Bojím se hexavakcíny, poradíte?

37
4.4.16 09:58

Bojím se hexavakcíny, poradíte?

Maminky, je tady některá, která nenaočkovala dítě hexavakcínou, ale nechala si očkování nějak rozdělit? Mám hrozný strach z vedlejších účinků, autismu a podobně, připadá mi to šílené narvat do takového tělíčka tolik jedu…děkuji za každou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.4.16 10:03

Já taky měla strach, ale nakonec jsem očkovala, jak je to dané kalendářem ve 3m, 4m a 6m a plně bez reakce. Ale pokud nechceš očkovat, dá se to odložit. Určitě by ti poradili v těto diskuzi co a jak s odkladem a zkráceném schématu https://www.emimino.cz/…te-se-56611/

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
4.4.16 10:05

Osobně jsem Hexu odmítla. Jaký potom zvolíš přístup je na tobě - Pediacel nebo samostatné vakcíny, odklad…Je tu i vlákno neočkujících mamin zeptej se tam…

• Nahlásit
  • Citovat
38159
4.4.16 10:05
@Caitynka píše:
Maminky, je tady některá, která nenaočkovala dítě hexavakcínou, ale nechala si očkování nějak rozdělit? Mám hrozný strach z vedlejších účinků, autismu a podobně, připadá mi to šílené narvat do takového tělíčka tolik jedu…děkuji za každou reakci.

NEboj se, očko nežádoucí účuinky může mít, ale ty vážné jsou extrémně vzácné. Autismus p ohexe nezvniká, autismus byl spojován s vakcínou proti splaničkám, příušnicím a zarděnkám, ale nai tam se souvislost nikdy neporkázala.
Elekovou neposlouchej, je úplně mimo :roll: Akorát straší a na neočko vydělává. Ta fakt nestranná není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9278
4.4.16 10:14

Pokud se bojis, tak dej nejakou „mene“kombinaci a odloz ockovani aspon do pul roku, pak muze byt i schema 2+1 (misto 3+1). Taky nejsem priznivcem ockovani dvoumesicnich deti, davala jsem kdysi Hib a prvni davku az v 7m, potom v 9m a dalsi asi v roce a pul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3027
4.4.16 10:28

Jediná vedlejší reakce dcery byla po 2. očkování to měla teplotu 38.8, ale Nurofenem jsem to srazila. Jinak v pohodě. Já bych se toho tolik nebála. Čím víc na to budeš myslet, tím horší to bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.4.16 10:34

Ja se taky bala. Pak mi moje mama rekla, proc je celej zivot nemocna a ma slabou imunitu - v roce zivota prodelala cerny kasel nasledovany zaskrtem, malem umrela a jak pisu, nasledky ma dodnes. Takze ockuju. Ale kdyz se bojis, tak se podivej na schema 2+1 anebo jine vakciny. Navic uvedom si, ze o svoje zazitky se spis budou delit ty s negativnima zkusenostma nez ty s pozitivnima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
4.4.16 10:41

@anivbl mů syn je očkovaný a imunitu nemá taky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
4.4.16 11:01

Taky jsem se bala, odložit, očkovat nejdřív v pul roce ditete a připravit ho na ockovani..ja připravuji na očko prave podle pokynu Dr. Elekove a od te doby snáší malej ockovani mnohem lip (dříve měl skoro pokaždé nějaké NU)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
4.4.16 11:07

Autismus to očkování nezpůsobí, může ho spustit, ale pokud to v tom dítěti je, spustí ho pak cokoli. Takže očka v souvislosti s autismem bych se nebála. Navíc se to řešilo v souvislosti s MMR
Jinak pokud muzeš, dej hexu ve schématu 2+1, a nic víc bych neočkovala, nevidím důvod. Pneumokoky a rotaviry jsou podle mě jen na rejžování peněz, nic víc. :nevim:
Eleková je mimo ;)
My máme naočkovanou u obou dětí hexu 3+1 (o 2+1 jsem nevěděla) a dcera má dvě dávky MMR, syn jen jednu a druhou dostane až kolem sedmého roku.
Já nemám očkování moc ráda, rozhodně hodně očkování zvažuju, ale neočkovat hexu mi přijde hazard. MMR bych klidně nechala očkovat až před pubertou, ale holt to máme v čr takhle no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
4.4.16 11:15

Minimálně do půlroka bych odložila, a očkovala 2 plus 1.a možná je o malinko menší zlo hexacima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.4.16 11:16
@iiiv píše:
@anivbl mů syn je očkovaný a imunitu nemá taky :nevim:

To jo, ale ja si rikam, ze nektery ty nemoci maji tak zakerny nasledky, ze mi nestoji za to neockovat. Nerikam bezhlave a narvat do ditete vsechny vakciny sveta, ale kdyz tu moznost tady mam, tak ji vyuziju. Navic v dnesni dobe, kdy sem miri hory neockovanych lidi z tretiho sveta, bych se bala neockovat. Ale kazdy at se rozhodne jak chce a citi to, je to jeho odpovednost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20286
4.4.16 11:17

@Caitynka Tak já jsem spíš proočkovací, děti mají i nějaká nepovinná očkování. Ale rozhodně nejedu podle očkovacího kalendáře - do devíti týdenního mimina bych nic píchat nenehcala, očkuju vžydy jen jednu věc a jen, pokud jsou děti zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588
4.4.16 11:21

Nebojte, syn má za sebou 3 dávky hexy a Prevenaru (očkováno zvlášť se 14 denním odstupem) jediné nežádoucí účinky byla zvýšená teplota na 37,5, kterou jsem ani nemusela srážet. Očkovala jsem hexu a pneumokoky, protože tam jsou nemoci které můžou mít až fatální následky. Až bude syn starší ještě nechám naočkovat nepovinnou klíšťovou encefalitidu.
Edit: Naše dětská lékařka všechny děti očkuje až ve třech měsících. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
4.4.16 11:42
@Caitynka píše:

jo, měla jsem strach, mám pokaždé.. odložit co nejdéle, u nás pomohly zvýšené dávky C, D a thuya :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama