Bojím se pláče při očkování

Anonymní
1.4.20 21:15

Bojím se pláče při očkování

Ahoj, nevím kdy dceru budou očkovat vzhledem k situaci, má teď 3 měsíce. Ale zceho se mi svírá žaludek tak je z toho že ji budu muset držet a ona bude šíleně brečet. :( je mi z toho úplně ouzko. Asi jsem krapla, neřekla bych že jsem nějaká extra citlivka, ale je mi to hrozně líto že bude brečet kvůli bolesti. Trhá mi srdce když se něčeho šíleně lekne, je pak hystericka… To samé jako pichnuti náušnic… Vím že mi nikdo neporadí, nepomůže, ale měl jste to někdo obdobně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16107
1.4.20 21:24

To ma asi kazda matka co nema srdce z kamene. Me dr poradila, at hned jak naockuje a prilepi naplast jdu maleho nakojit, ze se tim hodne uklidni a na to ockovani zapomene. Ani ani naší zdravotní sestře nedělá dobře miminka ockovat, kolikrat je u toho vyrizenejsi nez ten rodic, ale musi to byt no. Mysli na to, ze diky te kratke bolesti budes mit zdrave dite ;) Treba ani plakat nebude, náš malý se spíš lekl, ale nějaká velka scena se nekonala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
1.4.20 21:24

Mám to úplně stejně, jako bych ten Tvůj příspěvek psala já. A buď v klidu, vždycky u toho začnu brečet taky a už chci radši z ordinace vypadnout. Mudr. to nikdy naštěstí nekomentuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 21:25

Každá máma trpí, když ví, že je jejímu dítěti "ubližováno ", tvoje pocity chápu, ale ber to pragmaticky, děláš to pro její dobro a ona za dvě minuty nebude o ničem vědět. Ve třech měsících to je ještě pohoda, u starších dětí je to horší :lol:
Já mám v hlavě případ známých, kterým zemřel chlapeček na meningokoka, to mě vždy utvrdí v tom, že očkování má smysl. Prosím anonym nebo smazat

• Nahlásit
  • Citovat
24964
1.4.20 21:30
@Anonymní píše:
Ahoj, nevím kdy dceru budou očkovat vzhledem k situaci, má teď 3 měsíce. Ale zceho se mi svírá žaludek tak je z toho že ji budu muset držet a ona bude šíleně brečet. :( je mi z toho úplně ouzko. Asi jsem krapla, neřekla bych že jsem nějaká extra citlivka, ale je mi to hrozně líto že bude brečet kvůli bolesti. Trhá mi srdce když se něčeho šíleně lekne, je pak hystericka… To samé jako pichnuti náušnic… Vím že mi nikdo neporadí, nepomůže, ale měl jste to někdo obdobně?

Já taky každé očkování trnu. Ale syn jako miminko vůbec nebrečel. Píchla ho do stehýnka, on pokroutil pusinku, podíval se na mě a bylo po všem. Teď naštěstí drží a je statečný. Ale velkou míru na tom má doktorka a sestřičky.

Řekni si, je to jenom injekce. Bude to chvilková bolest. Jak by to bylo, kdyby ti miminko operovali a viděla jsi ho na hadičkách? To je asi mnohem horší představa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
1.4.20 21:47

Myslí že to je pro její zdraví :hug: me malej na 3 měsících ani neplakal, na 6ti řval jak… :,( A dneska na roční začal plakat u druhý injekce ale hned bylo po všem. Taky jsem se bála, protože dnes už jsem mu musela držet ruce ( pro jistotu) a při vstupu do ordinace jsem se potila jaký jsem měla strach. Ale zvládl to statečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
1.4.20 21:48

Ty dětičky většinou nebrečí bolestí, ale tím že je někdo drží a blíží se k nim někdo cizí s nějakou divnou věcí :) ale každopádně to každý mámě trhá srdce. Uvidíš že vyjdete z ordinace a za minutku už malá nebude o ničem vědět :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3681
1.4.20 21:48

Já při očkování nemůžu mluvit, protože zadržuju téměř hysterický pláč. Ale to píchnutí je pár vteřinek, pak miminko hned pochováš a v tu chvíli na to zapomene. Čili jemu se nic hroznýho neděje. Hrozný je to jen pro matku, která dítě drží, aby mu mohli “ubližovat”. Mně v tu chvíli pomáhá přirovnání k vysávání nudlí. Taky řve jak při tortuře, přitom ho nic nebolí. A prostě je to potřeba. Takových bebíček ještě budeme foukat, musíme si zvyknout :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
1.4.20 21:49
@Anonymní píše:

Neboj, u druhého dítěte už to bereš jinak. Naposledy jsme se s doktorkou smály, dcera na ni uraženě mrčela ještě, když jsem ji odnášela z ordinace.

Žádná máma to nevidí ráda, ale ty mimča to dobře snáší. Starší dcera mi třeba řve už na chodníku před ambulancí. Nesnáší doktory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
164
1.4.20 22:00

Holky, vy jste mě tak uklidnily, že nejsem jediná „postižená“. :joy: U prvního očkování malýho jsem nemohla už pak mluvit, jak se mi hrozně chtělo brečet, jak brečel on. Fakt to bylo šílený, prostě mi ho bylo strašně líto… Postupně jsem asi „otupela“ nebo co, už nebrecim, líto mi to je furt, ale vím, že to je pro jeho dobro. Taky mi přijde, že už teď tolik nerve, nevím, jestli to tak je nebo jestli jsem si jenom nezvykla. :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
1.4.20 22:07

Holky očkováni je naštěstí hodně rychle ale co pak takový odběr krve 8o 8o
Já jsem hrozná cíťa když se něco deje dětem (mám 3 takže stále něco a zvyknout se na to nedá) a jednou se mi stal vyloženě trapas, kdy jsem nejstaršího syna který měl asi 6 let měla v lehatku na sobě a držela ho a dvě sestry mu braly krev. Nervy největší a najednou hučení cerno a už nic. No probíraly mě dlouho. Hadr na hlavě nohy nahoře a vykuleny syn stal vedle mě a držel čokoládu kterou dostal pro sebe a mě až mě zase proberou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
1.4.20 22:08

Malá snáší očkování dobře. Většinou zabere nějaké rozptýlení hned po zalepení a pochování. Teď v roce to byli vlhčené ubrousky, neplakala ani minutu.
A s náušnicemi je to hlavně o leknutí. Samozřejmě pokud jde o nastřelení. U první ani nevěděla, že se něco děje a po druhém uchu chvilku plakala, ale jedna písnička to vyřešila.

Ale chápu tě. Z první injekce jsem byla naprosto vyděšená, klepaly se mi ruce a tak… Teď už to bylo rychle hotovo. To zvládnete! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20289
2.4.20 07:39

Tvoje starosti bych těď teda chtěla mít. Buď ráda, že nemáš kolikové dítě, co řve několik hodin v kuse non-stop.
Děti v podstatě ani nevěděli, že je někdo naočkoval. Naušnice jí dávat nemusíš, když jsi taková cíťa. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.20 08:40

@Svistice jak můžeš vědět že nemám kolikove dítě? Malá mi řvala od rána do rana pomalu víc jak měsíc v kuse, hleny, krev ve stolici. Zjistila se abkm. Jezdili jsme nonstop autem aby chvíli spala. A srovnávat koliky který neovlivním, stím ze ji způsobuju bolest mi nepřijde ok. A mám tedy řešit coronavirus? Myslíš že toho je málo? Od toho jsou snad tyhle stránky ne, aby si maminky byli oporou treba? Aby se nemyslelo jen na vir? Jsi fakt jedla.. Nikdo tě nenutí komentovat téma které se ti nelíbí. Věřím že bys moje starosti mít nechtěla. Mám asi jako většina starý rodiče, táta rakovinu tlustého střeva, máma revma a dělá zdravotní sestru v nemocnici, dělá na LDN se starými lidmi, otázka času kdy se to tam dostane. 3letej švagr má imunitní system v p.deli (prodělal operaci srdce, 3× zápal plic minulý rok). Neviděli jsme se měsíc, každý večer usínám a vstávám se strachem, tak mi prosímte nepiš o tom jaky mam starosti. Že někdo založí (fajn) pro někoho nablby tema, už jsem z toho všeho na prášky. Nechci aby z mojí rodiny nikdo trpěl, je to k pochopení? Nedělá mi to dobře, a už vůbec ne v téhle situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.20 08:44
@Anonymní píše:
@Svistice jak můžeš vědět že nemám kolikove dítě? Malá mi řvala od rána do rana pomalu víc jak měsíc v kuse, hleny, krev ve stolici. Zjistila se abkm. Jezdili jsme nonstop autem aby chvíli spala. A srovnávat koliky který neovlivním, stím ze ji způsobuju bolest mi nepřijde ok. A mám tedy řešit coronavirus? Myslíš že toho je málo? Od toho jsou snad tyhle stránky ne, aby si maminky byli oporou treba? Aby se nemyslelo jen na vir? Jsi fakt jedla.. Nikdo tě nenutí komentovat téma které se ti nelíbí. Věřím že bys moje starosti mít nechtěla. Mám asi jako většina starý rodiče, táta rakovinu tlustého střeva, máma revma a dělá zdravotní sestru v nemocnici, dělá na LDN se starými lidmi, otázka času kdy se to tam dostane. 3letej švagr má imunitní system v p.deli (prodělal operaci srdce, 3× zápal plic minulý rok). Neviděli jsme se měsíc, každý večer usínám a vstávám se strachem, tak mi prosímte nepiš o tom jaky mam starosti. Že někdo založí (fajn) pro někoho nablby tema, už jsem z toho všeho na prášky. Nechci aby z mojí rodiny nikdo trpěl, je to k pochopení? Nedělá mi to dobře, a už vůbec ne v téhle situaci.

Proč seš anonymní?

@admin prosím o kontrolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama