Bojím se léku antidepresiv

Anonymní
18.7.20 11:58

Bojim se leku antidepresiv

Dobry den,
Mam uzkosti a zhorsil se mi stav takze misto citalecu jsem dostala brintellix. Mam ho tady pred sebou a jeste sem se neodvazila si ho vzit a to uz jsem v koncich. Je mi zle a to tak ze mam pocity ze to nejsem ja, muj mi prijde nekdy i cizi jakoby, bojim se ze se od sebe oddelim nebo ze se to uz stalo.. ze nepoznam lidi okolo sebe atd. Silene :( vnitrni tres skoro cely den, paniky a uz si prijdu ze snad skoncim v,,blazinci,,
Uz nevim co delat..
Bojim se ze si ho vezmu a uz docista zesilim, ze ze me bude,,blazen,, ze budu mir halucinace a co ja vim co jeste proste ze se zcvoknu.
Jednou jsem si brala lek kdyz mi menili na velaxin, vzala jsem si ho a po spolknuti mi bylo zle jak sem si to vsugerovala..
Prosil vas muze se neco takoveho po AD stat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13661
18.7.20 12:08

Ano - úzkost a deprese si samozřejmě vnucují do hlavy veškeré staršné scénáře o tom, jak jsou antidepresiva strašná a nesmíš je jíst, protože se pak stane katastrofa.

Z jejich úhlu pohledu se stane katastrofa - ztratí nad tebou minimálně část moci, pokud najdeš léky co ti sendou a přidáš k tomu ještě psychoterapii, tak by ses od nich mohla osvobodit úplně. Tak se nediv, že se brání a cpou ti do hlavy všechny ty lži jak nesmíš brát prášky.

Z tvého úhlu pohledu se stane, že po té, co prášky zaberou a tělo si na ně zvykne, tak se vrátíš k sobě samé.

Nejsi svoje úzkost. Úzkost je jen jeden z nástrojů tvé psychiky, která ti ovšem zdivočela a začala přebírat vládu nad tvým životem. léky jsou velmi efektivní cesta, jak si tu kontrolu nad svým životem vzít zpět.

A hlavně - úzkost umí vykreslit strašný věci, ale úzkost nemá v popisu práce produkovat pravdivé představy. To co se ti děje v hlavě, co čemu ti úzkost nutí věřit, prostě není pravda.

Příspěvek upraven 18.07.20 v 12:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21152
18.7.20 12:14

Nepsala jsi tady už někdy v týdnu, že máš tento nový lék a nevíš, jestli si ho máš vzít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.20 12:15

@Ou moc dekuji, takze leky si mam urcite vzit to vim. Ale nemuze se stat neco ze se clovek zblazni po nich? Nebo nejake psychicke potize? Uz bych dalsi asi nedala..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.7.20 12:16

@vokishka ano, ale mam si ho vzit az dnes.

• Nahlásit
  • Citovat
26381
18.7.20 12:19
@Anonymní píše:
@Ou moc dekuji, takze leky si mam urcite vzit to vim. Ale nemuze se stat neco ze se clovek zblazni po nich? Nebo nejake psychicke potize? Uz bych dalsi asi nedala..

Spíš se zblázníš, když si ho nevezmeš. Doktor ti nepředepsal lentilky. On snad ví, že ti mohou pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13661
18.7.20 12:22
@Anonymní píše:

ne po antidepresivech se člověk nezblázní, po antidepresivech se naopak jeho psychické obtíže mírní. Z počátku, než léky zaberou tak se může úzkost přechodně zhoršit, ale to neznamená že lék nezabírá - právě na opak, to znamená že lékdy zvládli proniknout do mozku, ale chvíli trvá, než ho „opraví“.

nech si k tomu napsat nějaká sedativa, a než si léky sednou, tak je užívej, aby si utlumia ty nejhorší výkyvy. Ani sedativa ti nezmění osobnost, jen budeš holt chvíli utlumená. což je ale vlastně lepší varinat, než to co musíš prožívat teď.

Máš staženou tu aplikaci nepanikař?
http://nepanikar.eu/

Začni ji používat. Minimálně dechová cvičení - ráno a večer a pokaždé, když úzkost začne být zase otravná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16674
18.7.20 12:29

Ty jo když jsem měla tyhle extrém stavy, ládovala jsem se rivotrilem. Maš něco na uklidnění? Neurol? Xanax? Na začátku braní bych si je brala každej den klidně pokud by ti mozek takhle vyšiloval. Já se toho ze začátku bála, nic na uklidnění jsem si nebrala a podle toho to taky vypadalo :roll: 2 měsíce v posteli a jen jsem se klepala pohlcená psycho myšlenkama. Musíš se sklidnit, odvízt pozornost..Něco dělat, cokoli a hlavně se za každou cenu uklidnit i kdyby sis měla fakt vzít něco na uklidnění, než pilule zaberou.

Dělej co ti je příjemný a dopřej si čas. Jsi nemocná a každá nemoc potřebuje klid a čas a psycho nemoc i terapie. Tam se naučíš jak pracovat s myšlenkama, se strachem, obavama a nebudeš se tolik hroutit. Je to boj, nebudu ti lhát, ale tvůj život se může změnit k lepšímu když to nevzdáš a budeš za sebe bojovat. Ten Brintellix si vem, je to dobrej lék.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.20 12:45

@Lana25 nemuzeme si napsat nekde treba na fb? :)

• Nahlásit
  • Citovat
16674
18.7.20 12:49
@Anonymní píše:
@Lana25 nemuzeme si napsat nekde treba na fb? :)

Já nemám facebook, jen instagram..nebo tady do soukromé zprávy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.20 13:01

@Lana25 tak klidne instagram, jak se tam jmenujes? :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
16674
18.7.20 13:03
@Anonymní píše:
@Lana25 tak klidne instagram, jak se tam jmenujes? :srdce:

laniny_deniky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.20 10:06

Ahoj, tak jsem dneska mam druhy prasek v sobe. Vcera rano a dneska rano.
Dneska cca hodinu po tom co jsem si ho vzala tak silene na zvraceni a zase hrozne uzkost.. muze to byt tim lekem?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama