Bojím se nedostatečné ochrany při sexu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 18:15

Bojím se nedostatečné ochrany při sexu

Dobrý den, píši o radu. Je mi sedmnáct a se svým přítelem jsme asi rok. Spát jsme spolu začali nedávno, ale hrozně se bojím, že bych mohla otěhotnět. Jasně, kondomy používáme, ale neberu antikoncepci a nevím jestli to takhle stačí. Mamka o všem ví, ale antinu mi předepsat nenechá, rika6ze jsou to samý špatný věci a nechce abych to do sebe prala. Jasný, chápu ji, ale co kdybych náhodu otěhotněla?
Docela se ak bojíma nevím co mám dělat. Co byste třeba dělaly vy? Moc prosím o nějakou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28756
19.1.22 18:19

Tak jestli se bojíš, tak to můžete kombinovat s přerušovanou souloží, případně si koupit v lékárně třeba spermicidní gel. Ale pokud kondom používáte správně, tak by stačit měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
19.1.22 18:23

Nehormonalni telisko, ale nevim, jestli je to v takhle mladem veku ok. Nebo pak po 18. narozeninach uz si muzes rict o antikoncepci sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
19.1.22 18:24

O antikoncepci si můžeš rozhodnout sama snad ne? Já od 16 nic neřešila s mamkou ale gynekoložkou.
Jako těžko říct, jak moc špatná věc to je. Vedou se o tom pořád diskuze a spory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6276
19.1.22 18:27

Opravdu riskuješ. Ve tvém věku-velmi plodném -bych antikoncepci brala. Minimálně do doby, než doděláš maturitu, pokud hned po ní jdeš pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8288
19.1.22 18:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, píši o radu. Je mi sedmnáct a se svým přítelem jsme asi rok. Spát jsme spolu začali nedávno, ale hrozně se bojím, že bych mohla otěhotnět. Jasně, kondomy používáme, ale neberu antikoncepci a nevím jestli to takhle stačí. Mamka o všem ví, ale antinu mi předepsat nenechá, rika6ze jsou to samý špatný věci a nechce abych to do sebe prala. Jasný, chápu ji, ale co kdybych náhodu otěhotněla?
Docela se ak bojíma nevím co mám dělat. Co byste třeba dělaly vy? Moc prosím o nějakou radu.

Když se jí bojíš, tak si ji neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4261
19.1.22 19:00

Používejte kondom správně, nenasazujte až v průběhu sexu ať nehrozí preejakulát, a nemáš se čeho bát. Nám za dlouhé roky používání prasknul jednou - pak existuje postinor. Pokud nepraskne je prakticky nemožné otěhotnět. Nestresuj se tolik a užívej si sex :) a pokud máš extra strach tak navíc spermicid, ale za mě je to zbytečné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41852
19.1.22 19:13
@Anonymní píše:
Docela se ak bojíma nevím co mám dělat. Co byste třeba dělaly vy? Moc prosím o nějakou radu.

Nesouložila bych. „Sajrajt“ v antikoncepci je pořád málo proti tomu, co by nastalo, kdybys otěhotněla. On si příťa neumí kondom nandat a sundat? Když to provede správně, je to spolehlivá možnost ochrany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3087
19.1.22 19:13

Zakladatelko HA není nic, co by tělu i duši nějak prospívalo. Na druhou stranu bych ale špatné vedlejší účinky nepřeceňovala a pravda je, že je to nejspolehlivější antikoncepce. Pokud se bere dle návodu a nepodceňují se situace, jako jsou střevní potíže, ATB ap., které účinky snižují je spolehlivost HA téměř 100%.Navíc je tam velká výhoda toho, že to máš plně ve svých rukách a nespoléháš na partnera.
Ve Tvém věku a minimálně do maturity bych jako antikoncepci rozhodně volila HA.
A myslím si, že by neměl být problém najít gynekologa, který Ti HA v tomto věku předepíše i bez souhlasu rodičů, pokud s nimi opravdu není řeč.
Vycházím z předpokladu, že sexuálně žít lze od 15ti let i bez souhlasu rodičů, takže logicky by mělo být možné bez tohoto i beztrestně předepsat HA :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14841
19.1.22 19:17

HA si můžeš nechat napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu