Bojím se nechat 9 měsíční dítě lézt na podlaze

Anonymní
13.9.21 09:58

Bojím se nechat 9 měsíční dítě lézt na podlaze

Zdravím vás.. nikde jsem tu nenašla na toto tema odkaz nic …
Mému malému je 9 měsíců.. už umí lézt a staví se na nožičky…
Problém je zde v tom že už jednou se mu podlomila ruka a dal si pořádnou ránu do brady … od té doby mám proste strach ho nechat doma lézt na té tvrdé podlaze a podložky přes celý byt nevyrábí :D :D
Na dece na louce strach nemám ale tady proste ano… jak to máte či jste to měly vy s dětmi, :think: :,(

Budu rada za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24573
13.9.21 10:02

Nech ho, ono ho to nezabije a nějaké pády jsou v tomhle období běžné, až ti začne chodit a padne třeba ze stoje na hlavu, tak se zblaznis :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10949
13.9.21 10:03

Z jeho výšky se mu nic nestane, děti jsou gumový a občas si musí natlouct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
13.9.21 10:05

On se parkrat bouchne, ale jak se zpevní, tak to bude méně a méně, je blbost nenechat ho lézt, moje 9,5 měsíční leze po celém bytě, i na tvrdé podlaze, koberci, trávě, párkrát se bouchla, ale chybami se člověk učí ne?😛

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25993
13.9.21 10:09

Tak si dá do brady, Děti jsou gumový a bez nějakých pádů a buchanců se to nenaučí.
Zabezpeč byt (ostré hrany, šuplíky, skleněné předměty, věci co by na sebe mohl strhnout).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
13.9.21 10:12

Že si da do brady o podlahu? Jejdananky, co budeš dělat až začne chodit aco budeš dělat, až to bude umět a začne šplhat do vysek a jezdit na odrazedle? Nech ho ať si létě a učí se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54123
13.9.21 10:20

Počkej, budou horší „úrazy“ :-) Děti nebudou žít celej život ve vypolstrovaný bublině. Buď s ním, v případě řevu utěš a vzpomeň, jestlis kdy slyšela o kojenci, co skončil na pohotovosti s úrazem, kdy štrejchnul bradičkou z párcentimetrové výšky. Zkus se přehodit do módu, že děti se občas bouchnou a jinak se opatrnosti nenaučí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22510
13.9.21 10:24

Dítě MUSÍ zavčasu padat a zažívat bolet, jinak se nenaučí koordinovat tělo a pracovat s pádem. Pak by se ti stávalo, že ti dítě za chůze upadne a místo toho, aby zapracovalo s těžištěm a dalo si před sebe ruce, ti spadne rovnou na hlavu. Takže ho přestaň přehnaně chránit a nech přírodu ať dělá svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
13.9.21 10:30
@Anonymní píše:
Zdravím vás.. nikde jsem tu nenašla na toto tema odkaz nic …
Mému malému je 9 měsíců.. už umí lézt a staví se na nožičky…
Problém je zde v tom že už jednou se mu podlomila ruka a dal si pořádnou ránu do brady … od té doby mám proste strach ho nechat doma lézt na té tvrdé podlaze a podložky přes celý byt nevyrábí :D :D
Na dece na louce strach nemám ale tady proste ano… jak to máte či jste to měly vy s dětmi, :think: :,(Budu rada za rady

Nechala jsem ho, napadal se dost. Ale neposeděl. Holt jsem se naběhala a nahlídala. Teď zas přišly jiné problémy. Vítej do světa rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1759
13.9.21 10:35

Vis kolikrat si jeste nabije nos az bude starsi? Bez padu to holt nejde. Dite se tim uci. Pockej az sleti z houpacky, prolejzacky, natluce si na bruslich, kole, lyzich. Dcera se vymlela na sjezdovce v 70 km rychlosti. Bylo ji tak 8. Letela vzduchem x metru. Nic se ji nastesti nestalo. Sita hlava ze skolky, jizvy na kolenou, loktech… Mam uplne normalni akcni dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
13.9.21 10:36

@Kriss Tina Hele i když tu máme všude dlažbu? 🥴 já jsem vážně hrozny posera.. měla bych pak asi :D výčitky 😂

Příspěvek upraven 13.09.21 v 10:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
13.9.21 10:37

@Lerista Tyjo, z toho mi stojí vlasy na hlavě :lol: :potlesk: děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
13.9.21 10:39