Bojím se o svou mamku

Anonymní
8.5.20 00:14

Bojím se o svou mamku

Prosím Anonym ( Je to pro mě dost citlivé téma) Miluji svou mámu, je to hrozně hodný člověk, mě i mým dětem by se rozdala ( sice nemá skoro nic, ale vždy dětem koupí i za svoje poslední peníze) Teď k věci. Potřebuji poradit, trochu se i svěřit, dnes už jsem to fakt nedala a málem se složila, nemůžu spát, protože na ni pořád myslím a mám ji před očima) Moje mamka asi cca před 12 lety začala pít víno ( nesnáším to, fakt, jen cítím chlast a je mi na zvracení) Pila hodně, pak zase pár týdnů ne, pak zase ano a takhle pořád dokola. Je ( tedy ted je na neschopence a bere prášky na deprese) jinak celý život pracovitá, pracovala i když jsem byla malá a ona byla ma mateřské. S tátou se rozešli když mi bylo 9 let a našla si Slováka a od té doby to začalo. On ji mlátil ( občas i teď) chlastá jak prase, nadává ji že je na neschopence, směje se ji, že bere prášky na deprese, uzkosti. Včera mi,, on,, poslal fotku, jak mamka leží v posteli, byl to pro mě šok, kde je moje máma :,( taková krásná ženská to byla :,( tam leží taková mrtvola, černé kruhy pod očima, uplakaná. Nevím co se stalo, jsem s dětmi doma a nikam nechodíme, když ji volám tak pláče, nebo mi to nezvedne, dnes jsem za ni chtěla jít, napsala ať nechodím, že ji je zle ( nechce abych ji tak viděla) On je prostě pardon,, zmr. d,, jenže ona prostě neodejde, teď nepracuje nemá peníze, já jsem s dětmi sama, takže ji nedokážu dát nějaký peníze, občas jsem ji dala, vždy alespoň něco, ale ona nechce. Bojím se, že o ni přijdu, no to bych prostě nedala, to bych fakt nezvládla. On z toho má radost, směje se ji, nadává ji, že nepracuje a že sedí doma na prde. li… Je to její manžel 15 let. Před lidma jak anděl, ale z očí mu to prostě leze, zažila jsem si v dětství fakt dost, hlavně s ním, příklad - když jsem čekala svou první dceru, řekl mi, že mi přeje, aby byla dcera postižená a debil, a že mi jde vykopat hrob, protože se teší až u porodu zemřu ( což se mu skoro vyplnilo) Chtěla jsem, aby mamka šla k odborníkovi, ale ona není schopná, řekne ve slabé chvilce že ano ale pak to odvolá, ty prášky na deprese, přijde mi, že je to ještě horší, furt pláče, nejí.. Já už nevím jak dál.. Omlouvám se, za tak dlouhou diskuzi, ale i tak je to prostě málo, je toho tolik, co bych potřebovala říct. Už si kolikrát říkám, že u odborníka skončím já, protože tohle nedávám, vidět svou mámu ve stavu v jakým je.. Hrozně zhubla, asi i pořád pije ( to teď nevím)sice to už poznám hned na hlase i očích, dnes mě volala a byla střízlivá, ale jen se mě zeptala, jestli jsme v pořádku a pak začala brečet, že on zase přišel opilý a teď spí. Mamka nevyleze z bytu, ( ale doma stále čisto, to zase jo) takže se zase jen tak neválí. Prosím, poradte, měl někdo podobný problém? co mám dělat, pár dnů mám opravdu vnitřní pocit, že o mámu přijdu :,( opravdu to tak cítím, furt se mi o ni zdá, furt ji vidím před očima, jak leží na té posteli. Nechci ve svých 24 letech přijít o člověka, co mi dal život, svou lásku, moje matka je pro mě nenahraditelná i když udělalo dost chyb, to každý. Nedávám to už, fakt ne. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.5.20 01:00

Zdravím. Tohle je velice složitá situace. Sama si s tím asi neporadíte. Na vašem místě bych kontaktovala bezplatnou linku pro oběti domácího násilí: Telefonická krizová pomoc na tel. 257 317 110 (informace a rady – nepřetržitý provoz)
www.bkb.cz
Určitě mají hodně zkušeností. Snad vám poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
8.5.20 01:04

Když nebude chtít sama tak toho asi moc nezmůžete. :( Nemůže jít bydlet k vám? Já nevím jak jinak bych to řešila, to je strašné co musí prožívat a co prožíváte vy. Asi bych ji prostě naložila do auta nebo do taxiku a jela s ní domů. Pokud by ji třeba zase zmlátil tak volat policii, to se přece nedá… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 01:24

@Le_lenaz Ano, to jsem řešila, ale je mnoho důvodů, proč nemůže ke mě. Jsem v bytě, kde majitel nepovolí víc lidí, už jsem to zkoušela. Moji mamku a,, jejiho manžela,, zná, ví, co se dělo, jeden čas bydleli ve stejném baráku. Vyhodil je, protože oba měli v krvi a pak byly hádky, mlácení apod. Ví, že jsem mámy dcery. ale taky ví, že jsem uplně jiná, má mě rád, ale hned mi řekl, ať se nezlobím, ale že tohle nikdy nedovolí. Další důvod, máma má u sebe ještě bráchu ( 19 let) nemakačenko, mamce pod sukní, hlavně, že nemusí makat, jeji první syn ( první a jiný otec) takže muj nevlastní bratr, už je po 3 ve vězení, fetoval, vařil drogy, máma mu 3× odpustila, ale furt se kvůli němu trápí, stýská se jí po něm, prostě je to její dítě ať udělal cokoli, já s ním ve spojení nejsem, několikrát mě zklamal. Je toho na ni asi už moc, další důvod- ten nejhlavnější, miluji ji, ale bydlet bych takto nedokázala, ona pije a já opravdu ale opravdu, nesnesu to, vadi mi to, trápí mě to, mám dvě děti, 6let a 9měsíční miminko, nesnesla bych, když by u nich pila, a věřte, že by určitě pila dál. A stejně, je tady pořád ten majitel a já nechci jinam, tady je těžké sehnat jiný byt. Právě proto nevím, co mám dělat, já bych dala mamce první, poslední. Ale společné bydlení prostě nejde. Další důvod- ona od něho ani dobrovolně nepůjde, on je to magor, bude ji všude nahánět, ožralej za ní lézt, slibovat a slibovat, ona mu zase odpustí, ona taková prostě je, policii na něho nezavolá a já už volala několikrát, nic neudělali, pokud máma nepodá žalobu ( nebo či co) nemůžou nic dělat. Do tohodle všeho ji dostal on a přesně jak před lety řekl se mu povedlo,, že ji stáhne ke dnu,, a uděla z ní trosku :,( :,( :,( Kolikrát jsem ji prosila, ať se jde lěčit, mockrát jsem před ni brečela, má dvě vnučky, nedokáže to ani kvůli nám dětem, ani kvůli vnučkám :( Tentokrát to zašlo opravdu tak daleko, že má strach chodit mezi lidi, má deprese, celé dny propláče a propije. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.5.20 01:36

Pardon, špatně jsem to napsala,, mamka nás má 4,, já jsem jediná holka, mám 3 bratry. 30,25 a 19, první 30let- po třetí sedí, 25-letej ten se nedávno odstěhoval ke svoji první lásce a 19letej to je nemakačenko, celé dny u počítače a ke mě přijde, jen když chce peníze. Jsem jediná, kdo se o to zajímá, kdo se o svoji mámu fakt mojí, bratrům je to jedno, bohužel :,( Všichni jsou zadlužení ( pozor, i ten 19letej :,() Já jako jediná z rodiny nejsem dlužná ani halíř, řádně platím bydlení, poplatky a řádně se starám o svoje děti. Jako jediná jsem jiná :( ( tím se nechci nějak chlubit) jen jsem doufala, že mamka alespoň kvůli mě a dětem začne žít jako předtím.. Vím, že to tak třeba nevypadá, ale on je opravdu milionový člověk, díky bohu za ní. Všechno tohle z ní udělal manžel, nemá žádné sebevědomí, udělal z ní,, nicku,, on nemá ani jedno své dítě. Ale kolikrát jsem slyšela, jak se ji směje, jaké má děti, a když na mě nic neměl, alespoň řekl, že jsem kurva co v 18 roztáhla nohy. On hlavně ubližuje vnitřně, ví, kam slovně udeřit, aby to člověka moc zabolelo. U policie už je známá firma, jednou mi policajt řekl, že má i nich záznamů víc než Čech. Opravdu nevím, jak té mamce pomoci. Ona prostě neodejde, nepůjde se léčit a já s tím nic nezmůžu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
10823
8.5.20 05:55

Nemuzes ji pomoct, pokud mama sama tu pomoc nebude chtit :? Zrejme je nestastna, mamzel stoji za prd, deti taky nic moc, asi uz to vzdala a je ji jedno, jak bude zit dal. Pokud ona sama nenajde vnitrni silu svuj zivot zmenit, tak se nic nezmeni :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 06:37

Nepomůžeš jí. Musí chtít sama. Je to kolotoč, pije, protože je na tom psychicky zle a když pije, je jí ještě hůř. Zažila jsem to samé s mámou. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém, výhrůžky, prosby, naléhání. Nepomohlo nic. Jednou jsem zkusila omezit i kontakt a stejně pokračovala. Dokonce jsem jí donutila dojít k lékaři, dostala doporučení na psychiatrii. Neobjednala se tam, protože jí párkrát nikdo nezvedl telefon. Takže dál žije s de. bilem, který je na ní zlý, křičí, občas ji i uhodí. A já už rezignovala. S pitím oba přestali, protože jemu zjistili rozsáhlou cirhozu jater. Jenže za ta léta jsou oba tak zničení, že jsou to úplné trosky. Moje máma bývalá ženská, za kterou se každý otočil, s každým se zasmála, pobavila. Když ji dnes vidím, je mi to moc líto.

• Nahlásit
  • Citovat
25688
8.5.20 07:16

Leda až bude volat a brečet, bude opilá, zkusit zavolat sanitku. Že se o ni bojíš, že si ublíží :nevim: Ale zkusila bych tu krizovou linku. Aspoň se vypovídáš. Škoda že aspoň jeden z bratrů ji odtamtud nemůže dostat. Manžel ji stáhne na dno.

Nebo kdybyste si zkusili najít jiné bydlení a vzít ji tam. Ale bála bych se, že tam bude denně její manžel bude ji přemlouvat k odchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
8.5.20 07:26

To je hrozný! chudák mamka i ty! Zkuste tu linku bezpečí, možná by pomohla protialkoholní léčebna, kam by za ní manžel nechtěl a mezitím ji vystěhovat, ale kam… Bratři by se nezventili? Je ale pravda, že chtít musí sama. držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34219
8.5.20 07:39

Nemuze jit k Tobe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
8.5.20 07:47

To máš těžký… Kdo nechce, tomu těžko pomůžeš…

Co by potřebovala je dostat se z toho prostředí a vztahu, jít do terapie a k psychiatrovi. Můžeš jí předdomluvit místo v Azylovém domě (je učebnicová adeptka, ale musí tam vydržet bez pití) anebo v léčebně (pokud to bez pití nedá). Tím by se dostala ven a k péči. Jenže i když jí oznámíš, že je to domluvené, stačí sednout k vám do auta a jet - tak se ona musí rozhodnout a svolit. A vydržet tam a využít šanci. To za ni nikdo jiný udělat nemůže. Ale na tvém místě je tohle to, co bych zkusila - ale nedělej si u toho přehnané naděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 07:53

Ani jeden z bratrů, ten nejstarší má ještě tuším 2 roky ve vězení, 25letej ten ani náhodou, přijede jen když něco potřebuje, a ten nejmladší ten bydlí u nich, s ničím ji nepomůže, courá po nocích s kamarádama, kolem mamky prochází a je mu jedno, jak ji je, nechápu to prostě. Ano, myslela jsem si to, že pokud nebude chtít, nic s tím neudělám. :( Je mi to hrozně líto, dnes za ní půjdu, ponesu ji dárek ke dni matek, už teď se bojím, jak bude vypadat, jestli mi tedy otevře. Ona ví, jak se tím trápím a nechce, abych ji tak viděla. S mámou k sobě máme a vždy jsme měli krásnej vztah, silný. A tohle mě opravdu pomalu ničí. Zkusím zavolat na tu linku, třeba poradí.. Ale na 99% vím, že tam mamka prostě zůstane, já vím, že je asi na dně, hlavně z něho, ale bratři také, jeden feťák už po 3 v base ( a jí to prostě bolí) a poslední dva nezajem a to byli přitom největší mámánci, ještě ve 13letech s ní chrápali v posteli a teď si ani nevzpomenou, neobejmou, nezájem, že má narozeniny, svátek, prostě nic. Já na mamky svátek, narozeniny nikdy nezapoměla, kolikrát jsem v obchodě a koupím ji to, co má ráda, mám z toho pak radost, píšu a říkám ji, jak ji mám ráda, i když to ona ví. Právě proto jsem doufala, že alespoň kvůli mě a dětem :( Kolikrát mi řekla, že jsem jediná z dětí, na koho je opravdu hrdá, ale i tak to není asi silný důvod se dát dohromady. Chci svou mámu zpět :( Když si vzpomenu, jak byla usměvavá. jak jsem u ní byla každý den, jako těhotná, povídali jsme si, byly jsme spolu furt :( Bojím se, že už je pozdě a že o ni přijdu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
340
8.5.20 08:00

Mozna je uz na tom blbovi zavisla a nechce nic v zivote menit, boji se po letech zmeny, byt sama, ze to nezvladne a veri tem jeho nadavkam vic nez tobe. Nema zadnou kamaradku? Nekoho dalsiho krome tebe na kom ji zalezi? Potrebujete ji dostat pryc, aby se vylecila z depresi a ze zavislosti a hlavne pak uz se k tomu blbovi nevracela. Jinak tu uz dlouho nebude. Blbe se to cte, ja vim, ale mluvim z vlastni zkusenosti :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 08:53

Kdyz jsou bratri takovi, tak co zbyla rodina? Nema sourozence treba? Kdyz bere prasky, tak asi chodi na psychiatrii…? My resili tetu ktera pila strasne moc (jakoze fakt, ze nemohla vstanout z postele, kadila do ni, nevadilo ji to, hruza proste). Bydli sama, sli jsme tam 4 z rodiny a premlouvali ji ze to tak dal nejde a ze se musi jit lecit. Sanitka ji neodvezla kdyz nechtela. Branila se tomu a ze to zvladne sama. Nejprv to vypadalo ze se to nepovede ale po par dnech, kdyz prekonala abstak ji asi doslo ze takhle by umrela. Tak sla k psychiatrovi (kdyz se znovu rozchodila) a ten ji poslal na leceni. Dopadlo to dobre, dostala se z toho. Takze i takove extremy to zvladnou.. ale chce to chtit a pretrhat vazby s lidmi co ji stahuji dolu (teta se prestala stykat s alkoholik)

• Nahlásit
  • Citovat
345
8.5.20 10:16
@vodolejka píše:
Nemuze jit k Tobe?

To jsou teda nápady na mokrej hadr na hlavu, co tady některé naivky plodí…s ní přijde ožrala Slovák manžel, 3 bráchové nemakačenka a kriminálníci, chlast, bordel a mlácení a nedělej si zakladatelko iluze, že maminka ocení tvojí péči a od těchto přívěsků se odstřihne! Je to smutné, ale nemá to řešení a ty si s tím nekaz život a psychiku svojí a svým dětem!!! Ten život matce prostě vyhovuje, jinak by s tím dávno něco udělala!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama