Reklama

Bojím se IVF - co byste volily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:21
Bojím se IVF - co byste volily?

Ahoj holky, omlouvám se za anonym. Je to hodně citlivé. Na jaře jsem prodělala zamlklý potrat a revizi. MS naskočila v pohodě, ale doktor mě v květnu přeléčil na chronický zánět čípku. Mezitím jsem zašla na konzultaci do CAR, hlavně kvůli imunologii a genetice. Tam jsem byla poprvé pár týdnů před 39.narozeninami, nic zásadního se u mě ani u partnera nenašlo. Doktorka mi řekla, jak je to s pojišťovnou a dohodly jsme se, že požádáme pojišťovnu ještě před dnem narozenin. To jsem udělala, vyfasovala léky a s klidem, že mám pár měsíců, šla domu, že budeme zkoušet ještě přirozeně - případně inseminaci. Teď jsem se tam po dvou MS (byla jsem mimo ČR) dostavila na folikulometrii. Doktorka naštvaná, že jsem nezahájila IVF okamžitě, že přece byla podaná žádost. Ale takto to původně neříkala, a já ve stresu časovém, v domnění, jak si pomůžu na pár měsíců se dát do klidu a budu vědět, že pojišťovna to eviduje, jsem to podepsala. Další, co mě zaskočilo, že na folikulometrii našla cystu /nikdy jsem je neměla, netrpěla na ně, folukolometrie vždy uplně v pořádku a ukázková/. A teď vlastně už vše směřují k IVF. Jenže já s tím vůbec nejsem v hlavě srovnaná. Věřila jsem, že zamlklý potrat byla náhoda. Na druhou stranu je mi přes 39, čas nezastavím. Dostala jsem se vlastně pod tlak nějakou žádostí u pojišťovny. Strašně váhám, co dál. Zda se dá nějak odstoupit? ale k čemu to bude? léky mám nafasované a může se klidně stát, že za pár měsíců přijdu s prosíkem, že to stejně přirozeně nejde. Je tu ten věk! A pak je tu ta druhá stránka, to že mám pocit, že bych do toho nešla pevně rozhodnutá, což myslím může udělat dost. Když jsem dočetla vše, co to obnáší… Navíc neřekla mi ani, co zvolí za program stiumlace. Jen, že příští cyklus mám přijít 21. den. takže asi ten dlouhý… Vím, že vy, co jste do toho šly s rozmyslem a měly vše nalajnované, si budete ťukat na hlavu. Asi napíšete, že jsem blbá. Ale měla jsem za to, že dělám to nejlepší pro svůj klid. Tzn. dosáhnu na určitou podporu pojišťovny a dám nám čas ještě zkusit 3-4 měsíce přirozeně. Co byste dělaly? V pondělí jdu ke svému gynekologovi, takže chcu slyšet i jeho názor. Jinak partner se staví k tomu tak, že ano, pokud se po dohodě s gyn. rozhodnu, že jo, tak OK. ale je na něm vidět hrozné zklamání. Má pocit, že nás CAR tlačí někam, kde vlastně nechceme být. Už teď jsem z toho vysterovaná. Pokusím se umluvit tu lékařku ještě na inseminaci. Díky za přečtení a případně rady… L.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 07.08.18 09:36

Nemám osobní zkušenost, ale kamarádka podstoupila IVF (je jí přes 40), a teda říkala, že tak hrozné bolesti jako během těch hormonálních sajrajtů nikdy nezažila. A že by radši šla do adopce (jenže její nechce).

Pokud s tím nejsi srovnaná, IMHO si zkus tu inseminaci a uvidíš. Nevím, jak to funguje s těmi léky (budeš je muset uhradit, pokud je do 40 nevyužiješ?) - ale pro mě by to asi bylo podružné.

Držím palec, ať to dobře dopadne :nevim:

Freya10
Kecalka 254 příspěvků 07.08.18 09:43

Ahojky,
je to tedy prekérka … asi tě chápu.
Jsem teď v podobné situaci (i když okolnosti jsou úplně jiné, ale také se rozhoduji, zda jít do IVF).
Takže napadá mě jen - do IVF se ti nechce proto, že si přeješ dítko přirozeně (prostě „jen“ pocit, že vzniklo „normálně“), nebo že se bojíš případných následků hormonální stimulace?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:44

„@Slečna Ferka“: díky za reakci

Příspěvek upraven 07.08.18 v 12:23

Celina
Závislačka 2885 příspěvků 07.08.18 09:44

Pokud nejsi sama rozhodnutá a k tomu si přecteš pár příspěvků o naprosto příšerných bolestech, které IVF údajně provázejí, bude to těžké :think:
Teď vážně :
Jestli jsi prošvihla věkový limit pro úhradu části ivf od pojišťovny , což je 39 let, máš ještě spoustu let na to, abys šla do ivf jako samoplátce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:46

@Freya10 Bojím se následků! Vím ale, že mám tak i tak celkem málo času, který zatraceně rychle utíká. Partner má naopak zase pocit, že jako chlap selhal, když se to oplodnění obejde bez jeho přítomnosti. jen, že dá sperma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 09:48

@Celina díky za reakci

Příspěvek upraven 07.08.18 v 12:24

Freya10
Kecalka 254 příspěvků 07.08.18 09:52

Chápu…také se bojím následků. Pokud máte dostatek financí, tak bych se na pojišťovnu vyprdla (tím se přestaneš stresovat). Šla bych do několika inseminací (pokud se u vás nenašel nějaký zásadní problém), následně do nativního cyklu…mezitím se snažila i úplně přirozeně a pak by se vidělo. Postupovala bych prostě od toho méně invazivního k tomu více invazivnímu.
Též jsem rozhodnutá pro nativní cyklus (pokud to jen trošku půjde). Tím se eliminuje vliv té hormonální stimulace…na druhou stranu se rapidně snižuje šance, že to napoprvé všechno klapne…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 15 inzerátů 07.08.18 09:52

Já jsem to tedy měla tak (ale je mi o 10 let míň), že jsem si dala limit, do kdy se budeme snažit přirozeně a po tom jsem byla smířená s tím, že si holt budeme muset nechat pomoct. Ale já si teda hodně zjišťovala a četla, co IVF a inseminace obnáší. Limit pro proplacení pojišťovnou jste prošvihli, takže teď už pod tlakem nejsi, tak si dejte s partnerem taky nějaký termín, do kterého to ještě zkusíte doma (záleží na vás, jak moc po tom dítěti toužíte), do té doby si zjisti co a jak a potom už buď budeš těhotná a nebudeš to muset řešit a nebo budeš aspoň víc informovaná a bude se Ti líp rozhodovat. Jinak určitě se pak hodně ptejte i v tom CARu, klidně si napište dotazy, co vás zajímá.

dreana
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 07.08.18 09:53

Já tedy uplně nevím co tě na IVF děsí, ja ho podstoupila. Jako nebyla to prochazka ružovou zahradou, ale jinak to bylo uplně v pohodě. Musíš říct proč to děláš a že za to to miminko stojí.. Podle mě IVF není tak hrozne jak se tvrdí. ale samo muj nazor :mrgreen:

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 07.08.18 09:54

Ty jsi otěhotněla přirozeně, prodělala zamlklý potrat a kvůli tomu bys měla jít na IVF? Za mě teda nikdy. Tvé tělo zvládne otěhotnět přirozeně, není k tomu důvod. Dej na své pocity, intuice ti říká, co je správné a ty to víš.

Celina
Závislačka 2885 příspěvků 07.08.18 09:54

Aha, tak to netuším, do jaké doby od schválení se "musí " ivf rozjet :nevim: Doktorka to určitě bude vědět.
Ovšem u samoplátců to není o 15tis, to tě nechci děsit, většina center má ceníky na webu a pozor na balíčky a doplatky

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 07.08.18 09:56

Pokud o tom nejsi 100% přesvědčená, na IVF bych nešla. V situaci 39 let bezdětná jsem nebyla, ale věřím že pokud se to poprvé povedlo přirozeně, není důvod, aby se to nepovedlo znovu. Určitě bych se nenechala někam manipulovat lékaři.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 10:04

@Celina těch 15000 myslím jen doplatek za léky, co už mám doma v lednici… samozřejmě. Jinak vím, že u samoplátce pak celý cyklus je cca 70 000. Peníze na to mám. Bojím se jak vycouvat, doktorka mi začala vykládat, že je to podvod, když to nevyužijeme. Já to ale takto nevnímala.

veria
Generální žvanilka 23242 příspěvků 1 inzerát 07.08.18 10:05

Absolvovala jsem ivf několikrát a žádné bolesti jsem neměla, jen trochu po odběru vajíček ale to skoro nestojí za řeč. Pokud si budeš ivf platit sama, tak to bude stát určitě víc než 15 tis, mnohem víc. Ale zas na druhou stranu pokud jsi nedávno otěhotněla normálně a bylo ZT tak bych ještě zkoušela normálně, tak půl roku. Normálně jim to v CAR řekni, ze chces počkat nutit te nemůžou. Ovšem nevím zda ti nepropadne ta úhrada od pojišťovny, to je pak opravdu dost peněz. Pokud by to připadlo, šla bych hned.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama