Bojím se o sestru, jak péči o miminko zvládne

Anonymní
24.9.20 08:23

Bojím se o sestru jak péči o miminko zvládne

Ahoj holky, má sestra čeká dítě a bojím se, jak vše zvládne..
Její chování je jiné než u normálního člověka. Během dne, kdykoliv i na veřejnosti tleská, fouká do dlaně, dupe nohama, kašle, dělá ruzné zvuky až všichni kolem se otáčí..
Nemůže za to, byl ji diagnostikován I. stupeň invalidity. Postupně se to zhoršuje.
Za nedlouho se ji narodí miminko, mám trochu obavy, jak ji porod a miminko může změnit ještě více k horšímu. Bydlí s přítelem, který pracuje celé dny. Doma je sama, bez rodiny, bez kamarádů, kdo by ji jakkoliv alespoň ze začátku pomohl.
Je často unavená a pořád by jen spala, ale o péči o miminko bude dost náročné a nedostatek spánku se na ni taky podepíše.
Setkal se někdo s něčím takovým? Vím že je na světě spostu lidí, co jsou jakkoliv postižení a péči o miminko a rodinu zvládají. Tak snad to zvládne i ona.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6909
24.9.20 08:25

Prvni stupen invalidity neni zadna diagnoza. Co ma, Tourettuv syndrom? Lehkou retardaci? Vysokofunkcni autismus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2877
24.9.20 08:25

A ty ji pomoct nemůžeš? Aspoň ze začátku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
24.9.20 08:30

Co ma za diagnozu? Pritel je „normalni“ nebo ma tez diagnozu? Jak je na tom sestra mentalne? Jako je to ruzne…jsou holky, ktere byly vzdy v pohode a pece o dite je pro ne extremne narocna, ze bez pomoci zvenci tvrdi, ze by se snad zhroutily. Pak jsou i zenske, do kterych bych to uplne nerekla a zvladaji s prehledem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 10:03

Nevím co přesně má za diagnózu, ale zhoršuje se jí to. Je v péči psychologů a psychiatrů.
Já chodím do práce a být s ní denně nemohu. Navíc se odstěhovala 100 km daleko od rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
803
24.9.20 16:22

Mám trochu problém věřit tomu, že nevíš, co má sestra za diagnózu…

Sestra má obavy? Jinak proc se obávat dopředu, nikdo neví, jak bude zvládat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16319
24.9.20 16:28
@Anonymní píše:
Nevím co přesně má za diagnózu, ale zhoršuje se jí to. Je v péči psychologů a psychiatrů.
Já chodím do práce a být s ní denně nemohu. Navíc se odstěhovala 100 km daleko od rodiny.

a co vlastně se tady chceš dozvědět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3316
24.9.20 16:32

Bydlíš 100km daleko… to jí asi moc nepomůžeš… nevím, co se zde chceš dozvědět.. pokud má sestra psychiatrickou diagnozu, tak by měl péči o její dítě mít dozorem pediatr a případně i ospod.. o systému ale iluze nemám.. ideální by byla nějaká výpomoc/pečovatelka/pomoc tchyně.. prostě aby na to rozhodně nebyla celý den sama..
to by nemuselo dobře dopadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 18:50

A má na nějakou pečovatelku nárok, pokud by to náhodou nezvládala?
Ráda bych ji pomohla, ale nevím jak. Sama mám vlastní rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
16319
25.9.20 18:30
@Anonymní píše:

obrať se na OSPOD v místě bydliště sestry, možnosti jsou různé, byla tu předloni velká a dlouhá diskuse „dcera čeká miminko, nevím jak péči zvládne“ nebo tak nějak a tam matce pomáhalo spousta organizací, ale ona většinu z toho bojkotovala, chtěli ji dát na 14 dní do nějakého ústavu, kde by se naučila o dítě starat, ale ona nechtěla, dostala od sociálky postupně dva byty, potravinovou pomoc z potravinové banky - nakonec si dítě v podstatě vzala do péče babička, když u matky málem zemřelo hladem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
25.9.20 19:13
@Anonymní píše:

Může se obrátit na organizace zabývající se rannou péčí, případně sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Ospod bych nekontaktovala, zatím není ani jisté, že péči zvládat nebude a funkce ospodu je spíše kontrolní než pomáhající. Oproti tomu zmíněné služby ji mohou v začátcích pomocí se zvládnutím péče o mimino. Jsou však dobrovolné, sestra musí sama chtít s nimi spolupracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 13:26

Mluvila jsem s mamkou a ta říkala, že léky žádné nebere, když je těhotná a proto se její stav výrazně zhoršuje. Má změnit psychologa, ale nemá se k tomu, tak nevím co to s ní udělá dál, když nebude žádné léky brát dál..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama