Bojím se porodu, potřebuji uklidnit

Anonymní
16.11.19 22:58

Bojím se porodu, potřebuji uklidnit

Ahoj, vím že mi nijak nepomůžete, ale třeba mě aspoň uklidnite. Celý těhotenství jsem si říkala že porod zvládnu, zvládli to i ostatní, tak proč ne já? Jsem 35tt, a začínám panikarit. Ve 26tt jsem měla kontrakce, začal mi meknout čípek. Naštěstí vše už v pořádku. Od té doby NECHCI ale zároveň chci rodit. Chci prožít tu euforii kdy to dítě poprvé zaplace a dají mi ho na hruď… Ale tu šílenou neskutečnou bolest, co asi byla možná ctvrtinova o proti porodu nedokážu vyhnat z hlavy.. Taky se bojím aby vše bylo v pořádku.. Bojím se že to dítě nezvládnu vytlačit, protože jsem dost drobná. Odhad porodní váhy by mohl být prý okolo 3kg.. Což bych mela zvládnout.. Ale stejně se šíleně bojím :( no epidural, ani rajský plyn apod určitě nechci, takže si i tak trochu protirecim :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17984
16.11.19 23:01

Zvládly jiný, zvládneš taky a polovina má dobrý vzpomínky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3091
16.11.19 23:12

Neboj, to dáš a rychle na to zapomeneš. Aspoň tak mi to říkaly kamarádky. Ty hormony si to prý umí zařídit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
16.11.19 23:12

Pust si na YT videa o porodu bez bolesti jsou tam i relaxace a meditace k porodu. Případně je dobrá kniha o hypnoporodu. A nebo třeba zkus zajít na cvičení pro těhotné. My třeba hodně sdílely svoje pocity a obavy a bylo to fajn. Nebo můžeš kontaktovat nějakou pá nebo dulu. Sice už to máš za pár, ale mohlo by ti něco z toho pomoci.

A jinak pocit strachu a obav je naprosto normální. Ale při porodu tvoje tělo řídí spousta hormonů a člověk tu bolest, pak vnímá úplně jinak. A taky se říká, že dokážou mozek od té bolesti odstřihnout, takže jí potom člověk hodně zapomene. Já třeba měla křížové a ano bolelo to, ale teď už si to fakt nedokážu vybavit. Zato zablokovaná záda"cítím" ještě teď.

A kdyby to opravdu nešlo, tak jsou léky, které ti můžou pomoci, ale byla bych opatrná.

Držím palce :kytka: a odpovědí typu zvládly to všechny, tak ty taky si nevšímej. Ano zvládneš to taky. Ale není to důvod k tomu, abys s tímhle postojem nemohla pracovat a hlavně je zbytečné jít na sál vystresovaná předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1883
16.11.19 23:15

Radsi neplanovat, jakoze urcite nechci epidural a ze po porodu bude hned euforie. Aby clovek nebyl zklamany, ze to tak mozna nebude. Treba ani ta neskutecna bolest nebude a vse probehne rychle a snadno. Ja mela porody takove, ktere by si nikdo nepral, ale vysledek zdrave dite a zdrava matka, tak na ne vzpominam celkem dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
16.11.19 23:17

35+1tt

Cim vic se budes bat a desit se tak to bude horsi zazitek. Zkus se smirit s tim, ze to bolet bude at te to neprekvapi :), zalezi na tobe jak moc s tim budes bojovat. Neboj se, zmaknes to, verim ze kdyz si to reknes kazdej den, v den porodu tomu uz budes sama verit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15359
16.11.19 23:18

Zvládneš to, musíš jako všechny ostatní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
16.11.19 23:24

Já jsem taky drobná, úzké boky. Všichni říkali, že půjdu pod kudlu. Syn 3,5kg a víš co? Rodila jsem přirozeně a neměla jsem žádné poranění. Žádné šití, nic! Cvičila jsem s aniballem, pila kefíry a jedla lněné semínko. Nevím, jestli to pomohlo, ale aspoň jsem měla pocit, že jsem udělala něco pro hladší porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529
16.11.19 23:25

No není to sranda, je to porod. Bolí to, ale já mám celkem dobrý vzpominky. Zpětně se s manželem i některým situacím smějeme. Spíš mě pak přišlo horší co bylo pak na poporodnim, nevyspani, boj s kojenim, hormony atd.ale to mimčo za to stojí. Cca za 3 měsíce mě to ceka znovu, už aby to bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
16.11.19 23:27

Já měla strašný strach z porodu už od chvíle kdy jsem uviděla ty dvě čárky na testu. Měla jsem z něj strach celý život. A upřímně asi mi to u porodu ještě přitížilo. Nebyl to adekvátní strach, ale totální psycho strach. Už jsem i zvažovala návštěvu odborníka, jelikož jsem i kvůli tomu nechtěla mít děti… No přežila jsem to. Není to nic co bych si chtěla zopakovat (i když asi budu muset :lol:) ale mám krásnou zdravou dceru… Takže za mě určitě doporučuji se na to tolik nesoustredit. Na druhou stranu musím říct, že někdy cca dvě hodiny před porodem dcery už jsem nevnímala vůbec nic ani ten strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
16.11.19 23:36

Nevim, jestli ti pomuzu, nevim jaky typ bolesti jsi mela ty, ale ja mam zkusenost, ze kdyz jsem potracela v 8. nebo 9.tt,mela jsem silne bolesti, pri kterych jsem se vubec nemohla pohnout, bylo to jako jedna nekolikahodinova kontrakce bez prestavky.po tomto zazitku jsem premyslela o tom, jak teda zvladnu porod, jake ty bolesti budou. a muzu rict, ze v tech bolestech byl velky rozdil. porod sice boli, ale bolest chodi v intervalech, mezi kterymi si muzes trosku „odfrknout“,proste se to da zvladnout, navic na konci dostanes odmenu :-)
jak uz tady zaznelo, nic si nepredstavuj a nemaluj si v hlave scenare, podle kterych to ma bezet, protoze bys pak mohla byt zklamana. pouze se snaz presvedcit sama sebe, ze to zvladnes, pripoustej si jen pozitivni myslenky. drzim palce! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.19 23:44

@biancaa V tom 26tt to bylo zhruba po 10 minutách, nepravidelne… Byly to jako menstruační bolesti, ale strašně silný.. Jako kdyby mi někdo pouštěl elektriku do břicha. Nevím jak jinak bych to popsala :think: akorát jsem u toho ještě neskutečně blila, takže mi bylo fakt zle. :?

• Citovat
  • Nahlásit
8323
17.11.19 00:38

Čím méně se budeš porodu bát, tím větší je šance, že budeš mít hezký porod.
Můj názor k tvému zážitku z bolesti - myslím si, že tu bolest jsi vnímala hůř, protože zaprvé jsi věděla, že je moc brzy, že to tak být nemá a vnímala jsi nebezpečí. A s tím souvisí zadruhé - věděla jsi, že ta bolest nemá pro tebe pozitivní smysl. Při porodu v termínu to bude mnohem lepší, protože budeš rodit donošené miminko, bude tam mnohem větší šance, že vše bude v pořádku a hlavně (to jsem si při porodu říkala já) čím větší bolest, tím blíž je okamžik, kdy uvidíš svoje miminko, kdy budeš vědět, že je v pořádku, budeš ho držet v náručí, budeš vědět jak vypadá a budeš mít všechno za sebou. Takže to budeš vnímat mnohem víc pozitivně. Vnímání bolesti je hodně o psychice. Já jsem rodila třikrát, klidně bych rodila počtvrté, ale zažívat porodní bolesti bez vidiny miminka bych nechtěla ani za nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
17.11.19 03:39

Moje zkušenost je, že si s tím tělo tak nějak přirozeně poradí. Jako jo, bolí to, ale třeba já mezi kontrakcemi spala a jen jsem čuměla, jak rychle utíkají hodiny. Na sále bylo vždycky veselo, výborné porodní asistentky i doktorky. Fakt jsem se i během porodu několikrát od srdce zasmála. Rodila jsem 3× a klidně bych to absolvovala víckrát. Akorát dětí už máme dost :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3177
17.11.19 08:45

Neboj se, to zvládneš. :kytka:.

Já radši nic neplanovala, jen jsem nechtěla aby mi tlačili na břicho a to měl za úkol ohlídat manžel.

Porod jsem měla rychle, kontrakce ale brutální, furt mi tvrdili dle monitoru, že to jeste není ono… Šly mi totiž do nohou… Jako by mě někdo vzal nožem od třísek ke kolenům. Zvracela jsem bolesti.

Epidural se nestihnul, otevřela jsem se rychle, do žíly mi nic nedali, že je miminko moc malé… Takže zbyl ten rajcak a za mě teda nic moc, byla jsem zmatená ale bolelo to stejně… A co.. Přežila jsem, porodila, mám krásný dítě a za chvíli mě to čeká znovu…

Radim nedělat si žádný velký plány, uvidíš jak se to vyvine… A obavy má asi každá, ale máš teď takových možností jak si ulevit.. To třeba naše mámy vůbec nemely… Tak nebo a Tfuj Tfuj Tfuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat