Bojím se dát děti k babičce, kvůli bytovému domu

374
28.11.20 21:20

Bojím se dat děti k babičce, kvůli bytovému domu

Ahoj,

mam takový problém. Bojím se dávat děti babičce, která bydlí v paneláku v 7.patře. Moje obavy jsou pouze u toho, ze v domě začne hoře a oni budou uplne nahoře… vim, ze je to přitažené za vlasy, ale proste mě tyto myšlenky napadají. Jinak bych je tam moc rada dávala častěji, ale nemohu se moc přemoci. Mate někdo něco podobného? Jak se strachu zbavit? Vim, ze je tady xy panelových domu a požárů je málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
383
28.11.20 21:22

@mesiah zajít k odbornému doktorovi ;) a hořet může i přízemní bungalov a letadlo na dům může též spadnout :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
28.11.20 21:29

Byla tu o tom nedávno diskuze. Mám na balkóně schovaný horolezecký lano a nějaké karabiny. Beze srandy. A vím, že v tom nejsem sama.
Nemyslím si, že ho kdy vytáhnu, ale cítím se líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
28.11.20 21:33

Koupit hasicí přístroj, nainstalovat požární hlásiče do bytu… znám lidi, kterým hlásiče zachránily život (podle jejich slov; nehořelo přímo u nich v bytě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
28.11.20 21:34

@MrsNorris no záleží co tam bydlí za lidi protože u spousty požáru stačilo použít v ranné fázi hydrant na chodbě a bylo vše ok. Bohužel dnes většina lidí ani neví co je na chodbě ta červená skříňka a je jim to úplně lhostejné. A je škoda že třeba nový nájemníci majitelé nepřijdou žádným školením jak tyhle zařízení použít :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
28.11.20 21:36
@JiříkMazlík píše:
@mesiah zajít k odbornému doktorovi ;) a hořet může i přízemní bungalov a letadlo na dům může též spadnout :lol:

Nicméně z bungalovu na rozdíl od bytu v 7. patře lze vyskočit oknem. Pravděpodobnost spadlého letadla je zase poněkud menší než ten požár.
Zakladatelka je trochu úzkostná, ale svým způsobem to chápu. Těch požárů ve zprávách bylo v poslední době celkem dost a protože jsem jeden požár taky viděla celkem zblízka, vůbec bych to nepodceňovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
28.11.20 21:37

@iila a hlavně PHP mít na dostupném a viditelném místě. Pokud ho jen vlastní a je na dně skříně aby nedělal ostudu je to špatně :zed:
Hlásič je super vec. Lepší když tě vzbudí hlásič než hasič ;) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18177
28.11.20 21:37

Nemáš ty strachy sama, já se taky bojím, ale doma. Spíme v podkroví, všechno máme ze dřeva a přiznám se, že mám vymyšlený únikový cesty a připravený pomůcky jako @MrsNorris . Štěstí přeje připraveným :nevim:. Pokud tě ten strach vyloženě paralyzuje, zkus to řešit s psychologem. Jinak bych babi vybavila hlásičem požáru a hasičákem a vysvětlila jí co dělat a nedělat v případě požáru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
28.11.20 21:38
@MrsNorris píše:
Byla tu o tom nedávno diskuze. Mám na balkóně schovaný horolezecký lano a nějaké karabiny. Beze srandy. A vím, že v tom nejsem sama.
Nemyslím si, že ho kdy vytáhnu, ale cítím se líp ;)

O tom jsem též uvažovala, ale nevím, jestli bych ho uměla použít.
Ty lezeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
28.11.20 21:39

Já se zase bojím, že spadnu ze schodů, nebo zničehonic umřu a syn zůstane bez pomoci :D mně na tyhle absurdní strachy pomohl Lexaurin :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51598
28.11.20 21:41

@JiříkMazlík
Lidi nejdou predem odhadnout. I ten nagor, ktery letos zapalil byt. Tak vsichni tvrdili, ze byl normalni. Nez nastal zkrat v hlave a pachal.
Rozumim ji. Nechtela bych zit v panelaku nebo bytovce. Ani zdarma bych tam byt nechtela.
Je mi jasne, ze i kolem baraku muze jit magor a radit. Mame souseda, ktery ma psych. problemy. Vi to vsichni.
Kdyz zacne horet, tak my rychleji vybehneme na tu zahradu a zachranime se, nez lidi ve vyssich patrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
28.11.20 21:42

@iila no ty pravděpodobnosti jsou při poměru počtu baráku a letadel si myslím na podobné úrovni :wink: je pravda že se dá vyskocit když je to v přízemí ale ne vždy to jde a nebo lidí čekají doma i když by ještě ven mohli lec hoří čím dál víc a hasiči dorazí až za několik minut a mezitím už je úniková cesta nepoužitelná a požár v plném rozsahu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
28.11.20 21:46
@JiříkMazlík píše:
@MrsNorris no záleží co tam bydlí za lidi protože u spousty požáru stačilo použít v ranné fázi hydrant na chodbě a bylo vše ok. Bohužel dnes většina lidí ani neví co je na chodbě ta červená skříňka a je jim to úplně lhostejné. A je škoda že třeba nový nájemníci majitelé nepřijdou žádným školením jak tyhle zařízení použít :(

To je fakt, to by asi dost pomohlo a určitě by to dost lidí uvítalo. Ono asi to není o tom, že to je obyvatelům jedno, ale často je to prostě nenapadne, že by je to mělo zajímat. A když pak začne hořet, tak si na ten hydrant ani nevzpomenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
28.11.20 21:48

@Kelsey bohužel to je ten faktor se kterým nepočítá ani protipožární ochrana. Normálně hoří na jednom místě a několik minut se to rozvíjí. Leč když se najde někdo komu cvakne a zapálí vše okolo je bohužel málo možností než při požáru v kuchyni :,( a máš pravdu může se stát nějaká stresující událost a dopadne to tím že vše podpálí i když do té doby bylo vše ok :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
28.11.20 21:51
@JiříkMazlík píše:
@iila ty pravděpodobnosti jsou při poměru počtu baráku a letadel si myslím na podobné úrovni** :wink:

No nevím, k požárům dochází denně, ale že by denně padala letadla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat