Bojím se na střední školu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 11:49
Bojím se na střední školu

Dobrý den, příští rok mě čeká první ročník na střední škole Pedagogické (pokud se dostanu, ale snad ano:D) Ale můj problém je v tom, že se strašně bojím prvního dne, mám strach že se v té škole ztratím, že nebudu vědět do jaké učebny. Taky se bojím, že si tam nenajdu žádné kamarády a že tam budu sama prostě. Neví někdo jak tenhle strach překonat? Předem děkuji. Omlouvám se, jsem tu poprvé a nevím jak to funguje, takže to prosím omluvte.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nelly21
Nováček 2 příspěvky 08.12.18 11:52

Ahoj,já bejt tebou tak to tolik nehrotim..čeká to každýho a ze začátku ti to třeba bude připadat na nic,ale po čase zjistíš že oproti základní škole je to úplně o ničem jiným v tom dobrým smyslu. Držím palce

Serpentini
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 08.12.18 11:53

Hele, ten strach je úplně normální a úplně zbytečný. Budete tam zmatení všichni stejně. Určitě tam budete mít nějaké šipky nebo nápisy pro orientaci ten první den a taky vám dají nějaký čas na rozkoukání. Ve třídě si prostě sedneš k někomu, kdo ti bude sympatický :palec: Počkej až půjdeš poprvé do práce, všichni kolem se budou znát a ty budeš jediná nová. To je mnohem horší.

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 08.12.18 11:55

Tohle zažil snad každý. Nestresuj se zbytečně. Ono to nebude tak horký

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 08.12.18 11:55

Neboj bude tam někdo kdo bude prváky navigovat :) kolektiv chce čas, já se taky bála, sedla sem si k holce co vypadala stejně vyplašeně jako já a nakonec sme hodně dobré kamarádky i v dospělosti :) jinak nevím jestli se to ještě dělá, ale některé moje spolužačky první den doprovázeli rodiče, aby omrkli školu atd. Ten první den zvládneš, bude to takové hektické, nové pro všechny, většina lidí tam bude nervózní jako ty ;)

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 08.12.18 11:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, příští rok mě čeká první ročník na střední škole Pedagogické (pokud se dostanu, ale snad ano:D) Ale můj problém je v tom, že se strašně bojím prvního dne, mám strach že se v té škole ztratím, že nebudu vědět do jaké učebny. Taky se bojím, že si tam nenajdu žádné kamarády a že tam budu sama prostě. Neví někdo jak tenhle strach překonat? Předem děkuji. Omlouvám se, jsem tu poprvé a nevím jak to funguje, takže to prosím omluvte.

budete na tom ve třídě všichni stejně -prostě nováčci. Co nebudeš vědět, zeptáš se vyučujícího nebo někoho staršího, a za 14 dní už tam budeš jako doma. Nemá cenu se stresovat víc jak půl roku dopředu, za to to nestojí

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 08.12.18 12:00

Strach z neznámého je normální, nakonec to každý zvládne.. Ostatní na tom budou stejně, možná by jsi se předem mohla s nějakýma spolužačka a seznámit, v dnešní době to asi nebude problém díky FB.

kačka39
Kecalka 320 příspěvků 08.12.18 12:00

Nemají tam kurz před přijímačkama? Moje holky znaly na střední všechny spolužáky dopředu, právě z toho kurzu, a taky už byly domluvený dopředu s kým budou sedět. To se všichni domlouvali přes fb, nebo přes něco. A taky s tebou rodiče můžou jít. Každej má z toho strach, málokdo jde na střední se svoji kámoškou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 12:08

Moc všem děkuji a když už jsme u toho nemá někdo nějaké typy na připravu na přijímačky?:)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 12:21

Já mám bohužel tu horší zkušenost.. První den jsem byla z ničeho nic přesunuta do jine třídy, než jsem tam přišla všichni už seděli ve dvojicích, já zůstala sama a táhlo se to semnou celé 4 roky.. :zed:
Ale myslím že to zvládneš, hlavně se nestresovat každý tam bude poprvé a nebude vědět kam jít a co dělat :lol:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 08.12.18 12:38

Zrovna na pedáku, bych se nabála, jdou tam většinou holky empatické, když chtějí pracovat s dětmi. ;)

Ou
Kelišová 5387 příspěvků 08.12.18 12:42

Úzkost je sice přirozená vlastnost našeho mozků, ale je potřeba s ní umět pracovat a nenechat ji ovládat život.

Občas může před něčím užitečně varovat, většinou ale jen krade energii a ničí život, tím, že nedovolí nic dělat, nebo si to pořádně užít.

Nebo nedejbože něco zkusit, selhat a z toho selhání se poučit a být díky tomu spokojenější.

Je docela dobře možné, že tvoje úzkost už přebrala kontrolu nad tvým životem. Chtěj ho zpátky, pokus se porozumět jak úzkost funguje a především jak jí čelit a vymezit do patřičných mezí.

Jde to - to že jsi citlivá a s úzkostí tě nikdo zacházet zatím neučil, neznamená, že to nezvládneš. Ne hned, ne napoprové - to nikdo. Ale pomalu, postupně to půjde.

Začni s touhle knížkou https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

PHV
Kecalka 378 příspěvků 08.12.18 13:22

@IvaX To jsem si o zdravce kam jsem chodila taky myslela :lol: :lol: A nakonec to byl takovej slepičinec, že jsem byla ráda, že jsem odmaturovala a zmizela :nevim:

G.a.b.c.a20
Kecalka 391 příspěvků 08.12.18 13:33

Neboj ja se taky prvni den hrozne bala ale ted na stredni skolu vzpominam jeste radsi nez na zakladku :-) hned jsme si sedli a ziskala jsem tam par super kamaradek :-)

malone.v
Kecalka 212 příspěvků 08.12.18 13:42
@Anonymní píše:

Neboj se, určitě tam bude někdo, kdo ti poradí, prostě se zeptáš kde je ta učebna, na tom nic není. Bude vás tam takových víc co půjdou do prváku. Těš se na nové lidi, bude to super uvidíš.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >