Bojím se - katastr - přepis bytu po rozvodu

Anonymní
22.7.11 12:43

bojim se-katastr-přepis bytu po rozvodu

Ahoj děvčata,potřebovala bych poradit. Jsem rozvedená už asi 7 roků. Měli jsme byt, který jsme koupili krátce před rozvodem na uvěr. Dohodli jsme se že v bytě zustanu se synem a uvěr budu nadále splácet sama. Takže to máme potvrzené soudně. V rozsudku je,že byt přejde pouze do mého vlastnictví a budu sama platit uvěr(uvěr je psaný na oba). A nyní muj problém…hned po rozvodu jsme šli na katastr vymazat manžela. A já žila v domění že je vše ok. Jenže…ted se rodiče stěhovali a mamka náhodou našla dopis,který mi přišel ještě na jejich adresu kde jsem dřív bydlela.Byl z katastru a tam se píše že nám chybel nějaký udaj v popisu bytu a z toho duvodu nebyl manžel vymazán a že se tak stane hned jak uděláme opravu. Jenže mamka mi kdysi zapome dopis předat a já ted nahlédnutím do katastru zjistila,že je byvalý manžel stále spolumajitelem bytu, který já sama splácím. Neumím si představit že by měl ted nárok na polovinu..po tom jak bylo těžké celé ty roky splácet uvěr sama s dítětem. Moje otázka tedy zní…když ted příjdu na katasrt ze 7 let starým rozsudkem,..a samozřejmě opravou, kterou žádali… vymažou manžela bez problému..nebo jsem prošvihla nějakou lhutu… :nevim: Snad je to trošku srozumitelné…fakt se bojím… :nevim: Nijak se sspolu nestýkáme..ani o syna nikdy nejevil zájem,takže vzbec nedokáži odhadnout jak by se zachoval. :cry: Budu ráda za každou radu a zkušennost..děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35029
22.7.11 12:51

ahoj, můj exmanžel na sebe přepisoval garáž, která byla součástí vyrovnání až po pěti letech po rozvodu, smlouvy byly z té doby a bylo to v pohodě … ale nevím jak u tebe, když už to bylo podané, nicméně pokud máš doklady, měli by to udělat i dodatečně (třeba na nový návrh, s novým poplatkem) … prostě se ničeho neboj, zajdi tam a zeptej se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1187
22.7.11 12:58

Nejlepší bude vypravit se osobně na katastr se s nima domluvit. Podle zkušeností, když něco nedodáš v termínu, to založí jako nové řízení - tedy za nový poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.11 13:01
ixule píše:
ahoj, můj exmanžel na sebe přepisoval garáž, která byla součástí vyrovnání až po pěti letech po rozvodu, smlouvy byly z té doby a bylo to v pohodě … ale nevím jak u tebe, když už to bylo podané, nicméně pokud máš doklady, měli by to udělat i dodatečně (třeba na nový návrh, s novým poplatkem) … prostě se ničeho neboj, zajdi tam a zeptej se :palec:

Děkuji. :kytka: Poplatky jsou to poslední co mě na tom děsí. S tím počítám. Mužu se ještě zeptat..když si tu garáž přepisoval ..musela jsi u toho být? pokud jste předtím byli majiteli oba.Jde mi o to jestli bude muset být ex u toho :nevim: Na katastr pujdu hned v pondělí..jenže vikend předemnou a já z toho strachu zblázním. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
35029
22.7.11 16:22

návrh na katastr můžeš podepsat jenom ty, i když dole musí být uvedeni všichni účastníci řízení … a pokud máš od něj podepsané smlouvy, tak ho na nic nepotřebuješ, max. pokud by jim něco nesedělo ve smlouvách, tak by musel změnu podepsat, ale pokud máš v ruce rozsudek soudu s razítkem o nabytí právní moci tak myslím, že víc myslím nepotřebuješ … jo a stojí to 500 :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
22.7.11 16:26
ixule píše:
návrh na katastr můžeš podepsat jenom ty, i když dole musí být uvedeni všichni účastníci řízení … a pokud máš od něj podepsané smlouvy, tak ho na nic nepotřebuješ, max. pokud by jim něco nesedělo ve smlouvách, tak by musel změnu podepsat, ale pokud máš v ruce rozsudek soudu s razítkem o nabytí právní moci tak myslím, že víc myslím nepotřebuješ … jo a stojí to 500 :-)

Děkuji moc… jak říkám poplatek 500 mě nemuže rozházet… o proti tomu jakou cenu má byt :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
22.7.11 16:28

zapomělas zapnout anonymitu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
22.7.11 16:29

a určitě tam dojdi, protože i na tohle asi budou platit nějaké promlčecí lhůty, nevím jestli třeba 10 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
22.7.11 16:56
ixule píše:
a určitě tam dojdi, protože i na tohle asi budou platit nějaké promlčecí lhůty, nevím jestli třeba 10 let :nevim:

já vím… není proč dávat anonym, spíš jsem zkoumala jak založit diskusi a odklikla to… :-) Vždy vše píši pod nickem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
22.7.11 16:59
ixule píše:
a určitě tam dojdi, protože i na tohle asi budou platit nějaké promlčecí lhůty, nevím jestli třeba 10 let :nevim:

jinjak v pondělí budu chytřejší..nachystala jsem všechny papíry tak snad to dobře dopadne :-) a přeji uspěšné IUI :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35029
22.7.11 18:31

jasně, tak dej vědět, jak to šlo :-) .. díky, Tobě taky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu