Bojím se, i když ho hlídá taťka

Anonymní
10.12.19 18:30

Bojím se i když ho hlídá taťka

Ahoj. Mám 5 dnů starého syna. Včera jsme se vrátili domů z porodnice. Jsem na něm tak závislá, že se i bojím nechat ho otci dítěte. Napadá mě aby mu nespadl, nezatrasl s ním, držel mu hlavičku apod. blbý scénáře. Pořád se opakuju ať je na něj opatrný apod. i když vím, že záměrně mu neublíží to je jasný. Jenže mám potřebu ho hlídat jak malý dítě treba i kdyby ho měl prebalit nebo obléct. Je to náše první dítě. Jsem v klidu kdyz ho opatruje má mamka, ale to je asi tak všechno. :roll:
Měla jste to některá taky tak a odbouralo se to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6467
10.12.19 18:34

A kde bereš jistotu, že ty děláš vše správně a neublížís mu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10386
10.12.19 18:37

No, pokud budeš chlapa neustále hlídat, kontrolovat a napomínat, tak se ti povede jedině to, že to přestane dělat a bude vše na tobě. Neboj se, i chlap se dokáže postarat o miminko, klid. Uvidíš, že časem to tak prožívat nebudeš, miminko není tak křehké, jak se zdá. Viděla jsi v porodnici sestřičky, jak třeba přebalují a koupou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
10.12.19 18:41

Já to chápu, 5 denní miminko je takové malinké a křehké, já se bála ho oblikat sama, natož abych ho chtěla někomu půjčit :mrgreen: chlap si na to ani netroufal, maximálně sem mu ho dala do ruky aby s ním seděl a choval :D čím byl malý větší, tím víc si troufal a já se min bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17908
10.12.19 18:42

Já bych ho zas nedala šedesátileté „pani“, co novorozence držela před 35 lety :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52385
10.12.19 18:58

Je to jeho táta a stejnej „začátečník“ jako ty. Buď ráda, že je ochoten se do plné péče od začátku zapojovat, využij toho a nech je sžívat se a budovat vztah. Však stejně většinu doby s ním budeš sama ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
10.12.19 18:59

Muj se u prvniho bal. Vrazila jsem mu ho do naruci hned v porodnici. Pak mi pomahal, ptal se. Ja sama nejista. Ucili jsme se spolu, za behu. A bylo to super v tom, ze jsem obcas mohla vyvetrat hlavu a postaral se. Zkusila bych to s nim, klidne u nej stuj, on ziska vic jistoty, ty taky. Prvni deti jsou tezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
10.12.19 19:14
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám 5 dnů starého syna. Včera jsme se vrátili domů z porodnice. Jsem na něm tak závislá, že se i bojím nechat ho otci dítěte. Napadá mě aby mu nespadl, nezatrasl s ním, držel mu hlavičku apod. blbý scénáře. Pořád se opakuju ať je na něj opatrný apod. i když vím, že záměrně mu neublíží to je jasný. Jenže mám potřebu ho hlídat jak malý dítě treba i kdyby ho měl prebalit nebo obléct. Je to náše první dítě. Jsem v klidu kdyz ho opatruje má mamka, ale to je asi tak všechno. :roll:
Měla jste to některá taky tak a odbouralo se to?

Já jsem se ho nemohla nabažit, nechtěla jsem moc půjčovat kočárek. Ale nebála jsem se, když ho někdo držel. Paradoxně se ty zasloužilé matky bály víc než já. S časem by to mělo přejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
10.12.19 19:16

@Russet já se nemůžu taky nabažit, kočárek mám jenom když s ním jdu sama, když jdu s chlapem, tak mi ho pokaždé zabaví :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
10.12.19 19:19
@Kriss Tina píše:
@Russet já se nemůžu taky nabažit, kočárek mám jenom když s ním jdu sama, když jdu s chlapem, tak mi ho pokaždé zabaví :mrgreen:

Však taky chlap brblal, že moc nevozil. Já měla dopolední a odpolední procházku za každého počasí. Když jsem jeli spolu, tlačil kočár on. Ale denně to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
10.12.19 19:26

@Kriss Tina měla jsem to stejně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
10.12.19 20:41

Já jsem po příchodu z porodnice myslela, že svoje dítě nikdy v životě nedám z ruky :-) taky jsem se bála, když jí manžel bral, oblékal a tak, koukala jsem na něj. Na druhou stranu jsem byla ráda, že se chce zapojit :-). Teď jsem necelé 4 měsíce po porodu a cítím, že se to zlepšuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 22:01

Tak kde beru jistotu, no věřím ze matky se prostě řídí i hormony a prostě od přírody, většina teda.
Jinak já mu malého dám jen mám prostě strach. Taky jsem ráda, že se chce zapojit a snaží se. Nebráním mu v tom jen ten pocit mě štve a doufám že to zmizí no.

• Citovat
  • Nahlásit
23973
10.12.19 23:18
@Anonymní píše:
Tak kde beru jistotu, no věřím ze matky se prostě řídí i hormony a prostě od přírody, většina teda.
Jinak já mu malého dám jen mám prostě strach. Taky jsem ráda, že se chce zapojit a snaží se. Nebráním mu v tom jen ten pocit mě štve a doufám že to zmizí no.

Neboj, časem se otrkas. Věř, že on mu nechce ublížit stejně jako to nechceš ty :wink: jak se říká, děti jsou gumové a omyvatelné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
11.12.19 08:19

Jo mela jsem to tak, ale casem to odezni. Verte tomu ze on asi taky neni nejak odvazanej ho prebalovat nebo tak ;) muj mladej se do 2 mesicu dost bal ho nejak dlouho mit na rukach aby se neco nestalo, ted ma syn 4m a pritel se porad boji ho hlidat pres noc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat