrát, poprvé zt v 9tt a pak samovolný potrat v 7tt, dělali nám stejné vyšetření jako vám a nikde se nic nenašlo, všechny výsledky jsme měli v pořádku. Když jsem otěhotněla teď po třetí tak to bylo za pomoci clostiku a teď mě za týden čeká porod chlapečka, těhotenství naštěstí probíhalo bez problémů. Ale byli jsme na gynekologii domluveni že pokud by byl potrat potřetí, tak že půjdeme do ivf s geneticky vysetřenými embryemi kde vy mělo být nízké riziko vad a potratů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
22.3.17 19:05

@Coleen87 a přítele třeba neposlali na genetické vyšetření spermií? Nás po druhém potratu poslali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 19:13

@klariiss Mě zatím vsichni lékaři řekli, že když otěhotnim vzdy napoprvé, tak problém v partnerovych spermiích nebude. Ale už jsem nás tím uvažovala, nevím ale jestli by na to vyšetření šel :roll: IVF s PGD mi navrhoval jako posledni možnost bývalý gynekolog ( po třetím potratu jsem ho zmenila). Co jsem ale četla, tak bychom museli mít nějaký problém v genetice aby nám to pojišťovna proplatila. Nebo to tak neni? Na konci března jdu na kontrolu ke svému gynekologovi, tak se ho na to zeptám. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1677
22.3.17 19:20

@Coleen87 no já jsem teda otěhotněla dvakrát taky bez větších problémů, ale hned po prvním potratu se mě ptali jestli partner už děti má, že spermie můžou být morfologicky v pořádku, ale můžou nést špatnou genetickou informaci. Partner teda ze začátku taky nechtěl jít, ale když ví jak ty potraty se mnou zamavali tak šel a já jsem tam teda byla s ním a v podstatě jsem si to i odpracovala.
S tím placením nevím teda přesně jak je to protože ten třetí pokus nám vyšel tak jsme na konzultaci pak nešli, ale nějakou část pojišťovna hradí a zbytek klient co mi říkala doktorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
22.3.17 19:53

Ahoj, bohužel zažila, za poslední 2 roky 3×ZT, 1× SP. Prošli jsme všemi vyšetřeními, nic se nezjistilo, údajně jen náhody… Já tomu nevěřím. Každopádně teď jsem opět těhotná, za 10 týdnu rodím a věřím, že tentokrát už to doklepeme.
Co mi pomohlo - udělala jsem si plán, co budu dělat, když mimi nebude. A natolik jsem se pro to nadchla, že jsem si i říkala, že se to nezhroutí, když to nevyjde. Podle mě to zabralo.
Musím teda podotknout, že narozdil od tebe už jednoho syna mám, tak to možná bylo vše díky tomu snesitelnější. Ale jinak tu zoufalost a strach jsem si prožila také. Ale nevzdala jsem to. Jen si to přehodila v hlavě.
Přeji ti, aby jsi ještě také našla sílu a nevzdala to. Uvidíš, že to vyjde!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 12:21

@Lindag Děkuju a tobě gratuluji! Vždy jak jsem zjistila, že jsem těhotná, musela jsem jít na neschopenku a o to to bylo horší, pak šestinedělí, pořád sama doma a o to víc nad tím přemýšlím a trápí mě to. Já práve doufám, že se na něco přijde proč se to stalo. Pokud ne asi popřemýšlím nad tím IVF i když to taky není stoprocentní jistota no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
23.3.17 14:03

@Coleen87
Děkuju! Přeju Ti hodně sil a neztrácej víru, že miminko bude :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...