Bojím se lidí, stydím se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 14:33
Bojím se lidí, stydím se

Přeji všem krásny den. Nevím jak začít proto bych přešla hned k mému problému. Mám strach z lidí. Neumím komunikovat s lidmi, hrozně se stydím. Když kráčím po městě nevím kam koukat, mám pocit že každý si o mně povídá, nevím co dělat s rukama tak raději koukám do mobilu. Bojím se projít kolem lidi, pořád mám pocit že se mi smějí, soudí mě a pomlouvají. Kdykoli se někdo směje hned myslím že mě. Trpím tím už od dětství. Nevím čím to může být, jako dítě jsem byla sexuálně zneužívaná, nevím jestli to s mým problémem souvisí (nikdy jsem o tom nikomu neřekla). Bojím se i mluvit s někým cizím po telefonu, vždy si předem nacvičuji co řeknu, během telefonátu se potím a buší mi srdce. Přemýšlela jsem jestli to sem vůbec psát, no opravdu si nevím rady, ničí mi to život, nejsem schopná si sehnat lepší práci protože si myslím, že na nic víc nemám. Nikdy jsem nebyla oblíbená, spíše introvert, ve škole jsem si s nikým nepovídala, byla jsem tichá holka, šedá myška. Ve škole jsem si našla 1-2 holky, takový jako já se kterými sem se bavila. Ve škole jsem byla také šikanována. Nikdy jsem neměla moc přátel, ani teď ne. Moje komunikace je velký problém, nikdy nevím jak adekvátně zareagovat když si ze mě někdo utahuje nebo utrousí nějakou ironickou poznámku, neumím „vrátit úder“, neumím se slovně bránit a vulgární být nechci. Psycholožce se také stydím jít. Budu ráda kdyby jste mi něčím poradili, pomohli. Moc Vám všem děkuji :srdce:

Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8736 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 14:54

Tvuj problem prameni daleko v detstvi. Doporucuji Ti nastoupit na nejakou dlouhodobou a cilenou terapii :hug:

Caboverde
Kecalka 486 příspěvků 03.06.19 14:57

Měla jsem to velmi podobně a v osobní anamnéze mám též sexuální zneužívání v dětství. Vyhledej odbornou pomoc. Ty se nemáš za co stydět. Stydět by se měl ten, kdo ti ubližoval. Možná i všichni ti, kteří kolem tebe byli slepí a hluší. Pro začátek potřebuješ dobrého terapeuta.

7.straka
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 03.06.19 15:18

Zajdi k té psycholožce, od toho jsou. Určitě se ti nevysměje, ale naopak tě vyslechne, poradí ti. Pomůže ti uvědomit si, že nic z toho, co se ti dělo není tvoje chyba. Pomůže ti zvládat ty úzkosti z toho, co si ostatní myslí. Pomůže ti najít vnitřní sílu. Určitě se jí bát ani stydět nemusíš, je to profík, který ti chce pomoci, studovala, aby pomáhala druhým. Neboj se, to dáš, první krok může být těžký, ale uleví se ti. Držím palce. :hug:
PS: jestli jsi z Prahy, Děčína nebo Ústí a okolí můžu doporučit skvělou terapeutku, do SZ

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 03.06.19 15:21

Spoutává tě strach. Každý člověk má z mnohého strach. Ale když je strachu víc, musíš se někomu, odborně, otevřít. Uvolní tě to. Zajdi k psychologům. Jinak jsou i alternativní metody, ale začni u psychologů. Ještě hned dnes se objednej, určitě mají nějaké čekací lhůty. Ale ty určitě hned ještě dnes se objednej.

maca84
Kecalka 324 příspěvků 03.06.19 15:22

Urcite to chce odbornou pomoc…drzim palecky :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:30
@Caboverde píše:
Měla jsem to velmi podobně a v osobní anamnéze mám též sexuální zneužívání v dětství. Vyhledej odbornou pomoc. Ty se nemáš za co stydět. Stydět by se měl ten, kdo ti ubližoval. Možná i všichni ti, kteří kolem tebe byli slepí a hluší. Pro začátek potřebuješ dobrého terapeuta.

To je mi líto že jsi to prožila také :,(. A myslíš že u tebe to zneužívaní mělo taky následky v dospělosti? Jak jsi to řešila? Není mi příjemné o tom s někým mluvit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 15:30
@maca84 píše:
Urcite to chce odbornou pomoc…drzim palecky :hug:

Moc děkuji :srdce:

maca84
Kecalka 324 příspěvků 03.06.19 15:40
@Anonymní píše:
Moc děkuji :srdce:

Nestyd se nemas za co…prece chces zit normalni zivot tak si myslim ze to ti puze se nekomu vyzpovidat a je to lekar ten ti poradi nejlip…zivot je moc kratky a strasne to utika tak preci se nebzdes trapit vim asi to moc tezky nezazila jsem nic takovyho ale musis se k tomu postavit a resit a uvidis ze ti bude lepe.jak sem psala drzim palce.hned zitra jdi a objednej se k psychologovi nikdy neni pozde… :D

poučená
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 03.06.19 15:49
@Anonymní píše:
To je mi líto že jsi to prožila také :,(. A myslíš že u tebe to zneužívaní mělo taky následky v dospělosti? Jak jsi to řešila? Není mi příjemné o tom s někým mluvit.

Dokud to neřekneš, dokud to ze sebe ven nedostaneš, bude tě to spoutávat. Psychologové jsou tady od toho.

Také můžeš zajít anonymně za farářem. Můžeš si zajet třeba do jiného města, kde tě rozhodně nikdo nezná.

Následky to nechává na každém, to si buď jista. Takových postižených lidí je plno. Mají z toho každý poruchy psychické, mají z toho poruchy osobnosti a nejrůznější panické a také depresivní stavy, a i jiné stavy. Nemoc duše.

Tvoje duše potřebuje obejmout láskou. Jenže strach lásku k ní nepustí. Musíš své duši pomoci. Víš? :srdce: Nikdo jiný to za tebe nemůže udělat. Opravdu ne. Jen ty sama.

Caboverde
Kecalka 486 příspěvků 03.06.19 18:04
@Anonymní píše:

Napiš mi SZ, když budeš chtít. Tohle nejsou věci, které bych chtěla řešit ve veřejné diskusi na internetu.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.06.19 21:18
@Anonymní píše:
Přeji všem krásny den. Nevím jak začít proto bych přešla hned k mému problému. Mám strach z lidí. Neumím komunikovat s lidmi, hrozně se stydím. Když kráčím po městě nevím kam koukat, mám pocit že každý si o mně povídá, nevím co dělat s rukama tak raději koukám do mobilu. Bojím se projít kolem lidi, pořád mám pocit že se mi smějí, soudí mě a pomlouvají. Kdykoli se někdo směje hned myslím že mě. Trpím tím už od dětství. Nevím čím to může být, jako dítě jsem byla sexuálně zneužívaná, nevím jestli to s mým problémem souvisí (nikdy jsem o tom nikomu neřekla). Bojím se i mluvit s někým cizím po telefonu, vždy si předem nacvičuji co řeknu, během telefonátu se potím a buší mi srdce. Přemýšlela jsem jestli to sem vůbec psát, no opravdu si nevím rady, ničí mi to život, nejsem schopná si sehnat lepší práci protože si myslím, že na nic víc nemám. Nikdy jsem nebyla oblíbená, spíše introvert, ve škole jsem si s nikým nepovídala, byla jsem tichá holka, šedá myška. Ve škole jsem si našla 1-2 holky, takový jako já se kterými sem se bavila. Ve škole jsem byla také šikanována. Nikdy jsem neměla moc přátel, ani teď ne. Moje komunikace je velký problém, nikdy nevím jak adekvátně zareagovat když si ze mě někdo utahuje nebo utrousí nějakou ironickou poznámku, neumím „vrátit úder“, neumím se slovně bránit a vulgární být nechci. Psycholožce se také stydím jít. Budu ráda kdyby jste mi něčím poradili, pomohli. Moc Vám všem děkuji :srdce:

Nestyd se. Co reknes terapeutovi, zustane u nej. Kdyz jsem terapeuta navstivila uplne poprve, vesla jsem, posadila se a najednou jsem se rozplakala. Strasne moc jsem plakala, az me vsechno bolelo. Ta terapeutka se me ani nestihla na nic zeptat. Plakala jsem 20 minut. Najednou mi bylo krasne, dostat to ze sebe…najit misto, kde to muze jit ven. K terapeutce chodim uz 7 let. Zneuzil me pan, kteremu jsem duverovala, od zakladky po stredni me ve skole sikanovali a doma otec bil mamu, chlastal a vyhrozoval, ze nas vsechny zabije. V dospelosti si to vybralo svou dan. Strasne jsem se bala lidi, prisla o hodne pratel, bala jsem se, ze me budou hodnotit, jako na zakladce a stredni. Bala jsem se novych veci, kdyz treba syn nechtel pujcovat hracky, prestala jsem chodit na detska hriste, protoze jsem nechtela nikde ukazovat, jak jsem spatna matka. Skoncilo to sebeposkozovanim a pokusem o sebevrazdu…nebudu lhat, terapie boli, ale dokaze ulevit, pochopit, smirit se a naucit se zit jiny zivot…ma cesta jeste neskoncila, ale uz ted jsem jiny clovek. Hodne stesti na ceste k uzdrave. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama