Bojím se někam nastoupit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 12:03
Bojím se někam nastoupit

Ahoj všichni, spíš se potřebuji vykecat a trošku ulevit. Už si připadám fakt hrozně a neschopně. Před měsícem jsem nastoupila do nové práce, kde jsem se vcelku rychle rozkoukala a zapracovala se. Vedení mi přišlo fajn, kolegyně také. Pravda, když teď zpětně na to kouknu, tak mi tam spousta věcí nesedělo. Co mě třeba dostalo, tak se mi kolegyně a vedoucí pořádně nedívaly do očí při komunikaci, spíš za mě, nebo mimo.. Ale nějak jsem to zrovna neřešila. Práce mě bavila, po dlouhé době jsem se těšila do práce, cítila jsem se šťastná, naplněná. A v pátek, přesně 1. jsem přišla do práce a vedení mi rozvázala pracovní poměr. Údajně jsem se neosvědčila, plavala, přitom když jsem se ptala v čem, neustále něco překrucovala a zkrátka jsem odešla jak spráskaný pes, který je k ničemu a teď se budou šířit nepravdy, že jsem prostě neschopná. Shodou okolností už na mém místě ten den seděl někdo za mě. Takže nejspíš to tak bylo domluvené, ale já jsem teď úplně demotivovaná. Připadám si k ničemu, úplně zbytečná. Makala jsem jak ďas, v průběhu toho měsíce jsem měla i nemocné dítě, které jsem odváděla brzo ráno na hlídání, abych si nemusela brát paragraf. O mě se také něco pokoušelo, ale prostě jsem nechtěla, aby si mysleli, že jsem nemakačenko, když mám dítě. Nejhorší je, že kdysi před 8 lety se mi stalo to, že jsem byla na jedné pozici 2roky a oni mě tenkrát vyhodili, že jsem nezvládala. Pak ještě v jedné neziskovce, kde jsem pracovala zkušebku a nakonec tam dotlačili tlačenku a já se zase neosvědčila. Připadám si naprosto vyřízeně. Bylo i pár prací, kde si mě vážili, ale časem jsem zas odešla já, jelikož jsem odešla za lepší nabídkou. A já mám prostě strach, někam zas nastoupit. Jsem celkem citlivá, hodně si to beru. Dnes už jsem trošku při smyslech, ale celý víkend brečím a nevím, kam se posunout. Hlavně mě pak bolí i drby a celkově mám strach, že když bude zaměstnavatel volat bývalému, udělají ze mě blbku. :( Každý mi říká, že se mi to stane ještě víckrát. Ale mě to vždycky rozseká a nemám motivaci se někam posouvat. Spíš jsem se chtěla vypsat. Jestli máte nějaké vaše příběhy, ráda si je přečtu

Reakce:
dedrichov
Závislačka 3352 příspěvků 05.03.19 12:11

Ale ano, na mě to zkoušela vedoucí už po zkušebce, 5. měsíc tam. Najednou na mě vybalil oblastní vedoucí, že paní vedoucí se mnou není spokojena. Ona se přidala, že zítra už nemusím chodit …
Tak jsem se ohradila, že to tedy ne, že dochodím do konce měsíce, oblastní vedoucí to vyřešil šalamounsky, dobře věděl, že bych mohla trvat na 2měsíční výpovědní lhůtě … dostala jsem 1 měsíční plat navíc. šéfová prskala jako křeček, ale nezmohla nic. Na tu nabídku jsem kývla a jí potom mezi 4 očima ještě něco pověděla. Klesla u mě na nejhlubší dno, takhle se vedoucí pracovník nechová. Ona mne předtím neupozornila, hele - tohle a tohle ti nejde, tak buď zapracuješ nebo to dál nepůjde …
Práci jsem našla krátce nato, lépe placenou, s lepší pracovní dobou a prestižnější řekla bych.

Trojlístek
Závislačka 3665 příspěvků 05.03.19 12:12

Mám příběh takový, že u nás v práci byl kolega a kolegyně, kteří si přišli pracovití a šikovní. Kolegyně si skrz velká prsa myslela, že je i atraktivní. Nebyli ani jedno. Měli dost vysoké sebevědomí a dost často se jim stalo co tobě. Místo toho aby zůstali na pozici, na kterou stačí, tak chtěli jinam. Další taková se mnou chodí do AJ. Někdy jde těžko vysvětlit v čem je ten člověk těžko použitelný. Přes své sebevědomí to těžko přijme. Ve finále se cítí ublizene. Je to shluk více věcí. Nemusíš být nemožná. Ale pokud se ti to stává často, tak neodchazej z místa, kde tě nikdo nevyhazuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 12:15
@Trojlístek píše:
Mám příběh takový, že u nás v práci byl kolega a kolegyně, kteří si přišli pracovití a šikovní. Kolegyně si skrz velká prsa myslela, že je i atraktivní. Nebyli ani jedno. Měli dost vysoké sebevědomí a dost často se jim stalo co tobě. Místo toho aby zůstali na pozici, na kterou stačí

Já sebevědomí moc nemám. Ani třeba nedělám chytrou, nebo tak. Pracuji spíš tiše, co nevím, ptám se. Pravda, vedoucí mě sama chválila, že jsem se zapracovala rychle. Často jsem si udělala přesčas z vlastní vůle, práci si kolikrát brala dobrovolně domů. Prostě jsem se snažila až moc. Což asi také není dobře no.

Trojlístek
Závislačka 3665 příspěvků 05.03.19 12:19
@Anonymní píše:
Já sebevědomí moc nemám. Ani třeba nedělám chytrou, nebo tak. Pracuji spíš tiše, co nevím, ptám se. Pravda, vedoucí mě sama chválila, že jsem se zapracovala rychle. Často jsem si udělala přesčas z vlastní vůle, práci si kolikrát brala dobrovolně domů. Prostě jsem se snažila až moc. Což asi také není dobře no.

Ano, to máš pravdu, to taky není dobře.

Janasas
Kelišová 5474 příspěvků 05.03.19 12:35

Možná sám člověk nreví jak působí.. Já mám v práci kolektiv většinou ženský, což je samozřejmě samý drb, pomluvy a jiné..
Porstě i když někdo sedí , pracuje , je komunikativní, tak prostě působí na lidi- blbě, nevím no.. Já si vždycky říkám, že snad mě tak nedrbou :roll: Ale jsou tam ženské , které jenom pro jejich- řeči, jsou pomlouvány, za divné, nepříjemné , nesypmatické…
A teda neřekla bych, že jsou namyšlené.. Upřímně, já se se dvěma sem tam dám do řeči a nepřijdou mi takové, jakou mají nálepku..
Ono něktdy stačí blbý kolektiv, pomouvačných ženských a už to jede..

Soulupka
Povídálka 32 příspěvků 05.03.19 12:35
@Anonymní píše:
Já sebevědomí moc nemám. Ani třeba nedělám chytrou, nebo tak. Pracuji spíš tiše, co nevím, ptám se. Pravda, vedoucí mě sama chválila, že jsem se zapracovala rychle. Často jsem si udělala přesčas z vlastní vůle, práci si kolikrát brala dobrovolně domů. Prostě jsem se snažila až moc. Což asi také není dobře no.

To pak totiž může vypadat, že nestíháš.

Janasas
Kelišová 5474 příspěvků 05.03.19 12:37

NO a přesně toto, jak píšeš. Známá takto jezdila , že tam zůstavala dél, a nakonec se tam na ni sesypaly, že je blbá, že kvůli ní budou muset dělat přesčasy i jiný, co za to má atd.. ano člvěk nikdy neví, co je dobře a co ne

Janasas
Kelišová 5474 příspěvků 05.03.19 12:40

Ještě jeden poznatek.. Všímla jsem si, že v kolektivu, i ve vedení, pokud někdo je jakoby nemocný, chycený, že neni moc plus chodit do práce.. Většinou se to otočí, že má sedět daná doma, protože tam každého nakazí..

Evulina
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 05.03.19 12:41

Já už jsem si po svých zkušenostech řekla a dospěla k závěru, že se nikdy nenechám žádnou prací „pohltit“ a „sežrat“. Ten život, ten pravý, je moje rodina, ne nějaké kačeny v práci, které by si na mě chtěly vybíjet svoje mindráky. Klidně jim řeknu, co si o nich myslím. A když nebude jedna práce, bude jiná, lepší. Mě taky musí dávat práce smysl..úplný ideál je, když mě i současně baví.

axelina
Závislačka 2674 příspěvků 05.03.19 12:53
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, spíš se potřebuji vykecat a trošku ulevit. Už si připadám fakt hrozně a neschopně. Před měsícem jsem nastoupila do nové práce, kde jsem se vcelku rychle rozkoukala a zapracovala se. Vedení mi přišlo fajn, kolegyně také. Pravda, když teď zpětně na to kouknu, tak mi tam spousta věcí nesedělo. Co mě třeba dostalo, tak se mi kolegyně a vedoucí pořádně nedívaly do očí při komunikaci, spíš za mě, nebo mimo.. Ale nějak jsem to zrovna neřešila. Práce mě bavila, po dlouhé době jsem se těšila do práce, cítila jsem se šťastná, naplněná. A v pátek, přesně 1. jsem přišla do práce a vedení mi rozvázala pracovní poměr. Údajně jsem se neosvědčila, plavala, přitom když jsem se ptala v čem, neustále něco překrucovala a zkrátka jsem odešla jak spráskaný pes, který je k ničemu a teď se budou šířit nepravdy, že jsem prostě neschopná. Shodou okolností už na mém místě ten den seděl někdo za mě. Takže nejspíš to tak bylo domluvené, ale já jsem teď úplně demotivovaná. Připadám si k ničemu, úplně zbytečná. Makala jsem jak ďas, v průběhu toho měsíce jsem měla i nemocné dítě, které jsem odváděla brzo ráno na hlídání, abych si nemusela brát paragraf. O mě se také něco pokoušelo, ale prostě jsem nechtěla, aby si mysleli, že jsem nemakačenko, když mám dítě. Nejhorší je, že kdysi před 8 lety se mi stalo to, že jsem byla na jedné pozici 2roky a oni mě tenkrát vyhodili, že jsem nezvládala. Pak ještě v jedné neziskovce, kde jsem pracovala zkušebku a nakonec tam dotlačili tlačenku a já se zase neosvědčila. Připadám si naprosto vyřízeně. Bylo i pár prací, kde si mě vážili, ale časem jsem zas odešla já, jelikož jsem odešla za lepší nabídkou. A já mám prostě strach, někam zas nastoupit. Jsem celkem citlivá, hodně si to beru. Dnes už jsem trošku při smyslech, ale celý víkend brečím a nevím, kam se posunout. Hlavně mě pak bolí i drby a celkově mám strach, že když bude zaměstnavatel volat bývalému, udělají ze mě blbku. :( Každý mi říká, že se mi to stane ještě víckrát. Ale mě to vždycky rozseká a nemám motivaci se někam posouvat. Spíš jsem se chtěla vypsat. Jestli máte nějaké vaše příběhy, ráda si je přečtu

neber si to osobně… holt si ted říkej…BLBCI…PŘIŠLI O SUPER ZAMESTNANKYNI..DOBRE JIM TAK!!! :-D je to stejný jak s chlapama… mě když jeden poslal do háje tak jsem si taky říkala…to je vul…takovou jako jsem já už nesežene…dobře mu tak…a strašně ráda na něj vzpomínám a když vidim jak ho to štve že už mě nemá a mít nikdy nebude…to moje ego maximalne uspokojuje :lol: :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 13:02

Jen ještě abych dopsala, tak z obou těch zaměstnání, kde mě vyhodili, tak mi pak časem cca za rok volali zpátky jako nic, jestli nechci nastoupit :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 13:02
@Janasas píše:
NO a přesně toto, jak píšeš. Známá takto jezdila , že tam zůstavala dél, a nakonec se tam na ni sesypaly, že je blbá, že kvůli ní budou muset dělat přesčasy i jiný, co za to má atd.. ano člvěk nikdy neví, co je dobře a co ne

No vidíš, to mě nenapadlo

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 05.03.19 14:48

Holka odpovídáš si sama. Pokud tam za tebe hned ten den někdo seděl a jakou náhodou jsi ze dne na den začala být úplně neschopná… :roll: no jaká nahodicka. Prostě někdo známý potřeboval flek, najdeš lepší místo

Cheriffka
Kecalka 238 příspěvků 05.03.19 14:50

Tak to na tebe čeká určitě něco lepšího :-) Mě se stalo něco obdobného akorát od kolegyně. Byla tak strašně ambiciózní, že dělala salta s vruty, jak se viděla jako šéfka oddělení, až mě vyloženě vyštípala (a udělala to fakt hnusně). Tenkrát jsem to nesla možná trošku podobně jako ty, absolutní ztráta motivace, navíc vědomí, že jsem si sama nebyla vědoma toho, co jsem tak strašného měla udělat, ale kolegyně dokázala všechny ostatní mimo oddělení tak zblbnout, že jsem v jejich očích byla snad za největšího dementa a neschopu. To mě vážně žralo, čert ví, co jim vše nakecala, ale nebylo mi tam pak už vůbec dobře. Divný pohledy, šuškanda, každej ztichl, když jsem si třeba přišla do kuchyňky udělat kafe… to mi hlava nebrala… No a dneska? Vedu si svoje oddělení někde jinde, mám úplně úžasný kolegy, mnohem vyšší plat, šéfa, který mě uznává a důvěřuje mi… prostě to, co jsem si vždycky přála v práci mít. No a bývalá kolegyně? Místo hlavní účetní ve finále jen kopíruje faktury a hlídá splatnosti pro externí účetní firmu… Divím se, že tam s takovou ambicí ještě je, ale tenkrát strašně stála o to, že má tu práci kousek od domova a jistotu pracovního místa… Takže tak. Hlavu vzhůru, nic není ztraceno, i když to tak někdy vypadá. Držím palce! :palec:

Váš příspěvek
Reklama